Wybór telewizora 55 cali

Bartolomeo17

New member
Witajcie,

Zastanawiam się nad telewizorem SONY w rozmiarze 55cali, co będzie najlepszym wyborem??
Dodam, że nie zależy mi na 3D, najważniejszy jest obraz i jego jakość.

55W755C
55W805C
55W809C
55X8005C

Proszę o pomoc, wszystkie z tego co widzę są mniej więcej w tym samym przedziale cenowym.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam z tych co wymieniłeś też stawiam na 55W755C,tylko pamiętaj o podłączeniu do dobrego źródła.Żaden TV nie będzie ok,jak będzie na przykład sygnał ze słabej kablówki etc...
 

luki198111

New member
Kolega Bartolomeo mnie ubiegl:) też rozważam kupno jednego z tych tv. Rozumiem że matryce w tych tv są takie same? Trochę boję się Androida :)
 

Razahell

New member
nie mierzylem swojego 55w755c ale wierzac w testy modelu blizniaczego z 3D w805c to ok. 36ms input lag... wiec mysle ze jest to spokojnie akceptowalne dla konsolowcow ;-)
 

luki198111

New member
jeszcze kwestia samego Androida. Często się zawiesza cały tv? i czy płynnie wszystko "chodzi". Myślę tu o menu. Zdecydowałem się na zakup modelu 50 cali. Poprzednio myślałem o 55''. W miejsce 5'' kupię soundbar JBL Cinema SB400. Dzięki :)
 

Razahell

New member
jeszcze kwestia samego Androida. Często się zawiesza cały tv? i czy płynnie wszystko "chodzi". Myślę tu o menu. Zdecydowałem się na zakup modelu 50 cali. Poprzednio myślałem o 55''. W miejsce 5'' kupię soundbar JBL Cinema SB400. Dzięki :)

mi sie nic nie wiesza... moze sa jakies delikatnie zauwazalne lagi jak naprawde sie szybko lata po menu i lata z aplikacji do aplikacji...(Moj 55" koszt: 3900pln) wiec wymagania mam stonowane :arrow: w odroznieniu do np. TV za 10 000pln gdzie faktycznie bym wymagal wodotryskow...
TV glownie do Ogladania a nie latania po Menu w sumie tak naprawde uzywam 4 aplikacji (YouTube, Kodi, the Weather Network i systemowy odtwarzacz Video) i udostepnianie multimediow przez siec UPC...

Zachwalany np. Kodi nie jest aplikacja idealna bo potrafi przycinac filmy (ostatnio nie dal rady przy filmie 1080p 60fps) ale na systemowym Video TV z pena odtworzyl film bez problemu...

Podsumowac moge tak... za cene 3900pln mam 55 cali ladnie wykonane (aluminiowa cienka ramka) i dajace jak na LCD naprawde dobry obraz z ladna czernia (nie jest to PLazma czy OLED) ale naprawde jest super (wazne jakiej jakosci sygnal sie podaje do TV i jakie sa ustawienia obrazu)

a android?... nie jest taki straszny jak go niektórzy demonizują... bo w końcu to nie jest smartfon xperia z5 ani samsung galaxy s6+ edge...

edit1: a co do rozmiaru to zastanów sie czy nie wziąć 55"... ja zmieniłem z 40 na 55 (odleglosc oglądania to 2,9m) i przez pierwszy tydzień wydawało sie WOW!!! po miesiącu mogę napisać ze jest ok ale spokojnie 65" dal by faktycznie super odczucia przy oglądaniu filmów i Pilki noznej z tej odległości... Jeśli twoja odległość oglądania jest mniej więcej jak u mnie to dołóż do 55" a soundbar zawsze możesz dokupić zawsze później
 
Ostatnia edycja:

luki198111

New member
Dzięki:) to znowu mam zagwozdke odnośnie cali:-/ cena 3900 to dobra cena. Hmm... Podlaczales może przenośny twardy dysk? Chodzi mi o to czy tv odtwarza filmy z napisami? Do tv mam 2,90m:) a poprzedni tv miał 32 cale:)
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
mi sie nic nie wiesza... moze sa jakies delikatnie zauwazalne lagi jak naprawde sie szybko lata po menu i lata z aplikacji do aplikacji...(Moj 55" koszt: 3900pln) wiec wymagania mam stonowane :arrow: w odroznieniu do np. TV za 10 000pln gdzie faktycznie bym wymagal wodotryskow...
TV glownie do Ogladania a nie latania po Menu w sumie tak naprawde uzywam 4 aplikacji (YouTube, Kodi, the Weather Network i systemowy odtwarzacz Video) i udostepnianie multimediow przez siec UPC...

Zachwalany np. Kodi nie jest aplikacja idealna bo potrafi przycinac filmy (ostatnio nie dal rady przy filmie 1080p 60fps) ale na systemowym Video TV z pena odtworzyl film bez problemu...

