wymagania sprecyzowane, a jaki model je spelnia? :)

tmbo

New member
Witam

Okreslilem wymgania apropo TV i teraz szukam modelu ktory je spelnia. :)
Czytam i czytam i nie moge znalez... ;)
A wiec te wymagania:
Tuner DVB-T z MPEG4
LCD, wielkosc 37 cali
FullHD (tak wiem, po co mi ;) )
100 Hz
Ogladany z odleglosci ok 3m, pokoj w dzien dosc nasloneczniony (swiatlo z boku).
Na razie sygnal z anteny zbiorczej i DVD, chcialbym lapac juz nadawnie cyfrowe z PeKiNu bo mieszkam w wawie stad ten MPEG4, ew pozniej telewizja n.
Patrzylem na rozne modele, najgorzej ze niektorzy producenci nie podaja dokladnych danych na swoich stronach (np apropo tunera). Jedynie Sony ma fajna wyszukiwarke ale tam najmniejszy model spelniajacy oczekiwania jest 40 calowy i kosztuje ok 4tys.
Samsun i Panasonic nie podaja wszystkich parametrow...
Czy znacie telewizory godne polecenia spelniajace te wymagania?
Moge wydac ok 3 tys zl.
 

tmbo

New member
Dzieki za odpowiedz
Tak patrzylem na stronie Sharpa i zastanawiam sie czy jest on 100Hz...
ze specyfikacji wynika ze nie...? (na link standardowo nie moge sie wbic - chyba bede musial wykupic ta subskrypcje ;) )

Studiujac temat telewizorow i przegladajac strony widze ze moje wymagania sa dosc wygorowane ;). Bede pewnie musial troche wyluzowac.
Nawet myslalem o Sony 40W4500, no ale cena 4,5 tys to troche chyba ze duzo niz chcialbym wydac na tv.

pozdrawiam
TB
 

tmbo

New member
no tak ale one chyba nie maja MPEG4 znowu :), a to w sumie dla mnie priorytet - nawet szybciej odpuscil bym sobie FullHD lub 100Hz,
co do ceny i wielkosci to jestem w miare elastyczny

A w ogole to sie dziwie ze na polskim rynku malo ktore tv maja mpeg4, wydaje mi sie to bardzo nie w porzadku, bo wiele ludzi nie ma swiadomosci i kupuje tv, a za jakis czas okaze sie ze nie odbiera on telewizji i trzeba "cos tam" dokupywac - czyli telewizor nie bedzie spelnial swojej podstawowej funkcji!
Gdyby teraz wyszedl prikaz obowiazku informowania czy dany dobiornik spelnia zalozenia nowego standardu tv w Polsce to spowodowalo by to od razu ze wiekszosc modeli byla by wyposazona w odpowiedni tuner i "cyfryzacja" byla by szybsza i mniej bolesna, a tak mnostwo ludzi kupuje nowe tv, a 'rzad' zastanawia sie jak dofinansowac konwertery...
Ale to tylko dygrejsa bo odbiega od tematu postu.
 

snowar

New member
tmbo

Uważam że się troszkę mylisz, bo zanim wejdzie sygnał cyfrowy (naziemny) to minie na tyle dużo lat, ze obecne telewizory będą już "starociami" Po drugie tak naprawde chyba jeszcze nie wiadomo jaki ma być format, a po trzecie spory odsetek ma już platwormy cyfrowe i jakieś tam dekodery. Osobiście dla mnie przy kupnie tv, to czy ma tuner mpeg4 nie miało absolutnie znaczenia. Dlatego na twoim miejscu nie kierowałbym się że tuner mpeg musi być, tylko brałbym najlepszy tv w kwocie jaką możesz przeznaczyć. Wtedy masz naprawdę dużo więkiszy wybór.
Acha a ile programów jest w tej chwili w warszawie nadawanych cyfrowo że tak Ci zależy na tunerze ??
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tmbo

New member
standard juz jest, zeby daleko nie szukac:
ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17292&page=3
(dodaj http i w)

Z tego co czytalem w warszawie mozna odbierac TVP 1 HD, TVP 2, TV 4, TV Puls, TVN, Polsat i Polsat Sport HD.
Opieram sie tylko na informacjach z internetu (miedzy innymi z tego forum tez) wiec moze to sie troche roznic. Odbieraja go ludzie wlasnie z tv z mpeg4 - glownie uzytkownicy Sony :) Podobno jakos tych kanalow jest lepsza niz w Cyfrze +.

Z tego co czytalem w Europie analogowa telewizja ma zniknac w 2012 roku - Polska ma przedluzenie do 2015, ale plany ;) maja takie ze chca juz w 2010 powoli przechodzic w niektorych rejonach na cyfrowy sygnal, a calkowicie wylaczyc w 2012 (choc podejrzewam ze im sie to nie uda ;) ). I moze gdybym mieszkal w miejscu gdzie nie ma sygnalu cyfrowego to bym to pominal, ale skoro moge to dlaczego nie? Nie chce bawic sie w problematyczne konwertery, dodatkowe skrzyneczki i jeszcze za to placic ;).

Zreszta tak jak mowie jest sporo podobnych tematow na tym forum i nie tylko. O DVB-T w Polsce mozna tez poczytac na stronach 'rzadowych', na stronach emitela itp.

A no i argument ze jest kablowka itp do mnie nie trafia troszke ;), to tak jak by mowic ze tv nie musi odbierac naziemnej analogowki bo jest cyfra +, n-ka czy statelita :). TV powinien odbierac sygnal naziemny bo to jest odbiornik telewizyjny. Oczywiscie wszystko zalezy od tego czy ktos jest pewny ze tego nie bedzie potrzebowal :). Jedni moga tylko uzywac tv do konsoli i jak sa pewni ze nie beda odbierac na nim tv to faktycznie mpeg4 jest zupelnie zbedny ;). Ja chce miec mozliwosc odbierania sygnalu naziemnego w tv no i akurat taki sprzet kupuje raz na kilka lat. Jesli ktos zmienia co 2 lata to faktycznie teraz moze to pominac.

pozdrawiam
tb
ps jeszcze jeden link: ww.wirtualnemedia.pl/archiwum.htm?word=telewizja%20cyfrowa
ps2 cytat z innego forum (post z 06.2008):
"Na tunerze cyfrowym telewizor łapie 11 kanałów:
TVP1, TVP2, TVPInfo, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport, TVN, TV4, Polsat i oczywisty rodzynek: Polsat Sport Test HD w rozdz. 1080 linii: boks, mistrzostwa Europy w piłce."
 
Ostatnia edycja:
Do góry