Wymiana dysku na Samsung HM500JJ- problem

mors35

New member
Witam,

wczoraj chciałem wymienić stary dysk 40 GB na Samsunga HM500JJ. Po odpaleniu konsoli mam komunikat " Nie można uruchomić. Nie znaleziono prawidłowego dysku twardego". Dysk Samsunga jest nowy. Sprawdziłem go podpinając pod PC i tam jest sprawny. Wczoraj zaktualizowałem soft konsoli do ver. 3.70. Chyba to jednak nie powinno mieć wpływu?? W necie znalazłem, ze są osoby które używaja tego dysku bezproblemowo. Co może być przyczyna, ze dysk nie jest wykrywany przez konsole ??. Stara 40 GB działa bezproblemowo po ponownym włożeniu do konsoli.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A to Sony już pozwoliło wkładać inne dyski twarde do konsoli?
Kiedyś wypuścili aktualizację, w której tego zabraniali...

Pozdrawiam,
 

cyber78

Member
Bez reklam
A to Sony już pozwoliło wkładać inne dyski twarde do konsoli?
Kiedyś wypuścili aktualizację, w której tego zabraniali...

Pozdrawiam,

To nie tak, że zabraniali. Był to pewnego rodzaju błąd z ich strony.
Dotyczyło to FW 3.55 do którego wydano kolejny FW 3.56, który nie był pełnoprawnym firmware, a tylko nakładką na FW3.55 (tiny patch). Krótko mówiąc FW 3.56 wymagał do zainstalowania FW 3.55.
Więc wszyscy posiadacze nowszych konsola z 16 MB flash memory nie mogli wymienić dysku jeżeli podawali FW 3.56, ale jak dali FW 3.55 to było OK.

Posiadacze starych konsol z 256 flash memory mogli wymienić dysk, bo nie muszą przy wymianie instalować FW :)
 

mors35

New member
Problem rozwiązany. Udało się przez wystartowanie konsoli w trybie Recovery Menu. Tam uruchomiłem opcje aktualizacji ( inne opcje nie chciały zadziałać, bo konsola wyrzucała komunikat, ze nie odnajduje dysku). Po uruchomieniu aktualizacji w tym trybie dopiero konsola zobaczyła dysk i poszło formatowanie. Na pendraku miałem przygotowana aktualna aktualizacje i zgodnie z komunikatami wszystko poszło ok.
 
Do góry