Wymiana starego KD na nowe

Rokownik

New member
Powitać, szanowne grono.!:smile:

Historyja krótka nie jest, a wiedza ma jeszcze mniejsza...

Kiedyś bloki i 18 m2, hipermarket i mam cosik takiego:
Amplituner Sony STR DE 495
CD Player Sony NS 330
Kolumny Jamo FC 4500, SC 4500, CC 4500 i Subwoofer SW 6000-A.
I to było kino na miarę moich możliwości w PLN i lokalowych.


Trochę wody w Wiśle upłynęło, słuch stępiał, chałupa stanęła i mam 53 m2 otwartej przestrzeni. Z czego salon 32. Raz, że zestaw żonie nie pasuje do wnętrza - kolor kolumn, (nie ma się co śmiać to ważki argument za zmianą :lol:); dwa że to nie gra tylko dudni i hałasuje.
Muzyka - szkoda gadać. Filmy - głośno i basowo "dudniąco".

Powoli (no muszę uzbierać) przymierzam się do zmiany.
W 70% to film, pozostałe to radio i płyty.

I tu jestem w kropce. O ile amplitunery to - jak sobie forum trochę poczytałem - jakoś jestem w stanie ogarnąć, to kwestia kolumn to już padaka.

Umyśliłem swym humanistycznym umysłem ampli:
1. CA Azur 351R
2. NAD T478
3. Marantz 5008

Co do Blue Ray to nie wiem, co do tego dobrać.
Ale jakie kolumny do takiej przestrzeni, to już w ogóle...:sad:

Pewnie zaraz będzie pytanie o budżet.
Jak sprawy się pozytywnie potoczą, żonę urobię, sięgnę do skarpety, odłożę zakup butów na zimę dla dziecka ;) to ok. 8500 zł.

Pomożecie ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Fajny kierunek :)
Amplitunery trochę mocniejsze by się przydały, bo i metraż spory :
w okolicach 4 tyś masz - Marantza 6008/7008, Denona X4000, NAD757, CA551
a za drugie tyle porządny zestaw 5.0- JBL Studio 290, DALI ZENSOR/ LEKTOR 5/7, TAGA PLATINUM F120/F100
 

Henry

Active member
Bez reklam
Podpytaj Blackninjy, u niego na JBL pewnie taniej będzie i to dużo niż w necie.
Możesz tez zobaczyć np Bostony A360, ja takie mam i sobie chwalę
 

Rokownik

New member
Większość to filmy.
Muzyka dość różnorodna. Żona "lubi kobiety" typu Sade, Enya, Sylwia Grzeszczak itp.

Ja - jeśli już słucham - to rocka progresywnego, new romantic, rocka gotyckiego, czasem jazzu.

Jeśli chodzi o filmy to (a niech tam jeśli się narażę fanom kina niezależnego i ambitnego) wszelkie "widowiska": "Avatar", "Gladiator" itd.

Byłem u specjalistów (poniekąd naprawdę sympatyczna obsługa) stwierdzili, że do CA Azur 351R fajnie dałyby radę:
- Monitor Audio BX6
- Dynavoice DF6
- Indiana Line Tesi 560
- Dali Zenzor 7

Kolejność przypadkowa.

Do tego Ampli człowiek sugerował Blue Raya m-ki Oppo. Przyznam, że nic o tej firmie nie wiem...:-(

Odsłuchy za darmo i chyba się skuszę.

Człek sugerował, by względem Subwoofera nie sugerować się tymi, które są dokładane do danych zestawów. Podawał przykłady, że jedna firma (sorry, ale żem zabył :lol:) jaka ma zbyt drogie i całkiem tańsze dadzą lepsze efekty w tych konkretnych warunkach.

Kolejne propozycje zestawów mile widziane...

pzdr
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy tym czego słuchacie to trzeba dobierać kolumny pod CA351R , w ciemno można Zensor 7 5,0, blu oppo i do budżetu trzeba dołożyć tylko 500zł :)
 

Rokownik

New member
Czarodzieju ceny :D;), ten zestawik Dali to bez suba, nieprawdaż? I czy należałoby coś dokupić ?

Rozumiem, że takie połączenie grałoby miodnie ?
Wiem, wiem muszę sam odsłuchać....

No i jeszcze pytanko, czy czarodziej ceny, ma u siebie w promo Arcama, gdzie Blue Ray jest gratis ?
Jak się ogarnę z tym forum to wyślę priv.

pzdr
 

Rokownik

New member
Fakt. Kolejna rzecz, którą warto sobie zapamiętać.

Jak na razie mam te 4 typy kolumn i CA 351R jako ampli do odsłuchu.

Muszę jeszcze dobrać ze 2 amplitunery, a być może (bo widać, że ta opcja cieszy się sporym powodzeniem i uznaniem na forum) kupić "schodzący" czyli tańszy model ampli (np. Marantz 5008) i do tego wzmacniacz do stereo.:?:

Szkoda, że skończyła się promo na Arcama, dodawali Blu bo w cenie. Choć pewnie te wyżej wymienione kolumny by były za słabe do tego almpli....:sad:

Jakieś propozycje ampli + wzmacniacz (wywoławczo razem ok. 4500 zł.) ?
A ampli do tych 4000 zł. (wywoławczo ;))?

pzdr
 

Rokownik

New member
Tak sobie pomału odsłuchuję.

No i nie jest dobrze. Tak z marszu (bez wcześniejszego umawiania) miałem możność posłuchania na Onkyo TX 828 dwóch par kolumn:
1) Paradigm 9 V7 - przyjemnie to grało, ale jakoś tak bez wyrazu, części instrumentów w ogóle nie było słychać; basy przyjemne, dość dynamiczne, ale takie bez głębi. W stosunku do tego co mam teraz, postęp wyraźny, choć nie spektakularny. Niestety.
2) Sounddeco Alpha F2 - o ja pierdziu, ze mnie żaden meloman, skali porównawczej nie mam, ale jak sobie przypomnę te dźwięki, to mnie jeszcze ciarki przechodzą, na rękach miałem gęsią skórkę...:| Pomieszczenia podobne do mojego metrażem wypełniło się dźwiękami, każdy instrument w muzyce (słuchałem tego samego co poprzednio) było słychać. Fenomenalny środek, dynamiczny i głęboki bas, przy czym nie natarczywy, czysty. Dla mnie bomba. Ale cena :cry::-?

Wnioski wstępne ?
Też dwa:
1. boje się, że w zakładanym budżecie nie kupię kolumn, które usatysfakcjonują mnie w pełni,
2. ten Onkyo mi nie leży
 

Rokownik

New member
Też z Onkyo. Odsłuch był spontaniczny, a nie planowany. Więc było to, co na stole.

Zastanawiam się nad tym jak z tymi kolumnami (polskimi) zagrałby jakiś wzmacniacz stereo? Np. chwalony na forum Denon PMA 720. Wtedy może do kina - również chwalony - ampli Yamahy RX V775.
Cena byłaby też ok. 3 kPLN

Rozumiem, że ten drugi ma PreOut, a ten pierwszy Main -in ? Czy coś pokręciłem?. Wtedy przody idą ze wzmacniacza, a reszta KD z ampli ?
 
Do góry