Wybor Tv pod pc

dragons87

New member
Witam. Juz od ponad 2lat chce kupic TV, ale musialem na cos innego wydac pieniadze, ale w tym roku postanowilem ze napewno kupie, szczegolnie ze za 1.5 miesiaca mam urodziny i postanowilem sobie sprezentowac, a jak to moj brat powiedzial "najlepszym prezent jest wtedy kiedy sam sobie kupisz, przynajmniej nigdy sie nie zawiedziesz xD"

Oto moje warunki:

wielkość pokoju ? 2.5x4 (TV raczej bedzie stal po dlugosci xD)
preferowana marka? kiedys myslalem o samsungu, ale to bylo bardzo dawno temu =p A czasy sie zmieniaja =]
preferowana wielkość ekranu ? tu mam maly dylemat, kiedys chcialem 32", ale ost. bylem w takim malym sklepie, u mnie w miescie i stwierdzilem ze 32" wezne w ostatecznosci, ale nie wiecej niz 42"
jaki sygnał ? TVK, w przyszlosci "n" , moze cos innego wyjdzie, to wezme =]
jaka odległość od ekranu ? raczej 3,2-3,5m
jakie urządzenia do podłączenia? telewizja "n"(w niedalekiej przyszlosci) , najbardziej mi zalezy na podlaczeniu pod pc, kino domowe wraz z amplitunerem i dvd
jaka klasa cenowa? 2500 do 3000pln, oczywisnie ponizej 2500 tez moga byc =]
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? wieczorem i w nocy (80%), ale moze sie zdarzyc tez w dzien cos obejrze(20%)
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? dzieki roletom jest w miare slabe =]
ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 (na kanapie), ale moze sie zdarzyc ze bedzie 5-6 (czesto ziomki wpadaja i przy % ogladamy cos na pc) osob siedziec :p
Jaki masz ulubiony program? zdecydowanie filmy
jaki masz telewizor? Sharp 14-15" CRT modela nie podam, ale wiemz e jest stary jak swiat :D i 42" Samsung Plazma (u ojca)
Ma stać czy wisieć? zdecydowanie stac jednak z uwagi na fakt ze
Co Cię wkurza w telewizorach ? Czy mnie cos wkurza?? Moze tylko to ze piloty sa slabo przystosowane na uderzenia o podloge, a jak kazdy wie to piloty czesto spadaja na podloge (nie chcacy oczywiscie) :)
Czego oczekujesz od telewizora ? abym mogl go podlaczyc do komputera i do kina domowego, odpowi
edniej ilosci HDMI (moze z czasem, narazie amplituner i dvd nie posiadaja hdmi, ale dvd bede chcial zmienic), 100Hz, dobrego obrazu i niezawodnosci oczywiscie.
Full Hd czy HD ready ? nie wiem jaka jest roznica miedzy nimi xD
Czy masz swoich faworytów? faworytow brak, w ten weekend bede jechal do wrocka po wiekszych marketach i bede dopiero sie zastanawial, jednak wiem, ze lepiej sie na forum poradzic niz pytac o porade w sklepie =] Szczegolnie, ze jesli otrzymam tu jakies propozycje modeli to wtedy pojade rozejrzec sie za tymi modelami :)


Wracajac do TV, z ktorym mialem stycznoc u ojca, modelu nie znam, ale przyjemnie sie ogladalo TV, jednak nie podobalo mi sie to ze nie przy niektorych programach nie widzialem czesci dolu i gory.... No i slyszalem ze plazma wiecej pradu ciagnie, no ale nie wiem czy lepszy lcd czy plazma pod komputer.


Zastanawiam sie czy dobrze robie szukajac wsrod lcd, czy moze powinienem rozgladac sie za plazma?