Podsumowac moge tak... za cene 3900pln mam 55 cali ladnie wykonane (aluminiowa cienka ramka) i dajace jak na LCD naprawde dobry obraz z ladna czernia (nie jest to PLazma czy OLED) ale naprawde jest super (wazne jakiej jakosci sygnal sie podaje do TV i jakie sa ustawienia obrazu)

a android?... nie jest taki straszny jak go niektórzy demonizują... bo w końcu to nie jest smartfon xperia z5 ani samsung galaxy s6+ edge...

edit1: a co do rozmiaru to zastanów sie czy nie wziąć 55"... ja zmieniłem z 40 na 55 (odleglosc oglądania to 2,9m) i przez pierwszy tydzień wydawało sie WOW!!! po miesiącu mogę napisać ze jest ok ale spokojnie 65" dal by faktycznie super odczucia przy oglądaniu filmów i Pilki noznej z tej odległości... Jeśli twoja odległość oglądania jest mniej więcej jak u mnie to dołóż do 55" a soundbar zawsze możesz dokupić zawsze później

Kolego, napisz czy posiadany przez Ciebie model 55W755C nagrywa programy na zewnętrzny dysk twardy??? Pytam, bo w innych modelach, w tym Ultra HD np. X8505C (9) funkcja nagrywania jest tylko teoretyczna, bo obecny soft (android) tego nie zapewnia i nie wiadomo na 100% czy taka funkcja kiedykolwiek się pojawi (od połowy roku są tylko obietnice).
Drugie pytanko, czy zdarzyło Ci się zawieszenie tego TV w trakcie zwykłego oglądania programów, przy przerzucaniu kanałów, bez wchodzenia w menu systemowe???
Trzecie pytanko, jak wygląda sprawa kątów patrzenia, wiadomo, że to matryca VA, ale pytam z ciekawości, czy jest nieźle, czy też fatalnie???
Z góry dzięki za odpowiedź :)
 

Razahell

New member
Kolego, napisz czy posiadany przez Ciebie model 55W755C nagrywa programy na zewnętrzny dysk twardy??? Pytam, bo w innych modelach, w tym Ultra HD np. X8505C (9) funkcja nagrywania jest tylko teoretyczna, bo obecny soft (android) tego nie zapewnia i nie wiadomo na 100% czy taka funkcja kiedykolwiek się pojawi (od połowy roku są tylko obietnice).
Drugie pytanko, czy zdarzyło Ci się zawieszenie tego TV w trakcie zwykłego oglądania programów, przy przerzucaniu kanałów, bez wchodzenia w menu systemowe???
Trzecie pytanko, jak wygląda sprawa kątów patrzenia, wiadomo, że to matryca VA, ale pytam z ciekawości, czy jest nieźle, czy też fatalnie???
Z góry dzięki za odpowiedź :)
1.Na dzien dzisiejszy nie nagrywa na HDD (mam dekoder z nagrywaniem upc) i tu tez odpowiadam na 2 pytanie odrazu bo nie uzywam moduli CI+... Tv przy przechodzeniu np. Z youtube odrazu np. na hdmi1 (przyciskiem TV) gdzie podpiety jest dekoder upc nigdy sie nie zawiesil jak rowniez uruchamianie ps3 przez activsync...
3. Katy sa slabe bo matryca to VA 120Hz...
Kupujac TV kierowalem sie kilkoma rzeczami istotnymi dla mnie...
Cena, odleglosc ogladania (rozmiar przekatnej), i jakosc obrazu (uwazam ze jak na lcd w tej cenie jest naprawde dobrze) i wybor matrycy ( u mnie TV oglada sie na wprost) wiec wybralem VA z lepsza czernia niz IPS z lepszymi katami...
 
Ostatnia edycja:

luki198111

New member
Jeszcze ode mnie pytanka:
1. Z jakiego sklepu internetowego skorzystales kupując ten tv?
2. Czy tv ma turner dvb-s? Pytam bo w specyfikacji tv w sklepie Morele.net(gdzie chce kupić) jest informacja że tego tunera nie ma.
Dzięki za odpowiedzi:)
 

Razahell

New member
Jeszcze ode mnie pytanka:
1. Z jakiego sklepu internetowego skorzystales kupując ten tv?
2. Czy tv ma turner dvb-s? Pytam bo w specyfikacji tv w sklepie Morele.net(gdzie chce kupić) jest informacja że tego tunera nie ma.
Dzięki za odpowiedzi:)
Kupowałem w Euroagd... I polecam zakup internetowy, masz wieksze prawa konsumenta niz kupowanie stacjonarne (euro nie przyjmuje zwrotow przy zakupie wbstacjonarnym sklepie)

2. Ma tuner dvb-s/s2... Tuz przy zwyklym wejsciu antenowym...

Model 755 nie ma twintunera HD.
 

Razahell

New member
Dzięki:) to znowu mam zagwozdke odnośnie cali:-/ cena 3900 to dobra cena. Hmm... Podlaczales może przenośny twardy dysk? Chodzi mi o to czy tv odtwarza filmy z napisami? Do tv mam 2,90m:) a poprzedni tv miał 32 cale:)
Wlasnie czekam na dysk az przyjedzie zamowilem WD My Book 2TB 3,5" z zewnetrzym zasilaniem... Narazie ogladam filmy z pendrive... Ostatnio obejzalem Watchman 1080p 10bit hevc z napisami w Kodi
... Super...
A co do przekatnej to powaznie zastanow sie nad 55, jak pisalem wczesniej to Soundbar moze poczekac a jak kupisz 50" zebys nie narzekal po tygodniu ze moglby byc wiekszy :-o
 

aneroid

New member
Pozwolę sobie na zadanie tutaj pytania, gdyż zamierzałem kupić KDL55W809C, lecz ostatnio spotkałem się również z oznaczeniem KDL55W808C i stąd moje pytanie do osób znających się na tym, na czym polega różnica miedzy nimi?
Dzięki za odpowiedź i podpowiedzi.
 
Do góry