Wyłączanie dekodera nbox

rafal_ola

New member
Witam.

Po podłączeniu dekodera n-ki do TV philips 32pf7320 poprzez kabel HDMI-DVI (złącze w TV) obraz jest OK. Gdy TV jest w trybie HD to po wyłączeniu TV wyłącza się również dekoder. I przy próbie włączenia najpierw dekodera (TV uśpiony) to od razu się wyłącza.

Natomiast gdy dekoder jest w trybie zwykłym (sygnał SD1 idzie po SCART) to wyłączenie TV nie powoduje wyłączenia dekodera. Jest to uciążliwe ponieważ poprzez kabel SCART mam podłączony TV w drugi pokoju i poprzez przedłużacza pilota oglądam co chcę zmieniając w dekoderze.

Czy ktoś miał/ ma taką sytuację?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Rafał
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam.

Po podłączeniu dekodera n-ki do TV philips 32pf7320 poprzez kabel HDMI-DVI (złącze w TV)
obraz jest OK. Gdy TV jest w trybie HD
Co to za tryb? Jak się go włącza?
to po wyłączeniu TV wyłącza się również dekoder.
Nbox Ci się wyłącza? Po czym poznajesz, że się wyłączył?
I przy próbie włączenia najpierw dekodera (TV uśpiony) to od razu się wyłącza.
Co się wyłącza?
 

rafal_ola

New member
Tryb HD włącza się wybierając w menu TV - źródło: TV(antena naziemna), EXT1 (scart1), EXT2 (scart2), PC i HD.

Gdy TV jest w trybie HD połączenie przez kabel HDMI-DVI to po wyłączeniu TV (w tryb uśpienia) wyłącza się również dekoder (lampka zasilania na dekoderze zmienia kolor z zielonego na czerwony). Dodatkowo Audio z dekodera (SPDIF optyczny) wchodzi do amplitunera i po wyłączewniu TV również wyłacza się głos (to daje mi dodatkową informację że dekoder jest wyłączony)

Próbując włączyć dekoder (przy wyłączonym TV) niestety zapala się dioda zielona na około 1 sekundę i zachwilę ponownie czerowona. NIe mogę go włączyć.


Gdy TV jest w trybie EXT1 (scart1), czyli połączenie przez eurozłącze po wyłączeniu TV, dekoder jest włączony (zielona dioda) i audio przez amplituner słychać.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Tryb HD włącza się wybierając w menu TV - źródło: TV(antena naziemna), EXT1 (scart1), EXT2 (scart2), PC i HD.

Gdy TV jest w trybie HD połączenie przez kabel HDMI-DVI to po wyłączeniu TV (w tryb uśpienia) wyłącza się również dekoder (lampka zasilania na dekoderze zmienia kolor z zielonego na czerwony). Dodatkowo Audio z dekodera (SPDIF optyczny) wchodzi do amplitunera i po wyłączewniu TV również wyłacza się głos (to daje mi dodatkową informację że dekoder jest wyłączony)

Próbując włączyć dekoder (przy wyłączonym TV) niestety zapala się dioda zielona na około 1 sekundę i zachwilę ponownie czerowona. NIe mogę go włączyć.


Gdy TV jest w trybie EXT1 (scart1), czyli połączenie przez eurozłącze po wyłączeniu TV, dekoder jest włączony (zielona dioda) i audio przez amplituner słychać.

Już zrozumiałem co miałeś na myśli. Masz dekoder ITI-2850ST i świecenie LEDa na czerwono bierzesz za wyłączenie się dekodera, co nie jest prawdą.

Twój telewizor po zgaszeniu go wyłącza zasilanie swoich rejestrów HDCP. Od tego momentu dekoder traktuje go jako urządzenie bez ochrony HDCP i wyłącza wizję i fonię sygnalizując "problem HDCP". Różne modele nboxów sygnalizują to różnie. Czarne dekodery (ITI-5800SX i ITI-5720SX) wyświetlają na panelu przednim napis "problem HDCP", duże białe (ITI-5800S) zapalają na panelu mały czerwony trójkącik, małe białe (ITI-2850ST) zmieniają kolor świecenia diody z zielonego na czerwony. Każdy z nich na "problem HDCP" reaguje wyłączeniem wizji i fonii - i nie ma to nic wspólnego z wyłączeniem dekodera.

Można uniknąć "problemu HDCP" używając kabela iHDMI zamiast pasywnego kabla HDMI. Pozwala to na dalsze korzystanie z dźwięku we wszystkich modelach nboxów, po zgaszeniu telewizora, oraz na korzystanie z 2-giego telewizora (podłączonego do wyjścia YPbPr) w przypadku dekoderów ITI-5800S, ITI-5800SX i ITI-5720SX.
 

rafal_ola

New member
Można uniknąć "problemu HDCP" używając kabela iHDMI zamiast pasywnego kabla HDMI. Pozwala to na dalsze korzystanie z dźwięku we wszystkich modelach nboxów, po zgaszeniu telewizora, oraz na korzystanie z 2-giego telewizora (podłączonego do wyjścia YPbPr) w przypadku dekoderów ITI-5800S, ITI-5800SX i ITI-5720SX.

Czyli posiadając dekoder ITI-2850ST majac kabel iHDMI po wyłączeniu TV i tak nie będę mógł oglądać obrazu na drugim TV poprzez SCART.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Czyli posiadając dekoder ITI-2850ST majac kabel iHDMI po wyłączeniu TV i tak nie będę mógł oglądać obrazu na drugim TV poprzez SCART.
Mając kabel iHDMI, będziesz mógł. Po zgaszeniu telewizora podpiętego kablem iHDMI dekoder nie jest zawieszony i reaguje na wszystkie polecenia z pilota. Wystarczy wysłać mu sekwencję *1 lub *2 i obraz pojawi się na telewizorze podpiętym do złącza SCART.

Pamiętaj jednak, że ITI-2850ST nie daje nigdy obrazu równocześnie na HDMI i SCART, tylko albo tu, albo tu.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Rozwiązaniem jeszcze jest N-splitter. Po jego podpięciu możesz sygnał HDMI rozdzielić na dwa odbiorniki. I ich wyłączenie nie będzie skutkowało błędem HDCP.
 

rafal_ola

New member
Dzięki za wszystkie informacje. Już teraz wiem co i jak.

Pytanie mam do HQ150 odnośnie splitera. Czy wystarczy sam spliter rozgałęźnik HDMI czy raczej taki moduł do którego można podłączyć klika zewnętrzych urządzeń z HDMI a następnie z modułu bezpośrednio do TV.
Ewentulanie proszę o przykładowy model spliter-a jaki Ty byś zastosował.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dzięki za wszystkie informacje. Już teraz wiem co i jak.

Pytanie mam do HQ150 odnośnie splitera. Czy wystarczy sam spliter rozgałęźnik HDMI czy raczej taki moduł do którego można podłączyć klika zewnętrzych urządzeń z HDMI a następnie z modułu bezpośrednio do TV.
Ewentulanie proszę o przykładowy model spliter-a jaki Ty byś zastosował.
Mam osobiście N-splitter. On sam w sobie rozwiązuje problem protokołu HDCP i dodatkowo wzmacnia sygnał więc później możesz już zastosować rozgałęźnik i rozdzielić sygnał na więcej odbiorników. N-splitter ma dwa wyjścia. U mnie się sprawdza jako rozgałęźnik sygnału z N-ki po to, żebym mógł mieć sygnał z N-ki bezpośrednio do TV po HDMI i drugi też po HDMI, przez amplituner. Tani nie jest ale u mnie działa już prawie dwa lata i jest O.K.
 

bonok

New member
Można uniknąć "problemu HDCP" używając kabela iHDMI zamiast pasywnego kabla HDMI. Pozwala to na dalsze korzystanie z dźwięku we wszystkich modelach nboxów, po zgaszeniu telewizora, .


Tzn, ze w turbodekoderze jest to jedyne wyjscie aby wyeliminowac "problem HDCP" ? Nie mozna tego zmienic gdzie w ustawieniach dekodera ?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tzn, ze w turbodekoderze jest to jedyne wyjscie aby wyeliminowac "problem HDCP" ? Nie mozna tego zmienic gdzie w ustawieniach dekodera ?

Niestety ustawieniami tego nie wyłączysz. Albo kabel iHDMI lub jakiś splitter obsługujący protokół HDCP np. N-splitter.
 
Do góry