Wymiana Soniaka 37V5500 na inny LCD 46"

pogar

Member
Witam

Zmieniam mieszkanie na większe i mój obecny TV będzie za mały. Czas więc na zmianę.
NIe oglądam aż tak dużo by wydawać pieniążki na LED, więc pozostanę przy LCD. Sony oczywiście.
Jedyne wymogi jakie mam to:
  • 46 cali
  • Sony Internet TV (ipla ?)
  • DLNA
  • DVB-T Mpeg4
Wifi w TV nie jest wymagane.
Źródła sygnały to Xbox (hdmi) oraz tuner N (hdmi również).
Przykładowy model Sony , jaki znalazłem na stronie Euro to KDL-46EX500 .

Co o nim myślicie? Można brać w ciemno? :) Mam na myśli to , iż nie chcę by obraz i funkcjonalność była gorsza niż w 37v5500 :) Może warto poczekać na inny model? (przeprowadzkę zakończę , najwcześniej, w połowie lata).


Z góry dzięki za rady i serdecznie pozdrawiam
 

ALICJA S

New member
EX500 to bardzo fajny telewizor z różnymi przydatnymi funkcjami. Ale skoro wcale ci się nie śpieszy to może któryś nowszy model ci się spodoba. A ile kasy planujesz wydać na telewizor? Może coś z wyżej półki wchodzi w grę?
 

pogar

Member
biorąc pod uwagę obecnośc żywych dzieciaków w domu, cena ex500 jest w sam raz :)
dzięki za porady, może załapię się na EX502, gdy już będe dokonywał zakupu :)
 

pogar

Member
hmożesz rozwinąć temat równo podświetlonej matrycy? Laikiem jestem...

Obecnie v5500 mnie zadowala (gdyby nie potrzreba przeprowadzki to bym nie zmienial)..
CX520 ma nagrywanie przez USB oraz skype (wiem, ze po dokupieniu kamery): funkcje . z których zamierzam korzystać .
Obecnie 100 Hz nie mam i nie wiem czy potrzebuje (moje źródła to tuner N, xbox <gry dzieciece>. DVB-T oraz DLNa).
 

tdx

New member
Bez reklam
Funcja nagrywania jest tylko DVB-T -> czyli tylko kanały cyfrowe bezpośrednio z tunera TV możesz nagrywać

Skype - fakt musisz miec kamere do TV ale soniacza za 400zl link tu

Ex500 to lcd 100Hz z bardo dobra czernia 520 to led nowy model ale dla mnie słabszy jakościowo.

Oczywiście kupisz co będziesz chciał :)
 

pogar

Member
ze nagrywanie tylko z DVB-t to nie wiedzialem . Dzięki za informacje. W sume to n-dekoder tez ma PVR.
ex500 nagrywać nie potrafi?
 

Zimny_

New member
Funcja nagrywania jest tylko DVB-T -> czyli tylko kanały cyfrowe bezpośrednio z tunera TV możesz nagrywać

Skype - fakt musisz miec kamere do TV ale soniacza za 400zl

Nie prawda. Modele z funkcją Personal Video Recorder mogą nagrywać ze wszystkich wbudowanych tunerów. W przypadku modeli satelitarnych (z tunerem DVB-S2) można również nagrywać kanały z satelity. Obecnie jest dostępna oferta Nki, z którą nagrywanie działa prawidłowo.

Fakt, kamera nie jest tania, ale jej jakość jest wysoka. Nagrywa obraz 720p, oraz zbiera dobrej jakości dźwięk.

Również uważam, że cena w porównaniu do jakości modelu EX500 jest obecnie bardzo fajna. Zresztą jak ceny większości modeli z 2010 roku.
 

pogar

Member
dzięki za rady. :) przydało by się jeszcze nagrywanie z sygnałów z HDMI. :) ale i tak nie jest źle.
Wydaje mi sie iż wezmę właśnie CXa, tym bardziej iż EX500 nie będzie już chyba dostepny gdy będe dokonywął zakupu (najwczesniej za miesiąc), zaś na spadek ceny EX520 przyjdzie jeszcze trochę poczekać
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie prawda. Modele z funkcją Personal Video Recorder mogą nagrywać ze wszystkich wbudowanych tunerów. W przypadku modeli satelitarnych (z tunerem DVB-S2) można również nagrywać kanały z satelity.

tak ale mnie chodziło tylko o to że do CX to N wejdzie na kartę jedynie. Z analoga nic nie nagrasz.

Każdy zwykły dekoder ma taką funkcje więc nie ma się czym podniecać :) TV sam w sobie jest słabszy od EX500
 
Ostatnia edycja:

Kijek1

Member
dzięki za rady. :) przydało by się jeszcze nagrywanie z sygnałów z HDMI. :) ale i tak nie jest źle.
Wydaje mi sie iż wezmę właśnie CXa, tym bardziej iż EX500 nie będzie już chyba dostepny gdy będe dokonywął zakupu (najwczesniej za miesiąc), zaś na spadek ceny EX520 przyjdzie jeszcze trochę poczekać

Można nagrywać ze wszystkich cyfrowych źródeł. Również z HDMI


tak ale mnie chodziło tylko o to że do CX to N wejdzie na kartę jedynie. Z analoga nic nie nagrasz.

Każdy zwykły dekoder ma taką funkcje więc nie ma się czym podniecać :) TV sam w sobie jest słabszy od EX500

Jaką funkcję ma KAŻDY dekoder?
 

pogar

Member
i-manual do cx520 "mówi":
Nie jest możliwe nagrywanie następujących programów.
- Programy zabezpieczone przed kopiowaniem
- Programy analogowe
- Programy z wejść zewnętrznych (w tym programy z podłączonej przystawki telewizyjnej).
- Wideo szerokopasmowe
...
 

Kijek1

Member
W moim ex720 nie znalazłem takiego zapisu. Jest tylko napisanie, że można nagrywać ze wszystkich źródeł cyfrowych. Albo źle to interpretuję, albo te dwa modele mają inne możliwości co do nagrywania. Założyłem że funkcja nagrywania w obu tych modelach, jest taka sama.
 
Do góry