Wybór telewizora do 7000 zł

Wybór telewizora do 7000 zł


  • Total voters
    0

racuh

Banned
Po poprzedniej ankiecie i dalszym braku decyzji postanowiłem uruchomić kolejna sondę zostawiając liderów, usuwając niektóre modele i dodając inne równie konkurencyjne ale w bardzo przybliżonej klasie cenowej, w tym znienawidzony Philips 55PUS7600 którego sam oddałem 2 miesiące temu ze względu na wadliwy egzemplarz (może coś poprawili).

SONY KDL-65W855C
LG 55UF950V
SAMSUNG UE55JU7000L
SONY KD-55X8509C
PHILIPS 55PUS7600
 

michaltu

New member
Witam,

Nie mam duzego doswiadczenia zeby wskazac Ci, ktory jest najlepszy z Twojej listy ale opisze Ci wrazenia zadowolonego uzytkownika.
Jestem od niedawna wlascicielem Sony 65W857c (to samo co 855). Zakupu dokonywalem czytajac wczesniej rozne opinie na tym i innych forach. Obawialem sie wieszajacego Androida ale najwyrazniej cos poprawili bo TV nie udalo mi sie powiesic ani razu (poza powieszeniem na scianie).

Do dodatkowych plusow moge dodac:
- mozliwosc sterowania padem od PS4
- super integracja z Netflixem (dedykowany przycisk na pilocie)
- nie przeszkadzaja mi (podobno) kiepskie dla tej matrycy katy a ogladam w zakresie do 40stopni od osi.
- czern jest lepsza niz przypuszczalem (zamienilem z niezbyt wysokiego modelu plazmy Panasonic TH-42PV80P)
- dobra aplikacja od Sony na iOS jako pilot

Rozwazalem tez zakup oleda LG FHD 55" lub jakiegos TV 55" 4K ale ostatecznie uwazam ze podjalem dobra decyzje bo do 4K powstaja jakies nowe standaryzacje (teraz nantargach CES cos ogloszono) a oled na razie moze miec problemy wieku dzieciecego.


Gdybym mial wybor pewnie bym kupil plazme Panasonica nie patrzac wcale na LCD ale teraz na wlasnej skorze widze jak bardzo technologia LCD poszla do przodu. Pozostaje mi tylko lekka poprawa kalibracji kolorystycznej ale to akurat mam nadzieje sam ogarnac bo mam dostep do spektrofotometru Eye-One Pro.

W samych rogach obrazu da sie zauwazyc niejednorodnosc podswietlenia. Clouding podczas normalnego uzytkowania jest dla mnie niezauwazalny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz wszystkie mają dedykowane przyciski Netflixa na pilocie.
Mam w domu teraz tego Philipsa i sprawdzam go pod względem zawieszania.
I raz mi się zawiesił ale z powodu Gafena, a już myślałem że telewizor.
A zrobiłem mu aktualizację i śmiga wszystko bez żadnych zacięć.
Ważne aby wgrać odpowiednie nie zakłócające się wzajemnie wtyczki.
I masz kombajn multimedialny. Bardzo równe podświetlenie matrycy. Świetna czerń, bardzo dobry dźwięk.

Ale masz 60% oglądania z kanapy plus chodzenie po mieszkaniu - czyli razem 80% gdzie ja brałbym wielkość 65".
I brałbym wówczas Sony 65w855 oczywiście obydwa z kalibracją, a że jesteś niebieski to kalibrację masz gratis.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Po poprzedniej ankiecie i dalszym braku decyzji postanowiłem uruchomić kolejna sondę zostawiając liderów, usuwając niektóre modele i dodając inne równie konkurencyjne ale w bardzo przybliżonej klasie cenowej, w tym znienawidzony Philips 55PUS7600 którego sam oddałem 2 miesiące temu ze względu na wadliwy egzemplarz (może coś poprawili).

SONY KDL-65W855C
LG 55UF950V
SAMSUNG UE55JU7000L
SONY KD-55X8509C
PHILIPS 55PUS7600

Przy podanej odległości oglądania, wg mnie jedynym słusznym wyborem będzie 65". Soniaka 65" W855 widziałem w Media Expert i wielkość ekranu sprawiała ogromne wrażenie, z ok. 3,5 metra będziesz czuł się jak w kinie. Muszę go kiedyś bardziej sprawdzić przynosząc do sklepu dysk z filmami, przy okazji obejrze jeszcze raz kąty patrzenia w Soniaku 55" X8508C :) Co do obrazu Sony W855 to załączony był obraz statystyczny - tapeta - obraz był jak dla mnie nieostry, niewyraźny, jak za mgłą. Muszę sprawdzić jak ta ostrość wygląda na filmach.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jestem bardzo ciekawy czy rok 2016 przyniesie obniżkę cen TV o przekątnych 65". Na chwilę obecną w podanym przedziale cenowym tylko ten Soniak się mieści. Wszystkie tańsze z rocznika 2015 np. od Panasa czy LG to badziewie.
Różnica w przyjemności oglądania 55" vs. 65" to niebo a ziemia, większy o 10 cali ekran robi niesamowite wrażenie :)
 

racuh

Banned
Jestem bardzo ciekawy czy rok 2016 przyniesie obniżkę cen TV o przekątnych 65". Na chwilę obecną w podanym przedziale cenowym tylko ten Soniak się mieści. Wszystkie tańsze z rocznika 2015 np. od Panasa czy LG to badziewie.

