Wybór tv 47"-55"

Przemkeo

New member
Witam,

stoję przed wyborem tv do salonu. Po przeszukaniu forum wybrałem sobie kilka modeli do finałowej rozgrywki. Są to:

1) Philips 47PFL7008
2) Philips 46PFL8008S
3) Samsung UE46F8000SL
4) Sony KDL-46W905A
5) Panasonic TX-P50VT60E

Bezpośredniego porównania w sklepie nie uświadczę więc zwracam się z prośbą, do znawców, o poradę, który z tych modeli będzie najlepszy do moich potrzeb.

Z góry dziękuję za wszelkie rady.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? obie możliwości
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna północny-zachód
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Pionieer PDP-4280XD
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka INEA
10.Jakie urządzenia ? dysk zewnętrzny
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? kulinaria, przyroda, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ?
17.Preferencje co do wielkości ? 47-55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zdecydowanie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Żaden z wymienionych ledów nie da Ci lepszego obrazu niż Twoja plazma. Sony będzie rywalizował pod względem kontrastu, ale to nadal będzie 3-4x mniej, a dodatkowo dostaniesz zepsutą paletę barw, bez dobrego zielonego.
VT60, lub GT60. To będzie najlepszy wybór. W 55" tym bardziej, przeskok wielkościowy zrobi na Tobie jeszcze większe wrażenie - 8, a 13cali robi różnice :>
 

Karpaj

New member
Bez reklam
VT60 jest ciemniejszy niż GT60. Ale ma też lepszą czerń.
Tak czy siak - w obydwóch przypadkach pod względem bieli i jasności jest lepiej niż w Twojej plaźmie. Stąd jeśli teraz jesteś zadowolony, to przy wymianie też powinieneś być.
 

SDman

Banned
Byłem wczoraj w Saturnie i VT60 nie zrobił na mnie najlepszego wrażenia. Tak jak zauważono w tym teście Panasonic VT60, czyli finał historii plazm w 50-calach - recenzja Spider's Web przy świetle obraz traci na jakości. Przy samsungu F8500 wyglądał blado.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś sugestie?

Witam,

mam ST60 i cos mi się wydaję, że aż tak gorzej przy świetle dziennym VT60 jak na tym teście
nie wypada od tańszego ST60 -może zwróć uwagę na ten model na załączonym zdjęciu
kontrast to zaledwie 22 ze 100 !!

http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/105072-dwie-plazmy-ktora-kupic-64-65-a-5.html

Pozdr.
 

prezy

New member
Bez reklam
Często zdarza się, że testy testami a jak zobaczymy tv na żywo to jest rozczarowanie. Jeżeli chodzi o plazmę to Panasonic w niczym nie ujmuje F8500.
Tv jest przecież dla Ciebie a nie dla testów, kolegów czy znajomych.
Proponuje sprawdzić te 2 tv na własnym materiale, bo coś mi się nie chce wierzyć, że Panasonic tak słabo wypadł.
Za F8500 oczywiście przemawia najbardziej rozbudowany smart, który cały czas się nadal rozwija.
Pamiętaj Tv jest dla Ciebie:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę to nie tak . Dałeś się nabrać na prezentacje sklepowe.
Przecież w sklepie nie będziesz mieszkał
W domu akurat masz wszystko inaczej.
1. Inne oświetlenie niż świetlówkowe
2. Inni sygneł , nie podzielony
3. Inny bitrate sygnału
4. Inne ustawienia.

Poproś o prezentację telewizorów w domu to sam się zdziwisz.
Ale przecież masz plazmę Pioneera to z akceptację telewizorów LCD będzie fatalnie w domu. Jak ktoś miał Pioneera to wie dobrze co to jakość !!!!
 

Przemkeo

New member
Trochę powędrowałem po sklepach, pooglądałem w różnych warunkach interesujące mnie tv i muszę się zgodzić, że w moim przypadku, rozważam już tylko zakup plazmy.
Cały czas się waham czy wybrać st,gt czy dopłacić do vt60. I albo zdecyduję się na prezentację w domu albo zaryzykuję i wybiorę, któryś model.

Dziękuję wszystkim za porady.
 

SDman

Banned
Trochę powędrowałem po sklepach, pooglądałem w różnych warunkach interesujące mnie tv i muszę się zgodzić, że w moim przypadku, rozważam już tylko zakup plazmy.
Cały czas się waham czy wybrać st,gt czy dopłacić do vt60. I albo zdecyduję się na prezentację w domu albo zaryzykuję i wybiorę, któryś model.

Dziękuję wszystkim za porady.

Witam,
jakbyś przeoczył to sporo się tam działo, GT myślę gdzieś po środku ląduje.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/105384-panasonic-st60-a-vt60-roznica-w-cenie-czy-warto.html

Pozdr.
 
Do góry