Wybór wzmacniacza stereo

thomason89

New member
Witam zamierzam kupić wzmacniacz stereo pod kolumny paradigm monitor 3.
Mam na uwadze albo Denona pm 860 980 albo marantz pm68 /7000 bo o ten sam wzmacniacz tylko różni sie wygladem przedniego panelu.

Dowiedziałem się z innych forum że denony graja zazwyczaj mocnym basem i ostrą górą natomiast marantz z tej serii gra czysto z dobrą kontrola basu lecz z niezbyt ostra i natarczywa górą.

Sądzicie że te paradigmy lepiej sprawdzą sie z denonem czy marantzem?
Na allegro jest pm68 za 1200zł ale za niego tyle bym nie dał maksymalna kwota t
o ok 700zł

kolumny mam obecnie podpiete pod sony ta-f190 niestety wzmacniacz to tragedia..jedynie to bas jest mocny i góra dosyć czysta ale to chyba zasługa kolumn mało średnicy i sceny to moje odczucia co do tego zestawu.

Prosze o opinie wszystkich którzy posiadają bądź posiadali wymieniony sprzęt.
 

don111

Banned
zarówno Denon jak i Marantz sprawdzą się z tymi Paradigmami, Denon to dynamika, wykop, mniej finezji, ale dźwięk dość ciepły w tym połączeniu
bardziej polecam Marantza bo wprowadza nieco "spokoju" do dynamiki Paradigmów (miałem kiedyś PM80 z 7v4), dźwięk jest uporządkowany, dokładniejszy, choć nieco mniej dynamiczny od Denona
 

thomason89

New member
zarówno Denon jak i Marantz sprawdzą się z tymi Paradigmami, Denon to dynamika, wykop, mniej finezji, ale dźwięk dość ciepły w tym połączeniu
bardziej polecam Marantza bo wprowadza nieco "spokoju" do dynamiki Paradigmów (miałem kiedyś PM80 z 7v4), dźwięk jest uporządkowany, dokładniejszy, choć nieco mniej dynamiczny od Denona

A wiesz może czy duzo sie różni brzmienie pm68 od pm80? i jak z denionów to jakie bys modele polecał do maks 800zł z przesyłka (allegro)?
 

don111

Banned
nie wiem czym się różni, być może PM80 oferuje nieco lepszą jakość ale podejrzewam że charakter brzmienia będzie ten sam
z Denonów - PMA x15r, x20r, x25r, x60
choć jeśli stawiasz na scenę, średnicę to bardziej Marantz
na Twoim miejscu wymieniłbym jednak Denona na coś z Sansui, podobny charakter brzmienia tylko jeszcze o poziom wyżej
Marantz jest ok, rozważyłbym też Onkyo np 8850, 8870 lub Harman Kardon 680
 
Do góry