Wymiana amplitunera, na nowszy model?

spyra23

New member
Witam wszystkich.

Planuje wymienić mój wysłużony amplituner na nowsza generacje i mam kilka pytań.
Aktualnie posiadam Denona avr-1508, który ma już kilka lat pomimo ze jestem z niego bardzo zadowolony to brakuje mu już kilku nowych funkcji.

Kilka funkcji które muszą być obowiązkowo:
-oczywiscie dźwięk HD
-internet
-obsługa 3D
-usb
-odtwarzał format flac-hd
-współprac z iphonem
-airplay
-hdmi z obsługą dźwięku DD-HD, DTS-HD(czego bardzo mi brakowało w moim 1508

Amplituner będzie podłączony pod zestaw 5.0, głownie jaki kino, stereo i czasem konsola , lubię dobra jakość muzyki ale nie jestem jakimś audiofilem, moj 1508 sprawował sie dobrze jako kino i stereo.
Moc musi być minimum te 120watt na kanał, nie mniej, nie musi być 7 kanałowy, wystarczy 5 kanałowy
Trochę sie rozgadałem i naczytałem w sieci zainteresował mnie model denona avr-1713 i nowy model x1000 oba mieszczą sie w moim budżecie czyli około 1600zł

Nie znam sie tez za bardzo na tych wszystkich nowych formatach , funkcjach itp.

Dlatego pytam czym sie różnią ta 2 wymieniane modele , którego brać? Albo możecie poleci jakiś inny model w podobnej cenie?

Z gory dziękuje za wszystkie podpowiedz
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
-AVR X 1000 ma gałke do zmiany źródeł, to wygodniejsze niż guziki.
-Polskie Menu
-Spotify !!!!!
-Inny wygodniejszy układ gniazd z tyłu

Wybierz X1000
 

spyra23

New member
Przyznam ze nawet ciekawa propozycja, ale jestem przekonany do marki denon i możecie mnie oczywiście spróbować przekonać do innej marki,ale na ten moment denon u mnie na pierwszym miejscu.
Mogęnawet rozważyć zakup amplitunera z drugie reki.
Jednak bardzo mnie interesuje który z dwóch wymienionych przeze mnie jest lepsze?
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli jesteś przekonany do Denona i podoba ci się brzmienie kolumn w połączeniu z ampli tej marki to bierz X1000 . Inna sprawa to taka że nie patrz na te wartości podane przez producenta ( na kanał 120W) one są po prostu delikatnie mówiąc zawyżone . Pamiętaj też o tym że amplituner 7 kanałowy będzie mocniejszy od 5 kanałowego i dlatego czasem lepiej dołożyć te kilka stów do modelu wyższego w tym przypadku X2000 . A może w przyszłości wymienisz kolumny na lepsze i X1000 będzie za słaby ? Zastanów się nad tym:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja rowneiz uwazam ze jak jestes przekonany do denona to po co cie namawiac do innej marki, nie bardzo to rozumiem. Kazdy znas bedzie patrzyl swoich uchem i to co lubi, a nie to co ty lubisz...wiec jak lubisz denona to kupuj i nie zastanawiaj sie...
 

spyra23

New member
Właśnie dzis trafiłem po kilku godzina czytania recenzji/opinii na avr 2113 i można go dorwać nowego w cenie x1000, może to będzie lepszy wybór nawet od x2000?

2113 ma bardzo chwalona na forach funkcje:
"Skalowanie wideo do 1080p oraz 4k Video Scaling, przełączanie sygnałów 4k dla HDMI"
Czy na prawdę 4k poprawia aż tak dobrze obraz i warto brać dla tej funkcji?
 

spyra23

New member
W czym jest lepszy x2000 od avr2113? moze nie istotne dla mnie parametry?
A jednak 600zl w różnicy w cenie to duzo dla mnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

spyra23

New member
No właśnie u mnie w mieście avr-2113 można dostać za 1900zł , x2000 najtaniej znalazłem za 2450zł

Powiedzcie mi czym tak na prawdę one sie różnią prócz ceny?

Jeden i drugi ma dźwięk HD przez hdmi, bo to ważne dla mnie?

Te skalowanie 4k daje jakieś efekty czy to raczej tylko taki bajer?

Za kilka miesięcy bede zmieniał zestaw kolumn, wiec jak zaoszczędzę cos teraz to będzie wiece na nowe kolumny:)
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
na avsforum masz szczegolowo wyjasnione roznice ktorych jest jeszcze pare innych. fakt ze roznica w cenie juz znaczaca. doczytaj i podejmij decyzje
 

spyra23

New member
Miałem okazje sie przekonać ze avr2113 sie bardzo nagrzewa jak piekarnik,przeczytałem o tym na forach, no i miałem go pożyczonego przez kilka dni, trochę protestowałem i dlatego zrezygnowałem z zakupu.

Zdecydowałem dołożyć i kupić X2000 ale...

Mam pytanie do posiadaczy avr-X2000 czy ten amplituner tez tak mocno się nagrzewa, bo znalazłem w sieci kilka zdjęci wnętrza obu amplitunerów i wewnątrz wyglądają niemal identycznie, zasilacz i płyta hdmi są bardzo blisko, wzajemnie sie nagrzewają.

Wiec czy X2000 nie będzie takim samym piekarnikiem?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zależy od kolumn? Jak mocno podkręcisz piec? Ja w moim Onkyo po załączeniu wszystkich polepszaczy mam delikatnie ciepły, ale jak wyłączę polepszacze i dam więcej mocy to czasami do obudowy ciężko dotknąć. Nie skupiaj się nad tym tak bardzo, zapewnij dobrą wentylację amplitunerowi i będzie ok. Współczesne ampli posiadają zabezpieczenia.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Miałem okazje sie przekonać ze avr2113 sie bardzo nagrzewa jak piekarnik,przeczytałem o tym na forach, no i miałem go pożyczonego przez kilka dni, trochę protestowałem i dlatego zrezygnowałem z zakupu.

Zdecydowałem dołożyć i kupić X2000 ale...

Mam pytanie do posiadaczy avr-X2000 czy ten amplituner tez tak mocno się nagrzewa, bo znalazłem w sieci kilka zdjęci wnętrza obu amplitunerów i wewnątrz wyglądają niemal identycznie, zasilacz i płyta hdmi są bardzo blisko, wzajemnie sie nagrzewają.

Wiec czy X2000 nie będzie takim samym piekarnikiem?

To kolego zalezy duzo od kolumn jak bardzo sa wymagajace. Ale fakt faktem jest to ze denony maja z tym wiekszy problem, a na pewno z kolumnami 4 omowymi.
 
Do góry