Wymiana Klipsch na STX ??

grasxd

New member
Witam mam możliwość wymiany Klipsch R26f na STX FX 300 ale nie mam możliwości odsłuchu , jest jakiś sens wymiany czy stx lepiej będą grac o klopsów? aktualnie klipschy graja na Denonie avr 3803.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
A co w Klipsch ci nie pasuje? Stx nie znam ale z pewnoscia niemaja takiej efektywnosci.

Pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
I

irek6311

Guest
To celować w STX Electrino 250, moim zdaniem grają na poziomie Klipsch R26f .
 

grasxd

New member
A miałes jakies doswiadczenie z z electino 250 ? Bo w klipsach brakuje mi srednicy i z denkiem maja za mocy bas jak dla mnie, bas -10db w stereo a w pure direct mam wrażenie ze basy i tak są podbite .
 
Cześć , słuchałem tych Electrino 250 , porównywałem z Melodika BL 40 , średnica wg. mnie lepiej podana w STX , generalnie sprawiały wrażenie lepiej zrównoważonych , nic się nie wybijało , świetna stereofonia , Melodika lubi zagrać z większym kopem , środek troszkę cofnięty , mocniejszy i niżej rozciągnięty bas , wysokie bardziej subtelne w STX , Melodika przetwarza je bardziej dosadnie , obie kolumienki bardzo fajne , którą wybrać to już decyzja kupującego , na pewno warto posłuchać obu zestawów . Ostatnia kwestia to cena 1850 za STX i 2400 za Melodika , za Melodiką przemawia to że można skompletować kpl. pod kino domowe , z tego co mówił sprzedawca STX też ma niedługo uzupełnić ofertę Electrino o głośniki efektowe i centralny.
 

palusik

Member
BL 40 nowe dostaniesz za 2000. Taka luźna uwaga, co to charakterystyki gry jaką podał wlochatybilly to sie zgadza, tak graja BL 40. BARDZO zależy do czego je podłączysz.
 

grasxd

New member
Witam dość długo mnie nie było ale mam pytanie możne macie jakieś propozycje na jakie kolumny wymienić ewentualnie a możne wymienić ampli ? zależy mi na większej szczegółowości w stereo i mocnym basie punktowym , w klipsach bas jest super szczególnie w kinie i w stereo tez, ale brakuje mi tych szczegółów w utworach w klipsach dobra góra i dól reszty nie ma albo trzeba się specjalnie wsłuchiwać :p, pokój mam 20m2 a ampli denon avr 3803 który w stereo nie jest najgorszy .
 

remiqa

New member
Witam dość długo mnie nie było ale mam pytanie możne macie jakieś propozycje na jakie kolumny wymienić ewentualnie a możne wymienić ampli ? zależy mi na większej szczegółowości w stereo i mocnym basie punktowym , w klipsach bas jest super szczególnie w kinie i w stereo tez, ale brakuje mi tych szczegółów w utworach w klipsach dobra góra i dól reszty nie ma albo trzeba się specjalnie wsłuchiwać :p, pokój mam 20m2 a ampli denon avr 3803 który w stereo nie jest najgorszy .
Posłuchaj nowej serii klipsch RP najlepiej ze wzmacniaczem a znajdziesz to co Ci brakowało ;-)
 

grasxd

New member
A jaki wzmacniacz? bo mam wzmacniacz technicsa ale on się raczej do tego nie nadaje. Z tego co czytałem to HK i onkyo a może NAD może jakieś propozycje mogą i być jakieś starsze modele używane.
 

remiqa

New member
W mojej opinii to onkyo da więcej szczegółów od H/K Nad'a nie słyszałem Ale to sam musisz zdecydować ponieważ odsłuch przed zakupem to podstawa
 

grasxd

New member
Tylko jest pytanie jaki model wzmacniacza HK bać onkyo kupić bo te nowe hk 3490, 3770 itp jakoś dla mnie nie przemawiaj , możne sa jakieś godne uwagi wzmacniacze stereo używane do 700zł? może onkyo 87XX 88XX ? hk pm 655 itp , luxman l/lv ?
 
Do góry