Wybór subwoofera

Big-Apple

New member
to czy głośnik jest w dół , czy w bok , czy ma wylot z tylu , z przodu , w dół nie ma znaczenia , producent tak zrobił obudowę by dźwięk był najlepszy dla danego głośnika

u mnie głośnik mam w przód , wylot skierowany w podłogę ( u mnie akurat drewnianą na legarach i basu mam bardzo dużo mimo "niewielkiego" głośnika 8" )


Dobra jest ale jak sprawa podłączania kabla z tyłu bo są LEFT i RIGHT? A ja mam tylko 1 gruby kabel RCA czyli co musze inwestowac w rozdzielacz?

rozdzielacz_rca_2xrca_di_826.jpg


Wszyscy polecają SUBA JAMO u mnie tego w ogóle nie widać w sklepach/salonach trzeba będzie obadać. 200W u mnie miał tyle JBL.

czy ten JAMO sam się włącza gdy nie używany musi być używany?

Jakieś informacje w sprawie odcięcia ?

Mam całkowicie odrzucić Yamahe? także budżet do ~500zł.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Wystarczy w left ,ze złączka typu Y u mnie trochę głośniej.
Na pewnym portalu aukcyjnym są więc bierz ,albo zapytaj black ninje
Ma automatyczny wyłącznik ok 20 min.
Odcięcie według swoich upodobań u mnie ok 100 hz
Jeśli sw 012 to tak:)
Pzdr
 

Big-Apple

New member
Wystarczy w left ,ze złączka typu Y u mnie trochę głośniej.
Na pewnym portalu aukcyjnym są więc bierz ,albo zapytaj black ninje
Ma automatyczny wyłącznik ok 20 min.
Odcięcie według swoich upodobań u mnie ok 100 hz
Jeśli sw 012 to tak:)
Pzdr


Dobra jest tylko wyjaśnij mi jedno po co tam jest LEFT i RIGHT skoro to jest 1 kanała fonia o jednej cześtotliwości której i tak słuchamy tylko jako dodatek bez któego jednak nie bardzo się da spokojie użytkować prawidłowo zestaw 5.1 :)

Tak wiem allegrosz chyba zostanie ale jeszcze pomyśle. 200W to wystarczająca moc . Miałem okazje słyszeć w akcji Subwoofer w cenie 1600zł ale to był rok gdy Blu Ray wchodziło do Saturna jako filmy po 60zł i powiem jedno owszem efekty są ale to nie jest do codziennego użytkowania za dużo mocy .
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Nie zaglebialem się w temat dlaczego jest wej. 2 kanałów przyjęte jest że left jednak teraz mam jak pisalem podpiete przejsciowka Y.Kto Ci napisał że ten -SUB ma 200W ;-) a jeśli nawet to ustawiasz go pewnie ok połowy mocy.Pzdr
 

Big-Apple

New member
Wystarczy w left ,ze złączka typu Y u mnie trochę głośniej.
Na pewnym portalu aukcyjnym są więc bierz ,albo zapytaj black ninje
Ma automatyczny wyłącznik ok 20 min.
Odcięcie według swoich upodobań u mnie ok 100 hz
Jeśli sw 012 to tak:)
Pzdr


No to na razie mam plecy. Sub [Yamaszka 030] który w saturnie chodził tak jak chciałem [ tyle że pracownik podłaczył suba pod wzmachor ONKYO. Podłaczyłem do ampka ONKYO. Włączyłem aktywny subwoofer bo nie był włączony z menu. Odcięcie było domyślnie 100hz . No i tyle ale suba nie słychać. Kabel miałem swój taki:

Prolink kabel przewód RCA Cinch Y do suba 3m (5394757135) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

W zestawie do yamachy dali żałosne chinche chude.

No ale Suba nie słychać mimo iż volume ustawiony na połowe mocy.

To mój VK który ma prawie na maxa a co nieco brakuje to jego roznosi już.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
I co ja mam Ci poradzić ,zrobiles po swojemu rozmawialismy:-( , nawet nie wiem jaki masz model tego onkyo;-) .Pzdr
 

Big-Apple

New member
I co ja mam Ci poradzić ,zrobiles po swojemu rozmawialismy:-( , nawet nie wiem jaki masz model tego onkyo;-) .Pzdr

Onkyo - Produkty ť Kino domowe ť Amplitunery kina domowego ť TX-NR535


Subwoofer w menu ONKYO do teraz był wyłączony bo go nie było.
Kolumny przednie mają jako takowy bass więc podbiłem do 12+ db i gra.

