Wymiana amp pod 4k.

Yoszek

New member
Witam!

W ciągu ostatniego kwartału tego roku planuję zakupić tv 4k,a mój amplituner przesyła obraz full hd najwyżej.W związku że mam podłączone do niego 3 konsole,tv i pcta( i wkrótce ps4pro) to musiałbym go zmienić.

Aktualnie mam:
Amplituner-YAMAHA RX-V671
Głośniki-JAMO S606 5.0 + SUB260

Jestem bardzo zadowolony z tego zestawu bo spełnia 100% moich oczekiwań w moim 20m2 pokoju.Na jaką alternatywę mógłbym zmienić tą yamahę?Celowałbym w 2k jeśli chodzi o cenę max, choć mogę dać więcej jeśli będzie warto do czegoś dopłacić.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

mors111

Active member
Bez reklam
to już leciwe moje Onkyo 609 miało przesył 4K po HDMI ( pisali też o padających płytkach HDMI , ale u mnie działa już ponad 5 lat ) , nowsze modele mają na pewno przesył wideo w 4K , a za 2kzł znajdziesz coś porównywalnego do tego co masz , dźwiękiem dużo nie zyskasz , chyba że używki w tej cenie wchodzą w grę

skoro w 100% jesteś zadowolony ze sprzętu , nie lepiej wpiąć bezpośrednio sygnał do TV , tam gdzie masz 4K , i za 2 koła zmienić fronty w sprzęcie , gwarantuję , że będziesz miał więcej frajdy z muzyki niż przesyłu obrazu przez amplituner
 

Yoszek

New member
Same fronty wywalić a centralny i tylne głośniki z subem zostawić?I przy zmianie tv,wszystko podłączyć do niego bezpośrednio i olać przesył obrazu przez amplituner?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Dokładnie.
Z tym że dzwiek niech idzie do ampli najlepiej przez HMDI co chodzi o wielokanałowy sygnał.

TV obrobi obraz lepiej niz ampli za 2K.

Ja teraz zauważyłem , że mi całkowicie nie jest potrzebne 4K w ampli.


Pzdr
 

Caparzo

New member
Bez reklam
skoro ci sprzęt odpowiada w 100% to nie wiem czy ruszał bym ampli. Oglądaj poza ampli tak jak wyżej piszą
 

Yoszek

New member
Ok,dzięki za porady.To tak zrobię,obraz będzie szedł bezpośrednio z pc-tv i ps4-tv a dźwięk przez ampli.

A na jakie kolumny 2 przednie wymienić aby była odczuwalna różnica?Jakieś propozycje?
I co do apmli jeszcze-jest sens zmieniać go na coś innego mając 2-3k po zmianie kolumn 2 przednich czy nie warto?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Same fronty wywalić a centralny i tylne głośniki z subem zostawić?I przy zmianie tv,wszystko podłączyć do niego bezpośrednio i olać przesył obrazu przez amplituner?

dokładnie ,

za obecne fronty też dostaniesz kilka "stów" - allegro ,olx...

i jak dołożysz to może i fronty za 2,5kzł kupisz o niebo lepsze niż to co masz , w kinie reszta głośników z tych co masz i tak się sprawdzi
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Jasne , że jest sens , jak byś kupił coś o półkę wyzej.
Co do głosników Posłuchaj :

Tannoy Mercury 7.4 - deklasują Jamo
Heco Music style 500/900 - chwalone na tym forum


pzdr
 

Rafal7

Banned
Nie wiem czy jesteś świadom ale podając dźwięk 5.1 do tv po hdmi i cofając go do ampli po optyku czy Arc to już do ampli dochodzi tylko i wyłącznie 2.0.
Jaki 1% tv nie degradauje dźwięku i cofa 5.1
 

Yoszek

New member
Nie wiem czy jesteś świadom ale podając dźwięk 5.1 do tv po hdmi i cofając go do ampli po optyku czy Arc to już do ampli dochodzi tylko i wyłącznie 2.0.
Jaki 1% tv nie degradauje dźwięku i cofa 5.1

Przepraszam,bo mogłem nie zrozumieć(laikiem jestem w tych sprawach)
Aktualnie,mam wszystko podłączone kablami hdmi prosto do amplitunera.I jednym kablem hdmi mam podłączony amplituner do tv.I wszystko mi działa jak należy.

Czyli mam nie podłączać osobno kablem hdmi pomijając amplituner?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Watpie aby sie lapal. Masz konsole i kino 5.1. Musisz puszczac poprzez ampka aby korzystac z dzwieku 5.1. Masz Yamahe i Ci pasuje. Kup np. model 679 i bedzie ok
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Zawsze może podłączyć wszystko przez Hdmi do tv i dodatkowo każde urządzenie kablem optycznym lub coaxial do ampli aby mieć dźwięk 5.1 .
 
Do góry