wybór tv pod komputer

Szuwar86

New member
Witam
Noszę się z zamiarem zmiany telewizora i kupna głośników. Telewizor byłby używany głównie z komputerem pół na pół do pracy (internet, office itp) i rozrywki (filmy divx, bluray, gry).
Jeżeli chodzi o kase na jakiej wydanie sobie mogę pozwolić to max 4000 na tv i głośniki. I tutaj nie jestem pewien do jakiej technologii się skłonić.
Jezeli byłby to lcd to chciałbym sharpa 40le700 + microlaby solo7c
w przypadku plazmy to chciałbym żeby była o tyle tańsza żebym mógł sobie pozwolić na kupno w tych samych pieniądzach tv, niskiego modelu amplitunera z hdmi, jakiegoś onkyo, denona coś z tej półki i kolumn frontowych, w samych modelach plazm się nie orientuje.

Najważniejszy w tym zakupie jest dla mnie telewizor, do tej pory używałem do tego celu phillipsa 32" pf5331 ale chciałbym go zmienić na coś z full hd conajmniej 100hz i lepszą bielą.
Natomiast nie mam pojęcia jak zachowują się nowe plazmy po podłączeniu z kompem, często z statycznym obrazem, czy to nie skróci jej żywotności. Który obraz jest mniej męczący do oczu, a same tv led to też wiem tyle co przeczytałem bo w marketach najczęściej mają podłączone pod kiepskie źródła obrazu. Dlatego prosze o pomoc w wyborze na tym forum. Z góry dzięki za wypowiedzi które pomoga mi w wyborze. Najbardziej będę wdzięczny za wypowiedzi osób które same używają plazm/lcd jako monitorów


Jakie masz warunki? = pokój ok 15m2
Preferowana wielkość matrycy? = 40-42"
Preferowane marki? = sharp panasonic
Preferowana technologia? = lcd full led, plasma
HD Ready czy Full HD? =full hd
Jaki sygnał? = głównie karta graficzna komputera, xbox 360, czasem antena siatkowa, jakaś tv hd może za rok najwcześniej
Jaka odległość od ekranu? = ok 3m -3,5
Jakie urządzenia do podłączenia? = komp, głośniki, konsola
Jaka klasa cenowa? = 3200
Kiedy najczęściej oglądasz?= różnie
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? = małe
Ile osób zasiada przed telewizorem? = 1-3
Jaki masz telewizor? = 32" lcd phillips
Czego oczekujesz od telewizora? = przedewszystkim żeby się dobrze spisywał jako monitor komputerowy, często spędzam dużo czasu przed kompem, i używam do tego celu wyłącznie tv
 
Ostatnia edycja:

Szuwar86

New member
Ok dzięki wielkie, bo właśnie byłem już zdecydowany na prawie 100% na tego sharpa ( bo 700 a 705 to prawie blizniacze modele), tylko znajomy na siłce zaczął mi nawijać że on ma plazmę i też podłącza pod kompa i ze obraz bez porównania lepszy itp i że nigdy nie kupi już lcd itd i trochę mnie zbił z tropu ( z tym że tak samo jak ja nie miał możliwości przetesotwania tv full led w odpowiednich warunkach a ja wiedziałem tylko jak to wygląda w teorii) dlatego wolałem się poradzić ludzi którzy mają nieco większe pojęcie odemnie. Oczywiście jeżeli ktoś ma inne zdanie na ten temat to chętnie poczytam kontrargumenty. Pzdr
 

don111

Banned
plazma pod pc jak najbardziej ale tylko do filmów, gier... komfort pracy przy w okienkach nie jest taki jak na LCD no i właśnie te statyczne obrazy przy parogodzinnych sesjach mogą być problemem
 
Do góry