wybór telewizora

fosgen

New member
witam. to mój pierwszy post tutaj,więc za ew. gafy z góry przepraszam. przymierzam sie do kupna tv LCD ok.32cali. z różnych względów próbuję wybrać między LG a Philipsem. cena jest istotna ale nie najważniejsza. czy ktoś z Was mógłby mi coś zasugerować? z góry dziękuję
 

Mazoku

New member
Prawdę mówiąc nie dokonujesz wielkiego wyboru, bo LG i Philips robią telewizory na tych samych matrycach (produkowanych przez joint venture LG-Philips) ;)
 

fosgen

New member
Mazoku, wiem. Pewnie źle sformuowałem temat. Generalnie chodzi mi o to czy warto się pakować w te marki czy lepiej w co innego. Jeśli powyższe nie są najgorsze, to oże ew. jakiś konkretny model... Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
a czym kierowałeś się przy wyborze tych marek
na pewno nie radami płynącymi z tego forum

przejrzyj posty - jest parę podobnych i na pewno zmienisz zdanie co do swego wyboru

pozd
 
Ostatnia edycja:

fosgen

New member
jarwisz,
na Forum jestem od wczoraj. a telewizorem najbardziej jest zainteresowany mój kolega, bo podpalił się na oglądanie sportu w HDTV. gość ma kompletny odjazd... podobno ( jego słowa ) niedługo jakieś polskie stacje będą nadawały w tym standardzie. obiecuję, że uważnie przeglądnę forum. pozdrówki
 

magdak

New member
Tylko czy warto dokladac 5 tysiecy zl do Sharpa skoro Lg 37lc2r kosztuje ok 4200zl a Sharp ge1 ok.9000zl ? Oto jest pytanie na ktore chyba musi kazdy sam odpowiedziec.
 

klemens007

New member
Też mam problem jaki lcd

Witam serdecznie.Tez mam ten problem.Do niedawna nosiłem się z zamiarem kupna SAMSUNGA 32 N71B.Bardzo dużo gram na konsolach wiec kusił mnie tryb game mode i 25mld kolorów.Stylistycznie tez ok i cena 4700pln.Nawet zonie się spodobał co tez just jest na plus tym bardziej ze to Jej był inicjatywa wymiany TV.
Jak to mówią "nadmiar wiedzy gorszy niz jej brak".Juz byłem prawie zdecydowany gdy po głebszym bobrowaniu na forum natknąłem na na SHARP BV9E\GA9E.Na temat sharpa same achy i echy.Czy ww samsung to taki kibel czy rzeczywiscie sharp bije go technologicznie.Szczerze boje sie wywalic tych 5tyś a potem sie wściekac że mogłem wybrac tego albo tego.Sharp wymyslił lcd, na panelach samsunga jedzie sony.Pomocy bo juz sie pogubiłem.Samsung posiada to co ww. a sharp 6ms.Przy żadnym nie ma nic o progresiv scanie ale pan moderator wyjaśnił ze każdy lcd go posiada, bo wyczytałem gdzies że jesli sie załączy progresiv w dvd badż w grze na konsole a tv go nie ma to mozna uszkodzic odbiornik.Wracajac do tematu czym się rózni bv9 od gd9 oprócz wyraznego w opisie tunera DVB-T i czy bez niego tv duzo traci.Kończac ten post jeszcze raz bardzo prosze o pomoc w wyborze tv.Do kupna odbiornika odliczam juz dni.Chciałbym byc z niego zadowolony do czasu az stac mnie bedzie na pełne hd a to moze za jakieś4-5 latek.Ogladam z 2-metrów,aster city i cyfra oraz duzo gier na konsole NGC,XBOX,PS2.Dziekuje i pozdrawiam.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
magdak napisał:
Tylko czy warto dokladac 5 tysiecy zl do Sharpa skoro Lg 37lc2r kosztuje ok 4200zl a Sharp ge1 ok.9000zl ? Oto jest pytanie na ktore chyba musi kazdy sam odpowiedziec.

Odpowiedzieć Ci mogę tak - na przykładzie porównania
np.jedziesz do pracy samochodem - i teraz Ty wybierasz - czy jedziesz syrenką czy mercem - i tym autem i tym dojedziesz.To by było w kwestii różnicy ceny

@klemens007 - TUTAJ masz porównanie /trochę inny model/ ale zasada działania podobna
akurat N71B jest dobrym wypustem Samsunga i zbytnio nie stracisz kupując go zamiast Sharpa /nie wiem jakie są ich ceny/

pozd
 

yanky

New member
- czy jedziesz syrenką czy mercem - i tym autem i tym dojedziesz.To by było w kwestii różnicy ceny