Gdy Yamaszka przyszła i zobaczyłem jaki kabelek dali do zestawu to podłaczyłem podany wyżej.
Funckja Sub ma 4 opcje. ON/OFF odległośc tam widnieje 3.60m głośnośc także 12db oraz częstotliwość 100hz no i tyle. Jednak kolumna cisza. Pusciłem test kolumn to gdy dojechałem do suba w skali od 1-10 słyszalność głośnika to raptem 2 czyli wcale. Volume jest na prawie 50%

Wiem że teb sub ma kopa bo byłem świadkiem gdy gośc podłączał do wzmacniacza ONKYO który miał albo 44 albo 65 W na kanał no ale podłaczył takim samym kablem jakim ja mam.

A tutaj w pewnym sensie dowód.

https://www.youtube.com/watch?v=r7Ua95G-jPs

taki bass ostani raz to miałem jak sprzedawałem JBL 178
:cry:
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
1 kabel w zestawie jest tylko do uruchomienia
2 ten onkyo w sklepie mógł mieć nawet i 1000 w na kanal to i tak nie istotne bo -SUB jest aktywny i ma swoj wzmacniacz ,podajeszmu tylko sygnał.
3 pre out -SUB jest podłączony!
4 kalibracja zrobiona.
Pzdr
 

Big-Apple

New member
1 kabel w zestawie jest tylko do uruchomienia
2 ten onkyo w sklepie mógł mieć nawet i 1000 w na kanal to i tak nie istotne bo -SUB jest aktywny i ma swoj wzmacniacz ,podajeszmu tylko sygnał.
3 pre out -SUB jest podłączony!
4 kalibracja zrobiona.
Pzdr


No właśnie mój Onkyo ma 2 wyjścia na sub jest 1 pre i drugi bez opisu i na necie znalazłem takie coś :

38_1184706536.jpg


Tutaj po lewej podłączenie suba do pre out i nie działa. Na youtubie też posiedziałem troche i też zauważyłem iż co niektórzy podłączają suby do drugiego gniazda.

Tutaj sub na biało nieoznaczony a niżej pre out i kabel podłączony do tego wyżej.
maxresdefault.jpg


No i tutaj jest po prawej 2 wyjścia suba u mnie podłączone do dolnego pre out
receiver-ruckseite_565874.jpg
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
To jakaś jazda jest aktywny -SUB pod wyjścia głos.:) ,a jakim kablem?U mnie -SUB pre out podłączone i gra jak należy ,jak ustawiony masz crossover w ampli dla frontu central i surr..Pzdr
Nawet w instr. Masz podłączenie suba pod dolny ;-) więc lepiej weź i sprawdź ustawienia glosnikow w menu
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Pisza przy twoim ampli że masz 2 równolegle wyjscia na suba wiec sprawdź oba;-) .
Tylko że regulowane łącznie więc nie ma różnicy pod który podlaczysz musi działać.Pzdr
 

cmd

New member
Witam
nie wiem czy w dobrym miejscu zadam pytanie, za co z góry przepraszam.
Jakiś czas temu zakupiłem subwoofer Avance s605 czy miał ktoś może do czynienia z takim sprzętem?
Chodzi mi o opinie co do niego, oraz chciałbym się dowiedzieć do czego służy śruba przedstawiona na zdjęciu po niżej.
Szukałem informacji w internecie ale to chyba rzadki sprzęt bo informacji nie znalazłem
Dziękuje
Pozdrawiam wszystkich
 

Attachments

  • 4C3CBE83-71C0-4B8A-B39A-DCA64A241EB8.jpg
    4C3CBE83-71C0-4B8A-B39A-DCA64A241EB8.jpg
    11,6 KB · Wyś: 98
D

Deleted member 121090

Guest
To jakaś jazda jest aktywny -SUB pod wyjścia głos.:)
Żadna jazda. Niektóre suby mają oprócz wejścia niskopoziomowego również wejścia pod sygnał wysokopoziomowy ( czyli głośnikowy). A to po to, żeby móc wspomóc klasyczny system stereo ze wzmaka stereo, który nie ma wyjścia na sub.
 

Rafal7

Banned
To jest zapewne śruba która trzyma płytkę z trafo lub samo trafo.
u mnie w subie tez jest na taką śrubę zamocowane trafo z tym ze nie przechodzi na przelot ta śruba.
 
Do góry