Wymiana G15 na G20

darekguma

New member
Bez reklam
Witam. Mam pytanko do osób które miały możliwośc porównania G15 i G20. Myślę nad zmianą z 46' na 50' co wiąże sie większymi wymaganiami co do obrazu SD. Jak radzi sobie G20 z takim sygnałem w porównaniu do G15 (skalowanie i ostrość to priorytet), następnie czy powłoka antyrefleksyjna jest lepsza, jak z płynnoscia w porównaniu do G15. Sygnał SD man z N i kablówki.Dzięki za odp. Pozdro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jest ta sama matryca.
A 50 G 20 - będzie extra :

http://www.hdtv.com.pl/forum/video/51661-plazma-panasonica-tx-p42g20e-test.html

019_P1090557.JPG
 

darekguma

New member
Bez reklam
Matryca matrycą, a co z elektroniką, czy jest lepiej, bo G15 nie najlepiej radzi sobie z sygnałem SD.
 

trops55

Member
Witam. Mam pytanko do osób które miały możliwośc porównania G15 i G20. Myślę nad zmianą z 46' na 50' co wiąże sie większymi wymaganiami co do obrazu SD. Jak radzi sobie G20 z takim sygnałem w porównaniu do G15 (skalowanie i ostrość to priorytet), następnie czy powłoka antyrefleksyjna jest lepsza, jak z płynnoscia w porównaniu do G15. Sygnał SD man z N i kablówki.Dzięki za odp. Pozdro.

Zapomnij o serii G20. Ma słabą czerń w stosunku do G15 i G10. Porównywałem jednocześnie te modele z tym samym sygnałem. Jak dla mnie i innych osób różnica jest bardzo widoczna.
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Zapomnij o serii G20. Ma słabą czerń w stosunku do G15 i G10. Porównywałem jednocześnie te modele z tym samym. Jak dla mnie i innych osób różnica jest bardzo widoczna.
Dzięki.Przykre jest to że Panas wypuszcza z roku na rok gorsze modele,fakt że tv sa coraz tańsze ale chyba nie w tym żecz.No to jestem w kropce bo na dobrego LCD mnie nie stać. Ciekawe jak wypadną V20 i VT20 czas pokaże.
 

trops55

Member
Seria V20 ma o wiele lepszą czerń od V10, natomiast G20 gorszą od V10.
tzn. G20 w stosunku do V20 to tragedia.
Audio Video

Dlatego wybrałem dla ojca Philipsa 47 PFL8404
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Seria V20 ma o wiele lepszą czerń od V10, natomiast G20 gorszą od V10.
tzn. G20 w stosunku do V20 to tragedia.
Audio Video

Dlatego wybrałem dla ojca Philipsa 47 PFL8404


Nie rozumiem twojego postu.

Dajesz link do jakiś starych notek prasowych.
W zasadzie nie ma jeszcze testu Panasonica V20. Jedynie mało rzetelna włoska stronka coś tam na skrobała. Nie ma też opinii użytkowników o tym telewizorze. Więc to jaką będzie miał czerń czas pokaże. Teraz można wróżyć z fusów i się domyślać.

Co do panasonica V10 to się zdziwisz ale ten TV ma gorszą czerń od G10.
Natomiast G10 ma gorszą niż G20 jedynym wyjątkiem jest to forum.

Dodatkowo w starszych panasonicach czyli również seria 10 masz problemy z rozjaśnianiem czerni w czasie.


Piszesz też o czerniach, a wybrałeś TV który jej kompletnie nie posiada i dysponuje kontrastem kilka razy mniejszym niż najtańsza plazma panasonica.
Miałem przez tydzień 47-9664 troche wyższy model niż 8404 więc wiem że ten TV nie posiada czerni i kontrastu.
Philips 32PFL8404H / 32PFL8404 Review: 32" 100Hz Ambilight LCD TV


Jeżeli nie wierzysz zapraszam na
Panasonic V10 review - FlatpanelsHD
AVForums.com Home
 

darekguma

New member
Bez reklam
Dzieki panowie za zainteresownie ale troche sie pogubiłem w waszych wypowiedziach. Kiki napisał kilka postów wcześniej że g20 i g15 posiadaja te sam matryce,v10 ma taką samą matryce jak g15 co za tym idzie i taką samą jak g20, poziom czerni,tak mi sie wydaje, powinien byc na równym poziomie we wszystkich tych modelach, różnica bedzie w elektronice, V10 róznił sie od G15 trybem TXH i 24 smotfilm(czy jakoś tak),G20 ma to wszystko co wczesniejsze modele plus kilka bajerów użytkowch. Podsumowując to wszystko telewizorki te powinny przekazać bardzo podobny obraz. Moje pytanie narodziło się w zwiąsku z chęcią wymiany 46' na 50' a co za tym idzie wiekszym problemem z sygnałem sd bo o hd sie nie martwie, przez ulepszenie elektroniki w nowych modelach (chyba tak powinno być) sygnał ten poweinien wyglądać lepiej i tego się boję że tak nie będzie. Nie wątpię w to że 50g20 w takiej cenie jest złym wyborem lecz boję sie tego ze jak zmienie tv to bedzie gorzej niż na G15.Dzieki. Pozdro.
 
Do góry