Wymiana Soniaka 37V5500 na inny LCD 46"

pogar

Member
masz może jakiegoś pena? format przeżyję. :)
po niedzieli pomęcze ekipię w jednym z Saturnów - jeśli do tego czasu nikomu nie uda się tego potwierdzić. Bez względu na to: i tak dzięki!!
 

Kijek1

Member
Mam pena, ale w instrukcji jest napisane, że dysk do nagrywania musi mieć min. 32GB. Pena mam 8GB, więc odpada. Dysk zewnętrzny 500GB, ale 400GB zajęte. Może uda mi się jakiś dysk pożyczyć do sprawdzenia.
 

pogar

Member
wróciłem z saturna w BlueCity. Sprawdzic nie chcieli bo "każdy TV z nagrywaniem USB nagrywa tylko to, co przechodzi przez tuner cyfrowy DVB-T/C/S." :-(
Pomijam fakt, iż 46CX520, wg saturna, nie jest dostępny.
 

Zimny_

New member
Nie można nagrać materiałów z HDMI. HDMI posiada zabezpieczenie - protokół HDCP. Jest to zabezpieczenie przed kopiowaniem - nie można jego złamać. Jeśli sygnał dekoduje urządzenie (dekoder, lub telewizor - wbudowane tunery) wtedy jest możliwość nagrania materiałów. Jeśli sygnał jest już zdekodowany i wysłany np. HDMI - posiada zabezpieczenie i nie można go nagrać. Stąd są ograniczenia.

Ktoś napisał o możliwości podłączenia TYLKO telewizji "N" do DVB-S2 w BRAVIA. Obecnie w polskim rejonie faktycznie tak jest. Jednak modele te są świeże i osobiście jestem przekonany, że w niedługim czasie liczba kompatybilnych operatorów platform satelitarnych powiększy się.
 

pogar

Member
dzięki za informacje.
Dziś przewiozłem 37" na nowe mieszkanie i powiesiłem.
Potem pod nim rozwinałem sobie miarkę z szerokościa 46CX520 i wyobraziłem go sobie tam powieszonego, usiadłem i doszedłem do wniosku że będzie za duży: nie byłbym w stanie objąć wzrokiem całej szerokości ekranu.
40" byłby w sam raz, 37" tez jest OK : siedząc jestem w stanie spokojnie czytać napisy w grach.

Póki co więc zostaję przy obecnym KDL-37V5500. :) Jeśli będzie potrzeba posiadania drugiego TV w sypialni, to wtedy kupię jakąś 40" sony do salonu, a 37" przeniosę do sypialni.

Jeszcze raz Wam dziękuję za pomoc i fachowe rady. Jesteście wielcy! :)

Pozdrawiam
 
Do góry