Wyciszenie+suboofer+dom

lyon7

New member
Witam. Zamierzam zakupić projektor wraz z ekran projekcyjnym oraz sprzęt audio amplituner+5.1-7.1 kolumny...ale wiem ,że wcześniej trzeba owe pomieszczenie odpowiednio zaadoptować akustycznie itd. Moim problem jest suboofer,który niestety zawsze emitował przykre dla ucha podbicia sygnału od ścian bądź to innych przedmiotów , materii co psuło jakiekolwiek wrażenia oglądania filmów czy grania na PS3. Wiem,że zakup odpowiedniego suboofera,który będzie rzeczywiście przekazywał poprawnie rzeczywiste dolne pasmo bez żadnych wzmagań ani ubarwień sygnału to nie wszytsko bo także rozmieszczenie a także zainstalowanie odpowiednich dyfuzorów bądź pochłaniaczy niskich częstotlwości da nam efekt bliski ideałowi i pozwoli nam na skupieniu się na rozrywce. Czy ktoś z forumowiczów posiada w swoim kinie domowym zainstalowane takie bądź podobne w tym temacie rozwiązania? fotki mile widziane..
 

pkomp

New member
możesz kombinować z pochłaniaczami ale bez masywnych grubych ścian i takowych pułapek basowych będzie bardzo ciężko - niestety bas ma to do siebie że do jego zniwelowania potrzeba duuuużo kilogramów :)
dyfuzory poprawią kwestie odbić ale nie wyciszą pomieszczenia na tyle by sąsiedzi nie słyszeli jak głośno zagrasz:)
sprawdź apama.pl
 

lyon7

New member
Akurat mam taki przywilej,że owe pomieszczenie znajduje sie w domie jednorodzinnym wiec problem sasiadow jest bliski zeru ale jednak kiedy ogladam film z moja druga polowka to zawsze jest narzekanie na bas,ze po prostu zamiast go sluchac to powoduje niemilosierny ryk ,ktory zadaje raczej bol dla ucha niz przyjemnosc i czeste sciszanie badz obnizanie niskich czestotliwosci jest na porzadku dziennym.
Jestem ciekaw ile trzeba dac za konkretny suboofe,ktory bedzie gral a nie dudnil i powodowal ból dla uszu. pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale w jakie klasie cenowej ten sub ?
Projektor w jakiej klasie ?
Kino w jakiej klasie ?

Tu masz zdjęcia - profesjonalne studia odsłuchowe :
013_P1130761.JPG


014_P1130766.JPG


Kolejne sale odsłuchowe to sale profesjonalnego odsłuchu.
020_P1130536.JPG


To tu specjaliści oceniają i organoleptycznie i komputerowo jakość wytworzonych dzieł Klipscha.
http://www.klipsch.com/na-en/product...x?viewall=true
Jest co testować.
001_P1130538.JPG


proszę zwrócić uwagę na sposoby tłumienia dźwięku.
002_P1130540.JPG


003_P1130541.JPG


Za tą czarną kotarą znajdują się różne kolumny ( nie tylko tego producenta). Tu odbuwają się ślepe odsłuchy. To tu trzeba mieć słuch absolutny aby dokonać właściwej oceny jakości sprzętu.
004_P1130544.JPG


http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...izyty-w-fabryce-glosnikow-klipscha-w-usa.html
 

lyon7

New member
Kasa do przeznaczenia to 30 tyś. zł Projektor JVC DLA-HD990 lub DLA-HD950(kwestia różnicy w cenie chyba,że jakaś inna alternatywa godna polecenia) , Ekran projekcyjnie-nie mam pojęcia nic o tym sprzęcie jaki itd dlatego sugestie mile widziane. , Audio=Amplituner(DTS TrueHD,DD TrueHD,24 bit itd)+5.1-7.1 kolumny(w tym suboofer-tylko jaki) nie mam konkretnej firmy na uwadze. Podpowiedzi bądź propozycje mile widziane. Pamiętać trzeba,że te 30 tyś to maks raczej nie widzę powodu przeznacznia większej sumy skoro ma to być wszystko do domu a nie profesjonalnego sklepu czy firmy itd. Wiadomo jeśli suma przekroczy te 30 tyś nie znacznie to jeszcze to jakoś przeboleje i nie będe skąpił. Propozycje?
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
poprzyklejanie gąbek(niewiele dających zresztą prócz pochłaniania wysokich tonów) czy rozpraszaczy na pałę by ładnie wyglądało to nie jest profesjonalizm
poprawną adaptacje akustyczną należy dokładnie WYLICZYĆ bo to sama matematyka
 

lyon7

New member
poprzyklejanie gąbek(niewiele dających zresztą prócz pochłaniania wysokich tonów) czy rozpraszaczy na pałę by ładnie wyglądało to nie jest profesjonalizm
poprawną adaptacje akustyczną należy dokładnie WYLICZYĆ bo to sama matematyka

..........................................................................................................................................

Wiadomo,ze raczej w ten sposob podchodze bo ladowanie takiej kasy to na pewno nie bedzie na odwal zeby bylo.....to ze ma wygladac to raczej drugorzedna sprawa wazne aby spelnialo swoja role tyle ile sie da....???? Projektor JVC DLA-HD990 lub DLA-HD950 koszt miedzy 16-18 tyś zl a co zreszta osprzetu?...tutaj kasy zostaje jakies 12-14 tys i z tego trzeba by bylo zakupic: ekran projekcyjny pod ten projektor jvc czy system audio(suboofer+kolumny 5.1-7.1 DD i DTS truehd,24bit) no i wyciszenie(koszt wizyty profesjonalisty,ktory by obliczyl co potrzeba i jak zainstalowac oraz samo wyciszenie)..podkreslam,ze jesli koszt nieco przekroczy calkowita sume 30 tys zl to jestem jeszcze wstanie dolozyc brakujaca sume...moze kiki cos podpowie
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
pewnie przekroczy ale co do adaptacji akustycznej to dopilnuj żeby fachura przyszedł z osprzetem(mikrofon komputer) i zmierzył charakterystykę impulsową pomieszczenia
 
Do góry