Wybór TV z 3D

Showtits

New member
Witam.
Czytałem tutaj na forum temat poświęcony 3D Aktywnemu i Pasywnemu ale nadal nie potrafię się zdecydować ,jaki TV wybrać.
Użytkownicy tego forum są specjalistami(co nie raz można było przeczytać na innych forach) dlatego chcę was prosić o poradę przy wyborze pierwszego TV z 3D.
Cena:Max 3500 tyś(ale nie musi to być wykorzystane co do grosza)
Ilość cali:40-42(przypuszczam ,że większy w moim 14m2 pokoju wywali mi oczy na wierzch)
SMART TV czy jak to się tam nazywa,chodzi mi o dostęp do internetu oraz aplikacj takich jak YT,TVN PLAYER,IPLA.
Proszę o jakieś propozyczje a będe wdzięczny.
 

DaRcO

Banned
Jeżeli wybierzesz pasywa 42 starczy, do aktywnego mógłby być większy, bo do czego jak czego, ale do activ 3D im większy ekran tym lepiej.

Jeżeli dużo oglądasz 2D w SD wybierz pasywa a jeśli tylko HD wybierz aktywne z większym ekranem. lub mniejszy, ale lepiej wyposażony.

Aktywne 3D Led, coś od Samsunga, Sony, lub Sharpa - najwyższy model pod limit kasy.
Lub plazmę Panasa Produkty -Porównaj produkty -Panasonic Polska

Pasywne Led 3D, coś Panasa, Philipsa, Toshiba, LG - jak wyżej.

Wchodzisz na witryny producentów pl i symbole wybranych modeli po kolei przeklejasz do:
notanio.pl :: oferty z aukcji, porównywarek cen i ogłoszeń

Tak sprawdzasz czy na dany model Ciebie stać. Resztę musisz doczytać w działach danej firmy, bo każda ma swoje wady i zalety.

Żaden, nawet 65 calowy ekran nie wypali Tobie oczu, pod warunkiem, że będziesz miał dobrze skalibrowany tv pod 2d i 3d. To nie wielkość pali oczy a złe nastawy. Jeżeli przy małym monitorze komputerowym męczy Ci się wzrok, to nie znaczy że ten mały ekran jest za duży,.. czy Twoje oczy są do kitu, tylko jest źle ustawiony parametrycznie. Ja patrze w ekrany od mnóstwa lat i nigdy ze wzrokiem nic mi się nie dzieje - nawet 24h na dobę, bo patrzę w ekrany poprawnie wyregulowane do oświetlenia i materiału.

Zanim kupisz nowoczesny, duży tv, odrób lekcje i nabierz wiedzy, czym powinien charakteryzować się poprawnie skalibrowany obraz - artykułów na stronach i forach jest w necie pełno. Tylko że sama wiedza poznawcza to nie wszystko, ważne jest jej poprawne rozumienie.
 

Showtits

New member
A co sadzicie o Tv 3d Sony ? Bo nad takim się zastanawiałem,seria bodajże Kdl

Wysyłane z mojego WC za pomocą gołębia pocztowego.
 

pdolny

New member
Moim zdaniem Sony robi dobre telewizory. Jestem posiadaczem KDL HX850. Tańsza opcja to 750 ponoć równie dobra. Tylko pamiętaj Sony to aktywna technologia i nie każdemu to odpowiada (mogą wystąpić bóle oczu, głowy podczas oglądania filmów 3d).
 

PeterSzp

New member
Witam wszystkich, podepne się bo stoję przed podobnym dylematem.

Nawet zakupiłem już w MM LG 42lm670s, ale po tescie w domu bede chyba zmuszony go oddac.

Szukam telewizora do ogladania filmow w HD i 3D z dysku lub z komputera, grania w gry na PlayStation3 (najlepiej w 3D).
Lubię cieszyć się obrazem w dobrej rozdzielczości, (dodatki internetowe też byłyby miłe) odległość od ekranu to niecałe 3m.
Cena - około 3000pln.

LG chcę oddać, bo można go wymienić na tańszego Panasonica p42st50. Podobno jako plazma ma dużo lepsze parametry i zdecydowanie bardziej nadaje się do gier. Nie bardzo mam jak to sprawdzić, a już tym bardziej nie mogę sprawdzić możliwości jego 3D, ale z tego co czytałem 3D w plazmach wygląda najlepiej.

Przy moich 2m z kawałkiem odległości w LG w pasywnych okularach można dojrzeć pasy filtra, co może trochę psuć zabawę z 3D.

Czy to prawda że plazma od Panasonica będzie o wiele lepsza od tego LG?
Widziałem tylko jedną plazmę na ekspozycji z efektem 3d i powiem szczerze, że efektu 3d nie widziałem w niej w ogole (obraz wydawał mi się całkowicie płaski).
Czy w takim tanim modelu plazmy aktywna technologia jest na znośnym poziomie, bo nie chciałbym żeby przeszkadzało mi migotanie.

Czy macie jakieś propozycje innych modeli w podobnej cenie które sprawiły by się lepiej?

Pozdrawiam :)
 
Do góry