Wybór telewizoru

dutkalska

New member
Witam.
Stoje przed wyborem telewizora i dlatego do Was kieruje moje pytania i prośby.
Chcę przeznzczyć ok. 6800 zł na telewizor LCD Full HD. Chcę go wstawić do pokoju ok 19,5 m2. Prawdopodobnie telewizor a kanapę będzie dzieliła odległość ok 3,50 m. W związku z powyższym (z tego co wyczytałem w sieci - optymalna odległość a wielkość LCD) waham się między przekątną 37-40 cali z naciskiem na tę większą. Do tego zestawu będę chciał:
doprowadzić kablówkę z Aster (Basic i Basic Plus),
oglądać filmy divx z laptopa jak również ze stacjonarnego DVD
a w przyszłości podpiąć Playstation 3.
Przeszukując strony www i drogą własnych eliminacji wybrałem dwa produkty:
SAMSUNG LE40F86BD
SONY KDL-40W2000

I nie mogę się zdecydować którego kupić. Sony na tę chwilę jest sporo tańszy od wyżej wymienionego Samsunga natomiast samsung jest nowym produktem i podobno bardzo chwalonym. Rozmyślałem również o SONY KDL-40W3000 żeby poczekać na spadek cen. Ale nie wiem poprostu czy jest sens czekać. Mam do Was wiele pytań i próśb, które będą pomocne przy zakupie.
1. Jaka powinna być optymalna wielkość przekątnej dla mojego pokoju?
2. Czy sprawdzi się telewizja aster (w szczególności czy jest sens dokupowania pakietu Basic plus) na wyżej wymienionych telewizorach?
3. Czy słusznie obrałem sobie wyżej wymienione produkty jako cel zakupu?
4. Może zaproponujecie mi jakieś inne modele innych firm.
5. Mam prośbę o krótkie porównanie obu telewizorów (technologia, jakość do ceny, itd.).

W woli wyjaśnienia nie jestem "oligarchą" i wydanie ponad 6 tys. zł na telewizor jest dla mnie dużym ciosem finansowym ale wychodzę z założenia że telewizor ten ma posłużyć nam "jakiś czas" i dlatego chciałbym dokonać dobrego wyboru a wiem, że z waszą pomocą nie będę żałował ani jednej złotówki zainwestowanej w ten sprzęt.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Znooooowu taki post. :)
Teraz nieco pomogę. Jeśli wybrałeś dwa modele to zuch jesteś. Wystarczy zobaczyć jak "grają". Nasze opinie są subiektywne i Ty możesz inaczej ocenic obraz tych tv. Sadzę, że 40" będzie w sam raz. Jakość z SD może być różna. DVD i PS3 powinno być przynajmniej dobrze. Ja bym przyjarzał sie ofercie Sharpa i Toshiby: http://tiny.pl/1sj5 Poczyatj o nich na grupie. Wybrałeś opcje fullHD. Nie wiem czy wiesz , ale z 3,5 m na 40" różnicy między fullHD a HDready nie zauważysz. Też było na ten temat na grupie. Oczywiście jak będziesz oglądał np. z 1,5m to różnica będzie widoczna.
 
Do góry