Przepraszam za lekki plagiat, ale w wiekszosci to chcialem napisac, a topic tego uzytkownika mi zdecydowanie pomogl xD

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam

EDIT: Znalazlem troche czasu i przelecialem 5stron forum :p Tak wiec moje faworyty to narazie:
Philips 42 PFL 7404 H
Samsung 37b650
Sharp LC 37dh65
Sony 37w5740
Sharp 42XL2E (ten w ostatecznosci xD)
i teraz tylko pytanie ktory byscie mi polecali poza tym ostatnim, bo przeczowam ze radzilibyscie ten ostatni :)

 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trochę mały ten pokój do przekątnej telewizora którą wybrałeś. Szczególnie że cena ma być do 3000 zł .
Ponieważ oglądasz wieczorami i jeszcze ziomki wpadają - to żeby każdy miał równe szanse to wybór pomiędzy :
Panasonic 42 S 10 , JVC 42 r10, Toshiba 42 rv 555
 

dragons87

New member
bylem w RTV Euro Agd i mowili ze 42" to za duzo jak na taki pokoj i maksymalnie powinny byc 37" (ponoc wzrok sie bedzie meczyl), no i ze philips to nie jest marka godna polecenia, tak wiec pozostaje mi chyba tylko sharp, sony, samsung oraz to co mi podales :) Jednak, jesli by zapomniec o kolegach, bo oni raczej beda wpadac raczej co 2tygodnie, a ja lubie film na noc obejrzec, na lepszy sen :)
Tak wiec, reasumujac, jakby byly tylko mialy ogladac 1-2osoby, to co byscie mi polecili??

Zakladajac ze jakis model tv ma wejscie USB, to moge na tym modelu filmy ogladac w fomracie: avi i rmvb? czy to dotyczy tylko mkv lub zdjec?:p Pytam bo mam dysk zewnetrzny i wtedy bym sie nie bawil z podlaczaniem do pc tylko odrazu bym ustawil.
Jesli sie nieda to trudno, jednak w takim przypadku, czy mozecie polecic jakis otwarzacz dvd z hdmi i usb, ktory by pasowal do polecanego tv?:>

Hm, zapomnialem dodac 1 istotny szczegol, ten telewizor bedzie stal na biurku na wysokosci 140-150cm :p wiem ze to sie moze wydac dziwne, ale innego miejsca dla niego nie znajde, a przynajmniej narazie xD

A i moglbym prosic o stronke gdzie sa testy tv??

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
no to mamy jeszcze USB. I tu masz dylemat albo przekątną 42" która Ci się należy bezapelacyjnie , albo kasa i USB.
Jeśli to ostatnie to rzeczywiście wystarczy CI 37" B 650 Samsunga.
Jeśli mowa o płynności to Plazma 42 S 10
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4380
Ja bym pozostał przy 42" - albo ponieś klasę cenową.
 

dragons87

New member
ooo to plazma jest xD Wiec tak, widze ze we wroclawiu moge nawet tanio dostac :) Wierze na slowo, jednak czuje ze bede i tak chcial zobaczyc jak wyglada na real, no i chcialbym ewentualnie do czegos porownac, tak wiec prosilbym o jeszcze jakis model xD A USB moge sobie w odtwarzaczu sprawic =]
Co do ceny to tak jak pisalem, 3500zl moge dac :)

Pozdrawiam :)
 

dragons87

New member
Skoro tak mowisz to wierze :) A jakie dvd pod taki tv bylo by dobre?:p oczywiscie zalezy mi na hdmi i ewentualnie na wyjsciu USB =]
I jakie programy HD masz na mysli?? N -ka?:>
I mam takie male pytanie, wiem ze to blachostka, ale czy ma funkcje wylaczania, w sensie ze ustawie aby sie wylaczycl za 1h i sie sam wylaczy?:)

EDIT: moje pytanie o wylaczanie juz jest niewazne, okazalo sie ze jednak ma xD

Pozdrawiam :D
 
Ostatnia edycja:

AndyPl

New member
Kupno LCD do PC(gry, filmy, www)

