Wybór zestawu do niewielkiego pokoju

neciu

New member
Hej.

Zastanawiam się nad kupnem projektora i peryferiów do umieszczenia w niewielkim pokoju.

Projektor będzie używany głównie do filmów i odrobinę do gier (wszystko w Full HD 2D).

Poniżej wrzucam rysunek poglądowy mojego pokoju (niestety nie mogę wrzucić obrazka ;/):
i.imgur.com/z3zBKh0.png

Po lewej mamy kanapę i projektor, po prawej regał, na którym chciałbym przymontować zwijany ekran (manualny).

Planuję kupić projektor Optoma Hd25E i ekran wymiarów 180cm x 180cm (chodzi o to, że chciałbym mieć obraz wystarczająco nisko).

Czy uważacie że taka konfiguracja ma sens?
Jaki ekran kupić?
Czy polecacie jakieś sklepy w Warszawie?

Pozdrawiam!
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli jesteś z Warszawy to podjedź do dwóch sklepów: rzutniki.com oraz hcx.com. Oba sklepy mają profesjonalne salki kinowe w których możesz przetestować wybrany sprzęt oraz porównać go z innym i zobaczyć czy warto dopłacić. Bardzo miła i fachowa obsługa. Ważne aby najpierw zadzwonić i umówić się na prezentację wybranego sprzętu. Tak aby już mieli go podpiętego i ustawionego. Moim faworytem jest hcx ze względu na ceny i rabaty jakie mogą oferować w stosunku do konkurencji...;-). Pierwsze co to dzwoń i przed staw co byś chciał uzyskać, w jakiej cenie a na pewno Ci doradzą i zaproponują wizytę i zobaczenie sprzętu w akcji, a nie tak jak u nie których musisz kupić projektor aktualnie prezentowany bez możliwości porównania go z innym.
 

neciu

New member
Dzięki za odpowiedź!

W jaki sposób mogę się skontaktować z BN?

Czy projektory Optomy nie będą miały problemu z wyświetlaniem obrazu na ekranie oddalonym o około 2,5m?
 

Alkor

New member
Bez reklam
Optomy HD25/131 wyświetlą z 2.5 m obraz o maksymalnej szerokości 167 cm, czyli o przekątnej około 75".
Chcąc mieć nieco większy, do 180 cm szerokości, możesz zainteresować się dość udanym modelem BenQ W1070 za ok. 2800 zł, na początek powinien wystarczyć z nawiązką, szczególnie po wykonaniu niezbędnych korekt w ustawieniach obrazu, a jeszcze lepiej profesjonalnej kalibracji. Oczywiście to rzutnik DLP, czyli "efekt tęczy" może męczyć - musisz dokładnie sprawdzić.

Co do samego pokoju, cisną mi następujące słowa - mało miejsca, kruca bomba, mało miejsca ;). Żeby choć o 0.7-1 m było więcej, dałoby się pomyśleć o większym ekranie 90-100 cali. W obecnym układzie 75-80" to maksimum.
Z kolei jasność i dynamika obrazu 3D na takim małym ekranie 80" wypadłaby bez porównania lepiej niż na 100-110".

Widzę jeszcze jeden mały problem. Z droższymi projektorami wyższej klasy za ponad 10000 zł (w przyszłości), np. Sony HW30/50/55, JVC X3/35 nawet 80 cali nie uda się uzyskać, z uwagi na ich duże rozmiary - zajmują sobą co najmniej 50 cm w pomieszczeniu.

Pozdrawiam.
 
Do góry