Wymiana Jamo 506 HCS3 na... coś mniejszego - monitory?

Bullet_ID

New member
Cześć,

Jest to mój pierwszy temat, także z góry proszę o wyrozumiałość ;)

7 lat temu zainwestowałem nieco grosza z kaski ślubnej i zakupiłem do naszeg przeogromnego mieszkania zestaw Jamo 506 HCS3, który podpiąłem do Ampli Denon AVR1611 - stoi to wszystko w pokoju 16m2. Nie byłem wtedy jakoś super rozeznany w temacie (I dalej nie jestem, dlatego pytam na forum :)), sprzęt zamówiłem przez neta bez odsłuchu, no i... efekt taki, że do filmów jako tako to się nadaje, ale do muzyki, której słucham, czyli rock, metal, coraz częściej jazz... średnio. W zasadzie można powiedzieć, że dźwięk jest za ciepły, rozlazły, przytłumiony, no po prostu nienajlepszy. Przez te kilka lat tak to sobie działało (brak budżetu, czasu, chęci na zmiany). W tym roku urodziła nam się córeczka i muszę nieco zmienić aranżację, dlatego pomyślałem, że będzie to przy okazji dobry moment na zmianę audio.

Priorytetem w nowym zestawie jest jego rozmiar, muszę zwolnić jak najwięcej miejsca (nie chcę aby córa skończyła przygnieciona kolumną), ale oczywiście nie chcę aby odbyło się to kosztem dźwięku - bez dobrego audio żyć się nie da :D.
Amplituner zostanie ten sam, ale Jamo idzie na OLX.
Proszę Was zatem o pomoc w doborze dobrego nagłośnienia. Osobiście myślę nad monitorami na przód i tył i być może z czasem mały sub aby podkręcić nieco bas w filmach. Chciałbym aby dźwięk był dynamiczny, żeby raczej nie był przebarwiony w żadną stronę. Dodatkowo im mniejsze te monitory by były - tym lepiej (idealnie aby zmieściły się na półce, ponieważ standy byłyby bez sensu w momencie, kiedy chcę pozbyć się kolumn). Nie biorę pod uwagę plastikowych zestawów lub soundbarów, ale jestem otwarty na rzeczowe uargumentowane propozycje ;). Byłbym zapomniał o budżecie - ok 1500 na monitory i jakieś 500 na sub?

Nie ukrywam, że bardzo liczę na Waszą pomoc ;)
 

Rafal7

Banned
Nie chcesz aby dziecko było przygniecione przez kolumnę
Jak postawisz monitor na standzie to wcale bezpieczniej nie będzie.
 

Bullet_ID

New member
Te Melodiki wydają się ok i mieszczą się fajnie w budżecie, a jak się mają do nich Boston Acoustics? Pomyślałem nad A25 na przód i A23 na tył.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bez urazy ale nie potrafię nadążyć za sensem tego postu .Piszecie że stand jest bez sensu a podajecie w przykładach kolumny ,które właśnie do prawidłowej pracy podstawki potrzebują
Przecież takie kolumny Boston też się uda przewrócić
 

Kejup

Member
Bez reklam
Tak ale kolega napisał że chce podstawkowe aby móc umieścić je na półce. Nie oceniajmy dlaczego i po co ale doradźmy:)
Niestey tych Bostonów nie znam :-(
 

Bullet_ID

New member
Ależ jak najbardziej mnie "wyprostujcie" jeżeli źle kombinuje... Podstawki odpadają, ale czy gdyby je zamontować w uchwytach ściennych, które stosuje się do tylnych głośników miałoby to sens? Sorki za bycie dyletantem, ale jaki konkretnie mają wpływ standy na dźwięk?
 

Kejup

Member
Bez reklam
Chodzi o to by kolumna miała trochę przestrzeni żeby mogła rozwinąć skrzydła. Jeżeli nie masz innej możliwości to możesz postawić na szafce czy podwiesić. Ja np. planuje kolumny surround boczne w systemie 7.1 powiesić na uchwycie do TV (muszę wyeliminować standy) bo wtedy będe miał możliwość odsuwania jej od ściany.
 

Bullet_ID

New member
No niestety, nie mam wyjścia, standy odpadają i chyba najbardziej prawdopodobne będą uchwyty ścienne... Jestem masakrycznie ograniczony przestrzenią :(.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Standy też pociągnął cenę kolumn ,bowiem swoje też kosztują .Kiedyś Vogels produkował takie uchwyty do bezinwazyjnego montażu małych kolumn ,wizualnie wygląda to całkiem dobrze a i sam głośnik trzyma się pewnie .Zaletą tego rozwiązania jest jeszcze to ,że uchwyt można zamontować na dowolnej wysokości
 
Do góry