Bez przesady, ja raczej bym powiedział VW czy też Mercedes. Nikt nie robi LCD TV z drewna w garażu, wiele komponentów współczesnych telewizorów pochodzi często w tych samych fabryk. Nawiasem mówiąc Mercedes (dosłownie) jest przereklamowany i często ulegamy stereotypowi marki. Naprawdę, wiem co mówię.
pozdrowienia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
tak czy tak - są gorsze modele i lepsze. Nawet tej samej firmy.
Bezsprzeczną wartością są nowe szybsze matryce w Sharpach.
Nie ma i nie będzie lepszej mozliwosci wyboru jak prezentacja w domu kupującego. Zarówno Ty jak i każdy kupujący chce mieć radość i pewność dobrego zakupu. A przecież po wszystkich poradach i tak musisz sprawdzić sam na własne oczy zakup i to w swoich warunkach .
Jesli model oceniany przez uzytkowników ma same dobre opinie to chyba jest jego zaleta i o duża.
Ponieważ telewizor ma słuzyć jeszcze do ogladania widowisk sportowych. Musi mieć z pewnością wyjatkowe parametry.
Płynność zblizona do plazmy. Co to znaczy ?
Ano ni mniej ni więcej, tylko że matryca musi być jak najszybsza.
Co prawda pojawią się na dniach LCD Sharpa z matrycą 4 ms - ale będą one tylko w droższych modelach.
Nie określiłeś przedziału cenowego - ale do potrzeb określonych w wątku trzeba mocniejszych modeli niz te które zaproponowałeś.
Sharp, JVC, Smsung, Loewe, Toshiba
pozdrawiam
 

magdak

New member
Do Jarwisza
Tak duzej przepasci technologicznej miedzy lcdekami to nie widze jak we wspomianych samochodach.
Natomiast podejrzewam ze kupujac dzisiaj Lg i zaoszczedzajac 5 tys zl moze sie okazac ze za rok badz szybciej , ten dzisiaj topowy ge1 czy dx1 dostane za te 5kzl i bede mial dwa. Drugi np do sypialni
Pamietam rok temu Gd1 32cale kosztowal w sklepie 15tys.Tez byl topowy i nie mial na szczescie fortepianowego polysku.Nie twierdze ze Lg zastapi wszystko.Miala pokazac sie tania oferta wlasnie firmy Sharp.Czy ma byc to seria S? To pytanie moze do Kikiego badz Serwice Sharp.?
 

klemens007

New member
dDo JARWISZA.
Witam.Jesli chodzi o ceny tych lcd-ków to SAMSUNGA 32 N71B można kupić w wiekszości net-sklepów za 4700pln a SHARPA BV9E od 4900 do 5150pln
 

Pawel_J

New member
klemens007 napisał:
dDo JARWISZA.
Witam.Jesli chodzi o ceny tych lcd-ków to SAMSUNGA 32 N71B można kupić w wiekszości net-sklepów za 4700pln a SHARPA BV9E od 4900 do 5150pln
Witam!
Może wypowiem się jako jeden ze sklepów :)
Wiec tak 32N71b jest zdeczka przesadzony jeżeli chodzi o cene ,miałem go już w sierpniu ,fajny sprzecik ,każdy zna parametry ,ale powinien kosztować około 4000-4400 czyli tak jak R72b miesiac temu.
Na temat wyższości jednego nad drugim tzn. LG - Samsung itd... można dyskutować dużo i pewnie takie tematy na forum są :)
Po pierwsze zdecyduj się jaki rozmiar chcesz... Bo jak chcesz 32 to jest dużo fajnych ,modeli w dobrych cenach ,gorzej z 37 bo jest to nietypowy rozmiar tzw. " pod klienta" .Wiec atrakcyjnosc cenowa w 32 duzo daje na + .Mozesz wziasc 40" bo sa w dobrym cenach.
32R71/72b (kolor) , 32LX1/LX2 (podstawka i wygląd głownie) , nie jestem zwolennikiem Sharpa wiec nie polecam :) ,ew. w dobrej cenie teraz jest panasonic ,ale to tylko ze wzgledu na cene ,chociasz 32LX60 był udanym modelem. Thomsony itd.... odpuszczamy :)
 

klemens007

New member
Przedział cenowy to 5000 max 5500pln.Będe brał na raty.jeśli chodzi o rozmiar to 32 cale.Nie wiem czy KIKI pisał to do mnie bo nie rozumiem żeby n71b i bv9e były zbyt słabymi modelami do moich potrzeb tzn. tv kablowa,cyfra+ i gry na konsolach.Przecierz kazdy ogląda dynamiczne obrazy czy to sport, film akcji czy jakies gierki chyba że nie chodziło o mnie to sorry.
 

bruss

New member
dziś w dzienniku czytałem małą wzmianke o LCD 37" SHARPA z full HDTV ,reakcją 4ms za 6 tyś, czy wie ktoś coś więcej na temat tego modelu?
 

Pawel_J

New member
no to 32n71 ,moze byc sharp (ale ja sie pod tym nie podpisuje :) ) ,moge Ci zalatwic Toshibe... jeden z najwyzszych modeli w tym przedziale ,ale jaki to dopiero jutro bede w firmie :)
 
Do góry