Wyjście optyczne

Artur219

New member
Zamierzam podłączyć komputer do kina domowego przewodem optycznym. Dlatego też muszę zaopatrzyć się w kartę dźwiękową z wyjściem optycznym. Czy ma wpływ na jakość przesyłanego dźwięku, jaka to będzie karta?
Proszę o szybką pomoc.
 

robert514

New member
Artur219 napisał:
Zamierzam podłączyć komputer do kina domowego przewodem optycznym. Dlatego też muszę zaopatrzyć się w kartę dźwiękową z wyjściem optycznym. Czy ma wpływ na jakość przesyłanego dźwięku, jaka to będzie karta?
Proszę o szybką pomoc.
Witam, kolego niekoniecznie musisz kupować kartę. Są przejściówki SPIDIF/TONSLINK. Np taka: numer aukcji na allegro 733275328. Sory ale nie moge wstawić linka.
 
Ostatnia edycja:

Artur219

New member
Z karty dźwiękowej mam tylko 3 wyjścia jack. Wyjścia coaxial chyba nie mam. Głównie interesuje mnie, czy, jeśli kupię kartę z aukcji 733754120, to dźwięk uzyskam taki, jak z dvd, czy gorszy?
Waham się, gdyż karta jest jedną z tańszych, ale z drugiej strony chcę tylko przesłać sygnał, a nie przetwarzać go.
 

robert514

New member
Artur219 napisał:
Z karty dźwiękowej mam tylko 3 wyjścia jack. Wyjścia coaxial chyba nie mam. Głównie interesuje mnie, czy, jeśli kupię kartę z aukcji 733754120, to dźwięk uzyskam taki, jak z dvd, czy gorszy?
Waham się, gdyż karta jest jedną z tańszych, ale z drugiej strony chcę tylko przesłać sygnał, a nie przetwarzać go.
Kolego poczytaj specyfikacje swojej karty dźwiękowej to się dowiesz jaki standard z niej wychodzi, bo tak to tylko wróżenie z fusów.
 

robert514

New member
Artur219 napisał:
Karta jest zintegrowana na tej płycie głównej: GIGABYTE GA-G31M-ES2C. Ma tylko wyjścia liniowe.
Kolego specyfikacja producenta:
Audio
 Realtek ALC883 codec
 High Definition Audio
 2/4/5.1/7.1-channel (Note 2)
 Support for S/PDIF Out
 Support for CD In
(Note 2) To configure 7.1-channel audio, you need connect with the port of HD Audio standard via front panel and enable the multi-channel audio feature through the audio driver.

To configure 7.1-channel audio, you need connect with the port of HD Audio standard via
front panel and enable the multi-channel audio feature through the audio driver. Refer to the
instructions on setting up a 2/4/5.1/7.1-channel audio configuration in Chapter 5, "Configuring
2/4/5.1/7.1-Channel Audio."
Wszystko jest w instrukcji http://europe.giga-byte.com/FileList/Manual/motherboard_manual_ga-g31m-es2l(es2c)_e.pdf
strona 71 - 5-1-1 Configuring 2/4/5.1/7.1-Channel Audio
Musisz dokupić śledzia takiego jak na stronie 74 i będziesz miał wyjście optyczne i coaxial
 
Ostatnia edycja:

Artur219

New member
robert514, nigdzie nie mogę znaleźć tego śledzia. Orientujesz się gdzie można się w niego zaopatrzyć i za ile?
Raccoon, jesteś pewny? Wczoraj pytałem faceta w Media Markt i ten powiedział, że karta musi zakodować sygnał, który ma trafić do amplitunera.
 

robert514

New member
Artur219 napisał:
robert514, nigdzie nie mogę znaleźć tego śledzia. Orientujesz się gdzie można się w niego zaopatrzyć i za ile?
Raccoon, jesteś pewny? Wczoraj pytałem faceta w Media Markt i ten powiedział, że karta musi zakodować sygnał, który ma trafić do amplitunera.
Tu masz oznaczenie kodowe
S/N:12CR1-1SPOUT-03R
3 pin SPDIF OUT(RCA) cable
z tej strony
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/AccessoryList.aspx
trzeba szukać w sklepach producenta http://www.gigabyte.pl/wtb/
lub na giełdach komputerowych
 
Ostatnia edycja:

blant

New member
tak na szybko.. z takimi elementami jest problem w sklepie ale na serwisie mozna popytac i ewentualnie dostac za piwo lub symboliczna oplate. U mnie w miescie w dosc duzej firmie podszedlem bezposrednio na serwis z zapytaniem czy czasami taki sledz im gdzies nie zawadza i okazalo sie, ze za piataka dosalem sledzia :)
 
Do góry