Wybór

brzozek_wuwua

New member
Witam,

myslę o kupnie nowego telewizora i w zwiazku z tym mam kilka pytań, licze na Wasze opinie i wrażenia z uzytkowania.
waruknki:

Jakie masz warunki - wielkość pokoju 4,5 x 5,5
Preferowana wielkość matrycy: 37 - 42
Preferowane marki :do końca niesprecyzowane
jaki sygnał : N i zwykła antena
jaka odległość od ekranu : 3 - 4 m
jakie urządzenia do podłączenia:N, ampli Pioneer 917 i dv400v, PS2, laptop
jaka klasa cenowa: max 3500
więcej oglądasz w dzień czy w nocy: różnie wiecej w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju : średnie - myśle ze problem do ogarnięcia ;)
ile osób zasiada przed telewizorem: 3
Jaki masz ulubiony program: różnie
oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: róznie
jaki masz telewizor : CRT Daewoo 29" 100hz
Ma stać czy wisieć: wole żeby zawisł ;)
Co Cię denerwuje w telewizorach : co by się nie smurzyło i pixele w miare znośne
Czy będziesz korzystać z anteny dachowej : si

Na początku myslałem po lekturach for i gazet nad Samsungiem le40a656, ale plazma nie jest na straconej pozycji, mam tez takie widzi mi sie zeby mial tuner DVB-T ( mpeg 4 ).


Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrówki,
 
Ostatnia edycja:

brzozek_wuwua

New member
no wiesz w4000 jeszcz sie mieszcze finansowo ale 4500 to juz sporo ponad możliwości - w 40 "

a i chcialem dodać - mile widziane 100 hz.

Mam dojscie do lcd'ków i plazm ale często to są hd ready - warto sie w to pakować czy twardo full'a ? i jeżeli hd ready to co polecacie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
plazmy wręcz będą idealne do takich potrzeb ,tyle że w tej klasie
Cenowej nie mają mpeg4
Lcd dołożyłbym sharpa 37 dh 65
Chociaż przy Twoich warunkach sprawdzilbym
42 s 90 JVC
42 Toshiba Rv555
42 Panasonic Py80
 

brzozek_wuwua

New member
szczerze to liczyłem na twoją podpowiedz ;) , jakbyś znalazł chwilę i podesłał mi ceny na pw - to będę wdzięczy.


Już będę wiedział na czym się skupić przy wyborze , oczywiście dalsze propozycje mile widziane.

pozdrawiam
 

brzozek_wuwua

New member
własnie wróciłem ze sklepu dla skner - tak przy okazji popatrzyłem i toska 555 i jvc - całkiem milo, stały obok siebie co prawda w 46 calach lcd i plazma w full hd i czerń w plaxmie nie do przebicia, niestety panasonica nie mieli, więc szla u mnie przechyla sie ku plaźmie - żona też ;) ale jak tak popatrzyłem na 42" to chyba ciu przy duże - patzryłem z 2-2,5 metra.

Dzięki za pomysly.
 

brzozek_wuwua

New member
wiec w środe doszło do ... kupiłem Sharpa 42xd1ea - obawialem się że przy zwykłej antenie bedzie tragedia, ale jest dobrze.
Co prawda model nie najnowszy ale narazie daje rade ( ma przelatane 3 tys godzin ) - jak do tej pory jestem zadowolony - tylko jest jedno ale - jest ciut przy duży ;) - tzn. nie miesci mi się w miejscu gdzie stał stary tv - niedlugo mala rewolucja i zawisnie i bedzie OK.

Jak sie trafi jakaś okazja to zmienie na nowsza technologię.
Wszystkim dzięki za podpowiedzi - sorry ze nie wybralem tego co polecaliście;)

Pozdrawiam,
 
Do góry