Witam na forum i proszę o rade w wyborze:
Nie zakładałem nowego tematu aby nie śmiecić a ten nadaje się idealnie

Przymierzam się do zakupu LCD 32" , siedzę już na necie od tygodnia, przeglądam opinie. Tylko ze im więcej czytam tym mniej wiem zbyt dużo wiedzy na raz pochłaniam ;)

Jakie masz warunki? Pokój 4m x 4m
Preferowana wielkość matrycy 32 cale
Preferowane marki nie ma znaczenia
jaka odległość od ekranu ? 1,5m z fotela lub kanapy2,5m
Jaki sygnał ? Antena naziemna w przyszłości może cos lepszego jakiś dekoder...
jakie urządzenia do podłączenia? Podłączony do PC – priorytet GRY , filmy, strony www
jaka klasa cenowa - ok. 2000zł +/- 200zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? Różnie jeśli w dzień mam możliwość zasłonięcia roletami okna
ile osób zasiada przed telewizorem? 1 jak ktoś wbije to do 3-4
oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? raczej przy wyłączonym
jaki masz telewizor? Monitor CRT 19" LG flatron 915ft
Ma stać czy wisieć? Stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD ? Full HD

Czego oczekuje – Aby był kompatybilny z PC, Nie chciałbym żeby podczas gier występowało jakieś smużenie lub jakiś afekt teatralny , były w miarę dobrze odwzorowane kolorki . Wiem ze musi mieć FULL HD bo monitor będzie urzywany jako monitor PC a przy mniejszej rozdziałce bedzie kiepsko widać, a co do odświeżania nie jestem jeszcze nie pewny czy musi mieć te 100Hz

Moi faworyci :
1. Samsung 32" LCD LE32B650
2. Philips 32 PFL 7404
3. PANASONIC TX-32LZD80
4. SHARP LC-32DH77
5. LG 32LH3000 ???

Jeśli są jakieś inne monitory którymi można polecić którzy by lepiej się sprawowały w podłączeniu z PC proszę pisać bo wole parę zł dopłacić i cieszyć się dobrym obrazem. MOnitor bede kupował za ok miesiąc

Czekam na jakąś pomoc w wyborze :)
 

AndyPl

New member
Trudno mi jest się samemu zdecydować bo w opisywanych modelach każdy chwali swojego oraz w każdym znajduje wady . Bardzo mnie kusi Philips swoim wyglądem ale ważne są dla mnie parametry monitora, wiem ze w tej kwocie cuda się nie kupi ale więcej nie jest mi na rękę żeby dawać za telewizor
 

dragons87

New member
AndyPl napisał:
Witam na forum i proszę o rade w wyborze:
Nie zakładałem nowego tematu aby nie śmiecić a ten nadaje się idealnie

Przymierzam się do zakupu LCD 32" , siedzę już na necie od tygodnia, przeglądam opinie. Tylko ze im więcej czytam tym mniej wiem zbyt dużo wiedzy na raz pochłaniam ;)

Jakie masz warunki? Pokój 4m x 4m
Preferowana wielkość matrycy 32 cale
Preferowane marki nie ma znaczenia
jaka odległość od ekranu ? 1,5m z fotela lub kanapy2,5m
Jaki sygnał ? Antena naziemna w przyszłości może cos lepszego jakiś dekoder...
jakie urządzenia do podłączenia? Podłączony do PC – priorytet GRY , filmy, strony www
jaka klasa cenowa - ok. 2000zł +/- 200zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? Różnie jeśli w dzień mam możliwość zasłonięcia roletami okna
ile osób zasiada przed telewizorem? 1 jak ktoś wbije to do 3-4
oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? raczej przy wyłączonym
jaki masz telewizor? Monitor CRT 19" LG flatron 915ft
Ma stać czy wisieć? Stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD ? Full HD

Czego oczekuje – Aby był kompatybilny z PC, Nie chciałbym żeby podczas gier występowało jakieś smużenie lub jakiś afekt teatralny , były w miarę dobrze odwzorowane kolorki . Wiem ze musi mieć FULL HD bo monitor będzie urzywany jako monitor PC a przy mniejszej rozdziałce bedzie kiepsko widać, a co do odświeżania nie jestem jeszcze nie pewny czy musi mieć te 100Hz

Moi faworyci :
1. Samsung 32" LCD LE32B650
2. Philips 32 PFL 7404
3. PANASONIC TX-32LZD80
4. SHARP LC-32DH77
5. LG 32LH3000 ???