Trudno powiedzieć, z racji tego ze UHD jest w fazie rozwojowej i aby dostrzec szczegóły ludzie coraz częściej wybierają modele od 55 w górę, to nie te czasy kiedy 42 był uznawany za olbrzyma, po wypowiedziach, jeszcze dużo ludzi nie jest gotowa nawet na TV większe niż 50, poza tym jest za duży skok cenowy pomiędzy rozmiarem 50 a 55 a już nie mówię o 65, gdzie ceny dochodzą do 10k.

Poza tym większość boi się wydać tyle pieniędzy z myślą że on się szybko zepsuje, bo dużo ludzi nie korzysta ogóle z prawa konsumenta, a zwłaszcza osoby jeszcze urodzone w latach 60, bo uważają że powstała nagle wada jest czynnikiem amortyzacyjnym, a skoro się zepsuł to znaczy że przyszedł na niego czas.
 

kazo

New member
Po zwrocie 55pus7600 , już prawie zwiększałem budżet do 9000 zł na 65 cali .
Jednak wybrałem FHD 55 cali za ułamek tej ceny - na tą chwilę nie żałuję .
Może za 2-3 lata kupi się coś sensownego do 4000-5000 zł w rozmiarze 65 i będę miał dwa telewizory . Zobaczymy co czas przyniesie ....
 

racuh

Banned
Po zwrocie 55pus7600 , już prawie zwiększałem budżet do 9000 zł na 65 cali .
Jednak wybrałem FHD 55 cali za ułamek tej ceny - na tą chwilę nie żałuję .
Może za 2-3 lata kupi się coś sensownego do 4000-5000 zł w rozmiarze 65 i będę miał dwa telewizory . Zobaczymy co czas przyniesie ....

No widzisz, to i tak delikatnie zwiększyłeś, ja w listopadzie miałem nadzieję że kupie coś sensownego za 3,5k w porywach do 4k, minęły 2 miesiące a limit jest 6,5k w porywach do 7,5k. Dopóki OLED nie stanieje to nie ma co liczyć na obniżkę cen LCD w tych rozmiarach, a jak wiadomo dopóki łapę na petencie trzyma Kodak, to szybko nie nastąpi.
 

mufflon

New member
No widzisz, to i tak delikatnie zwiększyłeś, ja w listopadzie miałem nadzieję że kupie coś sensownego za 3,5k w porywach do 4k, minęły 2 miesiące a limit jest 6,5k w porywach do 7,5k. Dopóki OLED nie stanieje to nie ma co liczyć na obniżkę cen LCD w tych rozmiarach, a jak wiadomo dopóki łapę na petencie trzyma Kodak, to szybko nie nastąpi.
Przechodziłem tę samą drogę. Zacząłem od limitu 4k, teraz mam 7k. Cały czas wacham się pomiędzy Samsungiem 55JU7000 a Sony 65W855c i sam juz nie wiem co wybrać. W sklepie namawiali mnie na Sony. W Samsungu kusi UHD i stabilny system. Pewnie jeszcze minie z 2 tyg zanim zdecyduje się na coś.

BTW. Czy ktoś wie jakie podświetlenie ma Samsung 55JU7000? Direct czy Edge LED?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Przechodziłem tę samą drogę. Zacząłem od limitu 4k, teraz mam 7k. Cały czas wacham się pomiędzy Samsungiem 55JU7000 a Sony 65W855c i sam juz nie wiem co wybrać. W sklepie namawiali mnie na Sony. W Samsungu kusi UHD i stabilny system. Pewnie jeszcze minie z 2 tyg zanim zdecyduje się na coś.

Nie tylko Ty się wahasz :) Ludzie mają dylematy czy UHD w 55" czy FHD w 65":) Problemu tego by nie było, gdyby FHD 65" były tańsze (najtańszego 50Hz-owego szajsu nie biorę pod uwagę). Np. 55" Sony UHD X8509C za cenę 5300 zł i jakby zbliżoną cenę miał Sony FHD 65" W855C np. 5 500 zł. Wówczas bez wątpienia zdecydowałbym się na W855, bo większy ekran jest niewątpliwym atutem a treści 4K jest tyle co kot napłakał:) Reasumując układ byłby niezły FHD 65" w cenie niezłego UHD 55", wtedy wygrywa rozmiar, ale niestety tak nie ma, bo za sensownego FHD 65" trzeba dać ok. 7000 zł i koło się zamyka.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Kolego bierz sony w855c powiem Ci tak uhd ma mało filmów jest w 55 calach i odtwarzacz 2tys blu Ray uhd i full HD masz 65 ja sam cały czas zbieram na w855c 75 i kupie owszem 4k ale za 5,6 lat w rozmiarze min 85 4k oled nie wiem jakiej firmy i jak później technologia 4k będzie dużo filmów i tanie kino domowe typowo pod 4k
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja zawsze jestem za wielkością obrazu.
Wszystko i tak jest kwestią jakości sygnału i odległości od ekranu.
Wybrałbym zdecydowanie Sony 65w855.
Dla niebieskich jest specjalna oferta z kalibracją profesjonalną gratis.
A w lutym wchodzą nowe modele Sharpa 65XUE8772.
Testy będę tego modelu do końca tygodnia.

Jeśli telewizor będzie wisiał to jeszcze można brać pod uwagę Philipsa 55PUS9109 lub PUS8809 - bo ambilight powiększa optycznie obraz od 5 do 10". I te telewizory mają dostęp go Google Playa.
Podobnie jak Sony czy Sharp , też są w specjalnej ofercie cenowej.
 
Do góry