Wymiana Onkyo TX-SR506 na inny amplituner

gryq

Member
Dzień dobry wszystkim,

jestem zmuszony wymienić ampituner jwt. na nowy sprzęt. Stary ampli Onkyo przestał działać. Wyłącza się zaraz po włączeniu. Przerobiłem wszystkie wskazówki dostępne w instrukcji oraz w necie - nic nie pomaga.
Sprzęt był podłączony do głośników Klipsch: F1 x2, C1x2, B2 i KSW10. Czy moglibyście zaproponować jakąś aktualną alternatywę, która dobrze będzie współpracować z ww. głośnikami? Do ampli obecnie podłączony będzie jedynie tv LG B1.

Pzdr.
GryQ
 

gryq

Member
Dzięki za podpowiedź. Patrzyłem na tego Denona (oraz na niższy model X1800H) oraz na Yamahę RX-V6A lub RX-V4A. Wydaje mi się, że w przypadku moich niezbyt wyszukanych potrzeb oraz głośników raczej z niższej półki, to te tańsze model (X1800H lub RX-V4A) powinny wystarczyć. Chyba, że czegoś nie dostrzegam w parametrach, które powinienem wziąć pod uwagę?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A to już zależy od Twoich preferencji. Amplituner to raczej zakup na dobrych kilka lat. Warto brać najlepszy na jaki Cię stać. Za jakiś czas funkcje, których dzisiaj nie potrzebujesz mogą się przydać. Na dzisiaj Dolby Atmos, DTS X, Dolby Vision jak najbardziej wskazane. Do tego w miarę możliwości zapas mocy. Oczywiście tak jak napisałeś nie ma co przesadzać, wybrać to co nam jest potrzebne.
 

gryq

Member
Użytkuje od miesiąca TX NR6100 przesiadłem się 636 - urządzenie bajka zdecydowanie polecam.
Dziękuję za wskazówkę. Jednak ten model jest znacząco droższy aniżeli Denon AVR-X2800H lub Yamaha RX-V6A (nie wspominając o ich odpowiednikach z niższej półki). Wobec mojego niezbyt wyszukanego słuchu, nienajlepszych (delikatnie rzecz ujmując) głośnikach, zastanawiam się, czy warto aż tyle dopłacać... Patrząc na dłuuugą historię poprzedniego sprzętu (użytkowałem go 16 lat bez jakiś modyfikacji zestawu) to mam wątpliwości, czy warto...
 

DonTrump

New member
Użytkuje od miesiąca TX NR6100 przesiadłem się 636 - urządzenie bajka zdecydowanie polecam.
Dla Ciebie bajka , dla innych szrot . Nie narzucaj komuś swoich subiektywnych odczuć. 6100 to podstawowy amplituner a jego system korekcji , to jeszcze większy szrot, który nie robi w zasadzie nic .
Nie wciskaj ludziom bajek kolego ;)
 
Do góry