Jeśli są jakieś inne monitory którymi można polecić którzy by lepiej się sprawowały w podłączeniu z PC proszę pisać bo wole parę zł dopłacić i cieszyć się dobrym obrazem. MOnitor bede kupował za ok miesiąc

Czekam na jakąś pomoc w wyborze :)

Ciezko mi jest powiedziec czy cos w takiej klasie cenowej znajdziesz :) Wg mnie musisz z "penetrować" forum :) gdzies dzisiaj widzialem jakis fajny tv 32" pod pc, a przynajmniej gosc sobie go chwalil :) z tym ze nie pamietam gdzie to dokladnie bylo, jednak dzisiaj ogolnie przegladam tematy zwiazane z lg lh5000, lh7000, philips
8404H i 7404H :) tak wiec w tych tematach napewno znajdziesz cos dla siebie i mozliwe ze w dobrej cenie :)

Edit:

Nie znam sie za dobrze na tv, dopiero poznaje ten swiat :)

Zaczolem sie wachac co do panasa TS-P42S10E, w 4 marketach bylem i za kazdym razem odradzali mi plazme jesli chodzi o cyfrowke, szczegolnie ze widzialem Discovery HD i obraz z ok 3m byl slabej jakosci =/ jesli chodzi o filmy to spotkala mnie nie mila niespodzianka... Obsluga powiedziala, ze nie moga narazie wlaczyc zadnego filmu bo "bla bla bla..."

Narazie jednak bedzie kablowka, ale dlamnie kupno tv to podobna sytuacja jak kupno samochodu, z ta roznica ze auto z reguly kupuje sie uzywane, a TV raczej nowy xD
Wracajac do tv, to (jak zwykle obsluga w sklepie proboje jakis "shit" klientowi wcisnac....) polecali samsunga (oczywiscie na promocji i 1x slyszalem o takim modelu^^), sony lub toshibe - nie mam nic do tych marek jednak mam juz pewne zaufanie do innych marek tj. Panasonic, Jvc, Philips, Sharp (jeszcze sie nie zawiodlem na tych markach, a mialem troche tego sprzetu :) ) Oczywiscie w sklepie gosc mnie nakrecal na LG LG/H (nie przyjrzalem sie literce) 5000 oraz 7000 i musze przyznac ze bylem pod wrazeniem, ale jak zwykle nasluchalem sie i na czytalem ze jesli chodzi o LG i tv to jednak jest lipa bo czesto sie psuja =/ Pozatym ponoc cos buczy w tv... u mnie nie ma takiej opcji, musi byc cisza, abym mogl sie na filmie skupic :) chociaz nie wiem jak sie ma sprawa gdzie sie pod kd podlaczy =]

Tak wiec zaczynam ponownie rozwazac model
Philips 42 PFL 7404H oraz Philips 42 PFL 8404H (pytanie tylko czy potrzebuje ambilighta?? Nie powinno sie ogladac po ciemku, ale w ciemnosciach sie lepszy klimat robi, pozatym cos czuje ze i tak bede bardziej skupiony na filmie niz ambilight -cie, jednak zawsze to jakis odpoczynek dla oka?? no chyba ze sie myle xD) lub ewentualnie cos innego ?:)

Zauwazylem ze zaczelo sie sprawdzac, ze im wiecej wiedzy czlowiek chlonie w krotkim czasie, tym bardziej sie dezorientuje w pewnych sprawach :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry