Wykorzystać opcje AV choć w 70%

zorro_77

New member
Cześć zakupiłem amplitunerek (pioneer 1017) i chciałbym wykorzystać funkcje które są tam "napakowane". Pasuje mi nabyć więcej informacji na temat dekodowania dźwięku i podłączenia kolumienek a także TV. Gdzie takie info znajdę? Wskażcie jakieś linki do praktycznych porad. Dzięki zorro
 

zorro_77

New member
:) wiem że mam instrukcję :) ale chodzi mi o więcej informacji - bo są podane jak dla znawców. Np. to wzmacnianie Bi-amp. Mam specjalny kabelek 2x Banan na wejscie do ampliAV + 4 bananki na wejscie do kolumieniek , Nie mam kolumieniek za mną tzw. BackSurround teraz jak to podłaczyć aby uzysać wzmocnienie wykorzystujac wolne moce itp.. Tam jest to napisane niezrozumiale - a boje się coś spalić :)
 

zgredek1969

New member
Witam. Jeśli chodzi o wzmocnienie BI-AMP co daje Twój amplituner, możesz wykorzystać jeśli masz przystosowane kolumny frontowe do takiego podłączenia. Lub podłączyć drugi zestaw kolumn, oznaczone są w amplitunerze jako A i B. Proponuję jednak dokładnie przejrzeć instrukcję, bo jest tam dokładnie wszystko opisane, razem z schematami podłączeń.
Pozdrawiam.
 

navy

Member
zorro_77=> nie chcę być nieuprzejmy, ale popatrz na pobór mocy. Pioneer 1017 ma pobór mocy 450 W i MAXYMALNIE tyle może oddać (przy założeniu, że nie ma po drodze żadnych strat, co oczywiście nie jest realne). Jeżeli masz system 5.1 to mozesz liczyć na maxymalnie ma 90 W / kanał (bez subwoofera, który zwykle ma swój wzmacniacz). Sugeruję, żebyś nie kombinował z bi-amping bo zniszczysz swój nowy nabytek. Jeżeli brakuje Ci mocy to proponuję zakup końcówki mocy (np Rotel RB-1080, kiedyś go miałem). "4 bananki na wyjścia do kolumienek" służą do podłączenia do kolumn bi-wire, czyli po DWA kable do JEDNEJ kolumny. To coś zupełnie innego niż bi-amp (wtedy dwa wzmacniacze zasilają jedną kolumnę. do wykorzystania tylko przy DUŻYCH kolumnach i DOBRYCH wzmacniaczach). Przy bi-wire zwykle jest tak, że dwa "bananki" idą do dolnych terminali kolumn (bas) a kolejna dwa "bananki" do terminali górnych (sopran). Oczywiście nalezy usunąć zwory między terminalami w kolumnach. Jednak przy zasilaniu z amplitunera to wszystko raczej nie ma sensu. Pamiętaj: przeciętny amplituner to jak silnik 1.4 / 75 KM: duży samochód wogóle na tym nie pojedzie, małe auto sobie JAKOŚ poradzi. Sprawdź i wykorzystaj ustawienia software swojego amplitunera. To jest dopiero kopalnia możliwości :)
 

bebzoon

New member
eh, leniuszku - w instrukcji MUSI być rysunek jak podłączyć przewody
do bi-amplingu jeśli nie wykorzystujesz 7.1

a kable które posiadasz są do bi-wiringu - tzn. mozesz je wykorzystać
do bi-amplingu ale 2 banany z 4 będą smętnie wisieć :)
do bi-amlplingu potrzebujesz 4 x przewód a każdy = wejście 2 x banan
i wyjście 2 x banan - proste jak drut

pozdr

bebzoon
 

zorro_77

New member
o spoko :) dzięki za infosy
1/ czytać lubię i nie jestem leniuszkiem ;) właśnie coś mi w tym Bi-amp nie pasowało widzialem te banance
2/ nie brakuje mi mocy "głośności" aż nadto - ale wydawalo mi sie ze jak pojdzie wiecej na Fronty - to bedzie lepszy efekt (wyraźniejszy jeszcze dzwiek?) i trafi tam dzwiek ktory trace z tylnych sciezek (prawda to czy moja logika jest pokrętna?)


ALE CO Z TYM SOFTEM > gdzie to "szperać" o tym?
Możesz mi coś więcej powiedzieć?

3/ aha i mam problem -
pilot pisali ze mogę go nauczyc - a nie wiem jak to zrobić - sa tylko standardowe modele w pamieci pilota.
 

navy

Member
zorro_77=> mówiąc "software" mam na mysli takie ustawienia jak np. bass management lub efekty specjalne (zaprogamowane w amplitunerze). Pokombinuj trochę z tym (oraz z ustawieniem subwoofera w pokoju) a zobaczysz jak dużo można zyskać. Wyprzedzając Twoje pytanie powiem, że moim zdaniem nie ma recepty na rozwiązanie optymalne. Decydujące są preferencje użytkownika, wielkość i wytłumienie pomieszczenia, jakość elementów toru audio, jakość materiału (oryginalny DVD, HD / blue-ray lub kopie czy inny DIVIX). Kolejność nieprzypadkowa :) Zabawy jest zwykle dużo.
 

zorro_77

New member
Navy - ustawilem kolumienki zgodnie z możliwościami w pokoju (sypialnia ;P) i je autokaliborwłem mikrofonem. (nie zmieniętego). Nie sądzę żebym ręcznie /nausznie/ lepiej to zrobił - ale z tym basikiem pokombinuję. Faktycznie w Tunerze FM basiku nie czuć jak lubię ... ale to raczej mnie nie boli ... dodam ręcznie i już...
... moze coś jeszcze warto uwzglednić?

PS. o pilocie nic nie słyszlales jak to przeskoczyć? "upgrad'owac" pilota? Czytałem że ten pilocik jednak nie jest wbrew instrukcji programowalny..., a od modelu LX60 tak! Może koledzy w serwise to umieją rozbudować lub odblokować? Jest tu taki SZPENIO?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Biwiring w takim sprzęcie nie ma sensu. I nie chodzi tu o zapas mocy, gdyż na sekcję wysokotonową idzie ułamek mocy elektrycznej. Biwiring nie poprawi w Twoim przypadku brzmienia, więc szkoda kabli.

ArtS :)
 
Do góry