Wybór TV > 42 do PC

Cob

New member
1. Odległość od ekranu: około 2,5m
2. Na jaką stroną wychodzi pokój: zachód
3. Jak duży jest pokój: 3,5x4,5
4. Preferowana technologia:
5. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy z pc
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: caly czas ze wskazaniem na wieczór
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? delikatne oświetlenie
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry
9. Preferowana wielkość telewizora? >42
10. Jakie urządzenia będą podłączone? Dedykowany malutki pc w obudowie itx.
11. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych ? Na wprost.
12. Czy ważne jest wifi? Nie
13. czy ma być smart ? Nie
14. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Tak, ale przez dedykowany pc.
15. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Bez znaczenia.
16. ma mieć 3D? Nie
17. ma mieć slot na karty SD? nie
18. ma mieć tuner DVB-S? Nie
19. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI do pc, ewentualnie HDMI do jakiegos dekodera
20. Jaki masz sygnał: DVB-T, ewentualnie kablówka z Vectry
21. ile programów HD? Raczej niewiele. Priorytet ma sygnał z pc.
22. ma stać czy wisieć? Stać
23. Rozdzielczość: Full HD minimum
24. Na czym najbardziej Ci zależy: w miarę komfortowe korzystanie z pc
25. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6-8
Budżet: 2000 PLN chyba że trzeba więcej.
 

Cob

New member
Postanowiłem trochę sam poszukać i w cenie do 2000 znalazłem nawet 46" chociaż spodziewałem się raczej 42". Pytanie tylko czy te modele prezentują jakiś rozsądny poziom. Chodzi o Samsung 46f5000, Philips 46PFL3208H, Funai 46FD753P/10 i LG 47LN5400. Czy któryś z nich byłby ok?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Samsung i Philips dadzą radę, ale rewelacji się nie spodziewaj.
Jeśli chcesz 46" - dopłać lekko do Philipsa 46PFL4508 - pierwszy krok jakościowy do przodu.
Jeśli 42" - to masz świetniego Panasonica 42E6E z niskim input lagiem, lub przy lekkiej dopłacie Sony 42W655.
 

Cob

New member
Czy to rzeczywiście będzie krok jakościowy? Pytam, bo ten model ma wifi, 3d i smart, a tego nie potrzebuję.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy okazji 3d masz lepszej klasy matrycę tj. telewizor będzie mniej smużyć. Kolorystyka także się poprawi. Telewizory 3d mają też z automatu lepsze procesory. Taki mały niby dodatek, ale wychodzi z niego więcej niż się nie początku wydaje - bo to że 3d nie wykorzystasz to się nawet spodziewam :)
42E6E też ma wi-fi, ale nie ma tego modelu z tą właśnie świetną matrycą bez tego dodatku - smart tv to wręcz obowiązek.
Co najważniejsze dla Ciebie - modele które Ci zapronowałem mają niższy input lag do gier niż Twoje propozycje, stąd gra będzie bardziej komfortowa.
Z tańszych tv masz jeszcze zeszłoroczną Toshibę 50L2333 także z niskim input lagiem i matrycą IPS. Z tym że dźwięk naprawdę słaby, konieczne zewnętrzne audio. Tutaj masz akurat model z "dobrą" matrycą bez żadnych bajerów.
 

Cob

New member
Input lag aż taki krytyczny nie jest, bo w gry grać raczej nie będę. Bardziej zależy mi na tym żeby obraz nie skakał kiedy coś się przesuwa w poziomie na ekranie. Na większych tv dosyć mocno to widać pewnie dlatego, że filmy tylko 24 klatki mają.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Stąd przy 24klatkach jeśli komuś przeszkadza brak płynności i skoki, telewizory z matrycą 100hz potrafią stworzyć klatkę pośrednią, tj. zrobić z 24 klatek 48kl/s.
Pamiętaj że nowe tv czytają sporo rzeczy już bezpośrednio z usb.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 42 E6
Panasonic 42AS500
Philips 42PFH 5609
Toshiba 42L6453
Ja bym sięgał już po nowe modele.
 

Cob

New member
Czy ten mechanizm dodawania klatek zadziała również jeśli sygnał podawany będzie z PC przez hdmi, a może w takim przypadku komputer powinien się tym zająć? Odtwarzanie z usb jest ok, ale wolę wszystko puszczać z PC, który będzie na stałe dołączony.
 

Cob

New member
Ten Philips 46PFL4508H coraz bardziej mi się podoba i jest do kupienia za 2100zł. Tak z ciekawości się tylko zastanawiam, czy 46PFL3208 to nie ten sam model tylko bez 3D? Czy dodatek, którym jest 3D wymusza lepszą matrycę? 46PFL4508H ma niby 2x więcej Perfect Motion Rate, ale pewnie tylko w 3D, a w innym przypadku pewnie jest 100 tak, jak w 46PFL3208. Już w zasadzie nastawiłem się na 46", ale co i raz wpadnę na coś większego np. przed chwilą znalazłem Sharp LC-50LE650E w niewiele większej cenie. Minusem z pewnością jest brak wbudowanego wifi jeśli jest już smart, chociaż dla mnie nie ma to wielkiego znaczenia.
 
Do góry