wybór TV 26' - 32'

po3

New member
Witam. Tak samo jak wielu użytkowników na tym forum proszę was - jako fachowców i znawców o pomoc w wyborze TV.
Otóż doszedłem do wniosku że czegoś w moim pokoju brakuje :( idzie zima... długie wieczory, więc można by od czasu do czasu coś ciekawego oglądnąć w TV. I tu się nasuwa problem - brak TV :(
Dobra, przejdźmy do rzeczy...
Pokój mam dość mały 3m x 3m, więc TV planuję zawiesić na ścianie.
Rozmiar... wacham się pomiędzy 26'-32', czytałem poradnik napisany przez ar2 i z tego co on tam pisze to przy odległości ~2 - ~2,3m z której będę oglądał TV rozmiar 32' nie jest taki znowu duży, więc raczej skłaniam się do tego rozmiaru... (ale ja to pisze nieskładnie... masakra... mam nadzieję że każdy wie co chcę przekazać...). Jeżeli miałby być jakiś mniejszy a lepszy jakościowo to też wezmę pod uwagę...
Dobra, teraz CENA - z racji że mam teraz sporo innych wydatków, gotówki brak biorę TV na raty, i planuję wydać na niego max 1600zł no bo dojdzie mi jeszcze do tego prowizja z rat :/
Marka - hmm.. z tego co słyszałem to dobre TV mają Samsung, LG...
Jeszcze dodam że chciałbym go podłączyć pod Polsat Cyfrowy, zamierzam również wykupić pakiet filmów jakości HD, więc mój przyszły TV musi je odtwarzać... Nie znam się specjalnie na TV choć jestem elektronikiem... nie orientuje się specjalnie co to jest HD Ready, Full HD :( proszę was o jakąś radę... jakie telewizory polecacie ? Jakie marki ? Jakie konkretne modele ?
Proszę was o pomoc, jutro podjadę jeszcze do Media Markt, zobaczę co tam mają, popytam sprzedawcy - może będzie jakiś bystry, kiedyś jak kupowałem z siostrą zestaw kina domowego i jak zapytałem gościa czy dany model odtwarza filmy Divx to ten pyta ' a co to znaczy Divx?'... także mam nadzieję że trafię na kogoś mądrzejszego, bardziej obeznanego...:hmm:
 

po3

New member
Ok ten TV jest w porządku, z tego co widzę i co się orientuje to parametry ma przyzwoite. Hmm.. powiedzcie mi jedno - jaka powinna być jasność ? Ten JVC ma 500 cd/m2, to dobrze ? Znajomy mówi że powinien mieć ~550.. ja się nie znam..
a co myślicie o
SAMSUNG LE32A430 ?? Cenowo jest OK, wygląd ładniejszy od tego JVC ale ma mniejszą jasność - 450 cd/m2
hmm
 

po3

New member
Ok ten TV jest w porządku, z tego co widzę i co się orientuje to parametry ma przyzwoite. Hmm.. powiedzcie mi jedno - jaka powinna być jasność ? Ten JVC ma 500 cd/m2, to dobrze ? Znajomy mówi że powinien mieć ~550.. ja się nie znam..
a co myślicie o
SAMSUNG LE32A430 ?? Cenowo jest OK, wygląd ładniejszy od tego JVC ale ma mniejszą jasność - 450 cd/m2
hmm

 

sweetpee

New member
Czy Ty jasność sprawdzasz "na papierze" według ofert? Różne cuda niektórzy piszą ;) . Co do divx-ów, jeśli podepniesz dvd, które poprawnie odczytuje takie płytki to telewizor nie będzie robił problemów. Czy może chodzi Ci o coś z wbudowanym odtwarzaczem? Przy chudszym portfelu poleciłbym 32" LG (6000) Scarlett, ale dobrą cenę chyba tylko przy zakupach w sieci dostaniesz. Tak na marginesie ja osobiście wszelakich rat za sprzęt unikam jak ognia ;)
 

po3

New member
Witam ponownie.
Telewizor już kupiłem, LG model 32LG3000
Jestem z niego bardzo zadowolony, TV analogową odbiera idealnie, żadnych smug nie zauważyłem. Cena 1599zł w RTV EURO AGD - tydzień po moim zakupie ten TV kosztował w tym sklepie już 1440zł...... Raty mają tam bardzo korzystne - mam pół roku na spłatę kwoty, bez odsetek, bez ubezpieczenia (wziąłem na tatę - emeryta). Także jestem bardzo zadowolony i polecam ten model :)
 
Do góry