Wybór TV - dezorientacja

lesqn

New member
Witam kolegów :)

Cieszę się bardzo że udało mi się znaleźć to forum ponieważ widzę że dużo jest tutaj fachowców i mam nadzieję że ktoś mi doradzi. Panowie noszę się z zamiarem kupna TV do 4 tys. zł. Obecnie mam Plazmę Panasa 37" i w sumie jestem z niej zadowolony. Może obraz nie jest mega świetny co do obecnego wyboru ale na tamte czasy ( jakieś 3 lata temu ) byłą dużo lepsza od LCD.

Wymiary pokoju:

4,2 x 3,8

Okna są od zachodu

odległość kanapy od TV ok: 2,8 m ( kanapa narożna )

Do czego będzie używana:
- tv cyfrowe z kablówki ( docelowo jakas platforma cyfrowa chyba N )
- xbox
- dvd

TV oglądam w tygodniu głównie po 18.
Nie oglądam TV przy mocnym świetle sztucznym , głównie lampa jest przyciemniona.

Kompletnie nie mam pojęcia czy iść teraz w stronę LCD czy zostać przy plazmie ;|

Szczerze mówiąc to zależy mi na tym żeby był dobry obraz zarówno przy TV jak i przy konsoli. Chciałbym również żeby miał jakies opcje multimedialne typu darmowe filmy przez internet ( posiadam sieć wifi ) i zastanawiam się nad tą opcją 3D. Najlepiej chyba wiecie Wy czy warto sobie tym głowę zaprzątać. Od czytania różnych opinii mam tylko mętlik w głowie i nie wiem na co się zdecydować.

:hmm:

Z góry dziękuję za pomoc !!

Pozdrawiam !!
 
Ostatnia edycja:

kawasakibati

New member
plazmy Panasonic są najlepsze jesli chodzi o wyświetlany obraz.

Ten model który podałeś jest jednym z najlepszych w swojej cenie i na pewno będziesz z niego zadowolony.

Ja jedak wybrałym Samsunga ze wzgłedu na: bardzo dobre 3d, odczytywanie wszystkich plików audio , video z dysku, lepiej radzi sobie z obrazem 50 hz

a tak naprawdę nie zauważysz między nimi różnicy w wyśietlanym obrazie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz przyzwyczajenie do plazmy to zostałbym z takim wyborem - Panasonic 46G 30 - to Twój cel.
 

lesqn

New member
Jeżeli chodzi o te multimedia to jak to wygląda ? Dobrze działa ipla i iplex ? W kwestii wifi to trzeba coś dokupić żeby telewizor łączył się z netem ? Czytałem gdzieś że podobno plazmy są gorsze do gier od LCD...jest to trafne stwierdzenie ?
 

lesqn

New member
Koledzy i jeszcze jedno pytanie...co sądzicie o tym modelu ? mieści się w moim przedziale cenowym:
TX-P42VT20E



czy jednak zostać przy 46G30E....
 

crimson-pirate

New member
Jeżeli chodzi o te multimedia to jak to wygląda ? Dobrze działa ipla i iplex ? W kwestii wifi to trzeba coś dokupić żeby telewizor łączył się z netem ? Czytałem gdzieś że podobno plazmy są gorsze do gier od LCD...jest to trafne stwierdzenie ?

z moich wiadomosci i doswiadczenia to jest dokładnie na odwrót :)
Ja keirowałem sie w duzej mierze jak tv bedzie sprawowal sie z kompem i ps3 , dlatego wybralem plazme i jest to tez g30. Jestem bardzo zadowolonym uzytkownikiem.
Praktycznie tv bez wad jesli o mnie chodzi, natomiast w sprawach ps3,komp- to jest to na 5+ :)
Wiec jesli moge cos od siebie polecic to bedzie to tez g30.
 

don111

Banned
50G30 albo 51D6900, mniejszego nawet nie rozpatruj
co prawda kablówka bruździ tu mocno, ale czy z tego powodu masz kupować tv 42' żeby potem przy konsoli, kanałach HD lub blue rayu żałować że nie kupiłeś większego ?
ja mam 47' z 2,5m i tv jest za mały (do HD przydałby się ok 55', do SD jest ok)
 

lesqn

New member
Koledzy powoli zbliżam się do decyzji :cool: po waszych opiniach, trzepaniu forum wybrałem 2 modele:

Panasonic TX-P46G30E


Samsung PS51D6900

Generalnie cena ta sama bo do Panasa trzeba dokupić adapter wifi....zakup planuję w piątek :twisted:


KTÓRY ?? ?? ?? :roll:


 

kapciu75

New member
Jaka jest różnica pomiędzy Panasonic TX-P50ST30E (około 4100PLN ) a Panasonic TX-P50UT30E (około 3100PLN) poza ilością HDMI i dodatkowym filtrem wysokokontrastowym (Filtr AR)? Czy warto dokładać kasę do ST.
Obydwa nie mają DLNA i nagrywania jak G30. Ale G30 nie ma 3D.
TX-P50GT30E ma wszystko ale kosztuje ponad 5 klocków.
Wyjściem wydaje się być TX-P46GT30E (około 4200PLN).
Który doradzacie koledzy. 4 cale, to nie taka wielka różnica.
 
Ostatnia edycja:

lesqn

New member
Obecnie jest promo w jednym ze sklepów i P46G30E jest w tej samej cenie co P46ST30E...różnica jest tylko w tym że ST ma 3D czy ma więcej zalet ??
 

lesqn

New member
...a reszta rozumiem jest w to samo ?? Chodzi mi o to czy ST30 nie jest w niczym gorszy od G30. Ta sama kasa a jak można sobie polepszyć to czemu nie :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja pisałem o matrycy, co do reszty G ma 3 USB ST ma 2.

Czyli Panel lepszy w ST ale wyposażenie już w G
Jak chcesz lepszy TV od G matryca + wyposażenie bierz GT
 

lesqn

New member
czy 2 usb cz 3 to szczerze mówiąc nie robi mi chyba wielkiej różnicy. Zależy mi głównie na odbiorze żeby dobrze śmigała TV oraz konsola. Na GT niestety mnie nie stać bo kosztuje powyżej 4tys a nie chcę więcej wydawać. Dlatego zastanawiam się nad tymi modelami bo oba są tej samej wielkości która mi odpowiada i w tej samej cenie :) Ma ktoś w ogóle z Was ST30, miał z nim do czynienia albo miał okazję porównac oba modele ?
 

hiena

New member
Kapciu:

Z tego co patrzyłem porównanie na stronie Panasonica G30 ma DLNA i nagrywanie
ST30 nie ma danych na ten temat. podobnie jak nie widać danych o THX i ISF (czymkolwiek ISF by nie było ale podobno ważne :))
Niestety jak zapytałem wsparcia panasonica o te dane 2 tygodnie temu tak do tej pory nie dostałem odpowiedzi. Ciekawe czy ich serwis tez tak działa.
 
Do góry