Wymiana kolumn do 3,5 tys .

Yardoks

New member
Witam . Zamierzam kupic sobie nowe kolumny bo aktualnie które posiadam Magnat Monitor 1000 sa mierne ich dziwiek strasznie meczy uszy .Wzmacniacz jaki mam to yamaha A-S 500 , pomieszczenie w którym sprzet bedzie grał to jakies 18 m2, muzyka jaka bedzie słuchana to elektronika, jazz , house czasami rock .
Po przeczytaniu paru opinii i testów mam pare swoich typów :
Dali Zensor 7
Tannoy Mercury 7,4
Tannoy Revolution DC6 T - mozna je kupic na allegro za jakies 3 tys.

Co myslicie o tych kolumnach czy beda dobrze graly z moja yamaha a-s 500 ?
Czekam na Wasze sugestie i propozycje .
 

ROBUR-WRO

New member
Tannoy Mercury 7,4 - naprawdę dobrze grają a przede wszystkim w Twoich klimatach powinno się sprawdzić. Przesłuchiwałem je ostatnio i również brałem je pod uwagę ale do cięższej muzy miały jak dla mnie za mało basu. Ale podjedź sobie gdzieś i posłuchaj.
 

grasxd

New member
Witam do listy dodał bym <Klipsch RF62II,Paradigm Monitor9v7/7v7> choć z yamahą możne być nie najlepiej , Melodika BL40,MA Bronze 6/BX6, STX FX 300 warto odsłuchać jak się możliwość i nie słuchaj pierdół ze stx się do niczego nie nadaje.
 

ROBUR-WRO

New member
Jak dobrze pogadasz to do 3500 można kupić nowe KLIPSCH 260F - właśnie takowe zakupiłem sobie po przesłuchaniu kilku zestawów - ale w połączeniu z DENONEM
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Jak dobrze pogadasz to do 3500 można kupić nowe KLIPSCH 260F - właśnie takowe zakupiłem sobie po przesłuchaniu kilku zestawów - ale w połączeniu z DENONEM

Klipsch moga sie sprawdzic fajne kolumny tylko bardzo slabo w nich co chodzi o przestrzen. Ja tez chcialem je kupic ale odpuscilem wzielem tannoy 7.4

Musisz sam posluchac i sie przekonac

Pzdr.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdecydowanie odpuść kolumny Klipsch-a i Paradigm. W połączeniu z Yamahą to dopiero będzie krew z uszu. Zensor 7 czy Mercury 7,4 będą ok. Odsłuchaj jeszcze Pylon Audio Sapphire 23 lub 25.
 

Yardoks

New member
Obawiam sie ze kolumny Klipsch i Paradigm moga zle zagrac z moja yamaha czytalem wiele opinii ze przy takim polaczeniu sprzetu wysokie tony sa za bardzo piskliwe . Cos podobnego mam przy moich magnatach po dluzszym sluchaniu muzyki odechciewa sie sluchania czegokolwiek, poniewaz wysokie tony sa piskliwe a niskie tony zamulone tak wiec za ciekawie to nie wyglada . Natomiast jezeli chodzi o odsluch kolumn to sprawa wyglada tak, mieszkam w Szczecinku gdzie w miescie i w okolicznych miejscowosciach nie ma zadnego salonu audio tak wiec jest mala lipa . Raczej bede musial polegac na opiniach i testach z netu .
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Obawiam sie ze kolumny Klipsch i Paradigm moga zle zagrac z moja yamaha czytalem wiele opinii ze przy takim polaczeniu sprzetu wysokie tony sa za bardzo piskliwe . Cos podobnego mam przy moich magnatach po dluzszym sluchaniu muzyki odechciewa sie sluchania czegokolwiek, poniewaz wysokie tony sa piskliwe a niskie tony zamulone tak wiec za ciekawie to nie wyglada . Natomiast jezeli chodzi o odsluch kolumn to sprawa wyglada tak, mieszkam w Szczecinku gdzie w miescie i w okolicznych miejscowosciach nie ma zadnego salonu audio tak wiec jest mala lipa . Raczej bede musial polegac na opiniach i testach z netu .

Polecam ci moje tannoy-e.
Nie ma natarczywych wysokich, szeroka scene basu jest wiecej niz mozna odczuc z poczatku.

Pzdr
 

Yardoks

New member
Polecam ci moje tannoy-e.
Nie ma natarczywych wysokich, szeroka scene basu jest wiecej niz mozna odczuc z poczatku.

Pzdr
A jakiej muzyki słuchasz ? Przy muzyce elektronicznej takiej jak drum and bass , detroit techno, electro , minimal te kolumny sprawdza sie nie pogubia sie przy takiej dynamicznej muzyce ? Przy muzyce drum and bass tony niskie sa bardzo wyekspowane czy kolumny mercury 7.4 sprawdzą sie nie beda zamulone niskie tony nie beda dudnic kolumny ?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
A jakiej muzyki słuchasz ? Przy muzyce elektronicznej takiej jak drum and bass , detroit techno, electro , minimal te kolumny sprawdza sie nie pogubia sie przy takiej dynamicznej muzyce ? Przy muzyce drum and bass tony niskie sa bardzo wyekspowane czy kolumny mercury 7.4 sprawdzą sie nie beda zamulone niskie tony nie beda dudnic kolumny ?

Hmm Drum and bass , lepiej w takim razie JBL Studio.
Lub tez jakies Paradigm , klipsch.

Zawsze lepiej isc na odsluch i bedziesz wiedzial co potrzebujesz.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Były na allegro za 3500 czarne używki ale już znikły. Nie wiem czy się sprzedały? Jak nie to może jeszcze się pojawią.
 

Yardoks

New member
Tylko obawiam sie znowu ze np JBL Studio moja za duzo basu ,lubie jak kolumny maja dobry bas ale znowu nie lubie jak niskie tony sa za mocno wypuklone a srednie i wysokie tony totalnie wycofane . Natomiast kolumny heco celan gt 502 sa za drogie . Raczej wole bardziej wywazone kolumny takie wlasnie jak Dali Zensor 7 czy Tannoy Mercury 7,4 .
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Tylko obawiam sie znowu ze np JBL Studio moja za duzo basu ,lubie jak kolumny maja dobry bas ale znowu nie lubie jak niskie tony sa za mocno wypuklone a srednie i wysokie tony totalnie wycofane . Natomiast kolumny heco celan gt 502 sa za drogie . Raczej wole bardziej wywazone kolumny takie wlasnie jak Dali Zensor 7 czy Tannoy Mercury 7,4 .

To teraz porównaj brzmienionow , które lepsze i temat z głowy.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Tylko obawiam sie znowu ze np JBL Studio moja za duzo basu ,lubie jak kolumny maja dobry bas ale znowu nie lubie jak niskie tony sa za mocno wypuklone a srednie i wysokie tony totalnie wycofane . Natomiast kolumny heco celan gt 502 sa za drogie . Raczej wole bardziej wywazone kolumny takie wlasnie jak Dali Zensor 7 czy Tannoy Mercury 7,4 .
JBL Arena, Studio są ok, sporo będzie zależeć od elektroniki. Weź też pod uwagę MA MR i Bronze.
 
Do góry