Wymiana amplitunera, na nowszy model?

spyra23

New member
To kolego zalezy duzo od kolumn jak bardzo sa wymagajace. Ale fakt faktem jest to ze denony maja z tym większy problem, a na pewno z kolumnami 4 omowymi.

Zgadzam sie co do kolumn.

Ale testowany przemiennie avr 2113 sie nagrzewał caly czasy , wystarczył ze był tylko włączonym, nawet jak żaden dźwięk sie nie wydobywał z kolumn to juz był piekarnik, czy grał mocno odkręcony w stereo czy był całkowicie wyciszony nie zauważyłem wielkiej różnicy w temperaturze.

Piekarnik i tyle.

Nie przeszkadzało by mi to gdybym wiedział ze w takiej temperaturze posłuży kilka ładnych lat bezawaryjnie, ale sa podzespoły którym temperatur da popalić po jakimś czasie.
 

spyra23

New member
Kupiłem dziś nowiutkiego X2000 ;)
Jak potestuje trochę to napisze jakie wrażenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

spyra23

New member
Sprzedawca troche zjechal z ceny i dałem2220zł ,przy okazji posłuchałem kilku zestawów kolumn.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

spyra23

New member
Witam

Napisze w końcu kilka słów o amplitunerze. .

Amplituner według mnie brzmi, bardzo podobnie do 2113, jeśli nie identycznie.
Brzmi na pewno o niebo lepiej od mojego poprzednika, jest dużo więcej basu ,czego bardzo mi zawsze brakował, wysokie i średnie również dobrze wypadaj, szczególnie wysokie w avr1508 bardzo kłuły w uszy, wręcz było nieznośne brzy głośniejszym słuchaniu, X2000 brzmi bardzo dobrze jak na te klasę sprzętu, mowie oczywiście cały czas o stereo.
w kinie tez jest miła poprawa, testowałem kilka filmów dźwięk głownie DD ,dts 5.0 szczególnie przy oglądaniu filmów przy bardzo niskim poziomie głośności słychać ciekawie efekty, tak jak zapewniał producent. oczywiście po kalibracja przez mikrofon.

Dość mocna wada dla mnie jest dźwięk w stereo po kalibracji, tzn po kalibracji głośniki brzmią dużo lepiej, słychać duzo więcej szczegółowy co mnie na początku powaliło na kolana ze moje stare marketowe kolumny mogą tak dobrze zabrzmieć, jedyna tego wada to bardzo słabiutki bass w stereo, po wyłączeniu audyssey, jest potęga basu, ale cala piękny dźwięk również znika, zostaje tylko dużo więcej basu i nijakie stereo.
Nie jestem jakims wielkim fanem basu i nie muszę go miec bardzo dużo ,tylko na prawdę jest go bardzo mało w stereo z audyssey, a wszytko inne brzmi świetnie.
Gdyby przy włączonej funkcji audyssey, można byłoby podkręcić bas, byłbym w 100% zadowolony z zakupu.

No i jeszcze to nieszczęsne nagrzewanie sie.
X2000 na pewno jest trochę chłodniejszy od 2113 ale i tak jest bardzo ciepły i nie wiem czy słowo ciepły to nie za delikatnie napisane, ale stoi na otwartej przestrzeni i mam nadziej ze nic sie nie będzie dziać.

Przy okazji jak odbierałem amplituner udało mi sie posłuchać w sklepie kilku kolumn w cenie do 1800zł , najbardziej spodobało mi sie brzmienie Wharfedale OBSIDIAN 600
Ale co do wyboru kolumn to mam jeszcze trochę czasu i założę nowy temat.

Jesli macie jakis pytania to piszcie.

I bardzo dziekuje wszytkim za zainteresowanie tematem i wszystkie rady:)
 
Do góry