Wybór subwoofera

Smagus

New member
Witam
Nadszedł wreszcie czas aby zakupić subwoofer. Mój zestaw to mr6, mr2 i mr center. Ampli to denon x2000. Salon jest wielkości 35 metrów ale cześć gdzie się ogląda filmy i słucha muzyki to około 18 metrów. Nie mam pojęcia ile muszę wydać na dobry, pasujący do zestawu sub, ale limit to około 2000zł z tym że oczywiście jeśli będzie warto to mogę wydać więcej. Równie ważną sprawą jest by sub w miarę się komponował z resztą zestawu kina domowego która jest czarna. JEst to warunek mojej żony :)
 

Smagus

New member
A co sądzicie o Dali Zensor E12F? pamiętam tylko, że jak kupowałem kino dwa lata temu to chyba ten sub był polecany ;) tyle że teraz chyba trochę zdrożał.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie mam go do sprzedania, a czy dobry? Uważam, że świetny, miałem w domu na testach sporo innych i gdzieś na forum może uda Ci się wyszukać moją opinie. Ustawny (to temat na osobną dyskusję) i bardzo przyjemny w odsłuchu. Świetnie uzupełnia dolne pasmo, nie dudni, a soczyście mruczy. Dla mnie w swoim budżecie był bezkonkurencyjny, ale ja nie słucham głośno.
Bardziej skupiałem się na jakości w dolnych rejestrach.
 

Smagus

New member
Dzięki wielkie za propozycje. Są może jeszcze jakies warte uwagi śluby czy skupić się tylko na tych?
 

Smagus

New member
Czyli rozumiem, ze 550 jest lepszy od 260p? Byłby to tez najlepszy wybór z tych wszystkich podanych? Co prawda strefa odsluchowa to jest około tylko 20m ale salon ma 35m i jest to jednak otwarty salon, dlatego jakby warto to mogę dołożyć. Jeszcze następną kwestia, gdzie warto kupić go. Z gory dzięki. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak by jeszcze były to JBL Studio 550p.
Do 35m2 i kino to Studio 260p.



Kolego mam pytanko czy Ty kiedyś zaproponowałeś komuś suba innej marki jak JBL ? Bo nie bardzo mogę sobie przypomnieć taki fakt.. Rozumiem że macie dobre ceny na JBL ale uważam, że po pierwsze robi się to strasznie .... jak ktoś troszkę czyta to forum i tematy jeśli chodzi o wybór głośników, a dwa nie do końca to jest uczciwe wobec ludzi którzy pytają się o głośniki...
Kiedy kupowałem suba jeszcze za dawnych czasów jak i dwa lata temu to w żadnym sklepie nikt nie proponował mi jednego czy dwóch subów z tej samej firmy - tylko dwa , trzy suby i każdy z innej firmy żeby zobaczyć tez różnice jakie są pomiędzy subami danej marki...
Tyle różnych firm jest co zajmują się tą tematyką i jest w czym wybierać a nie jedna firma JBL ...




Czyli rozumiem, ze 550 jest lepszy od 260p? Byłby to tez najlepszy wybór z tych wszystkich podanych? Co prawda strefa odsluchowa to jest około tylko 20m ale salon ma 35m i jest to jednak otwarty salon, dlatego jakby warto to mogę dołożyć. Jeszcze następną kwestia, gdzie warto kupić go. Z gory dzięki. :)

Kolego zrobisz głupotę życiową jak nie posłuchasz kilku różnych subów rożnych firm o różnej budowie... być może JBL Ci podejdzie ( bo nie twierdzę że to są złe suby) ale posłuchaj tych subów a sam zobaczysz jakie są różnicę pomiędzy różnymi markami...
Przygotuj sobie kilka płyt cd plus kilka filmów z efektami gdzie sub pracuje i usłyszysz na własne uszy jak pracuje sub i zobaczysz który najbardziej Ci podpasuje...
 

Smagus

New member
Pewnie będę tak musiał zrobić. Niestety malo mam czasu dlatego chciałem ograniczyć ilość subów ;)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Lolek dobrze radzi.

Aczkolwiek muszę od siebie dodać, że mnie blacjninja namówił kiedyś na tego 550p i jestem BARDZO ZADOWOLONY. Dziś na Interstellar ten sub zrobił MAKSYMALNE wrażenie. Potęga :)
 

lobos

New member
Bez reklam
P.s. co do suba JBL 550p to czemu nie jest już dostępny?
Ogólnie nawet w Internecie seria 5 była/jest ciężko dostępna.
Studio 590 nie widzę w ogóle. Skupili się chyba na Serii 2.
 

lobos

New member
Bez reklam
O kurcze... Za te pieniądze to faktycznie okazja!
Aż podejrzana ;-) Nie ma nic o papierach i gwarancji. Zestaw rewelacja!
Na pewno gra to zacnie ;-) Pełnie 5.1 serii 5 od JBL w kinie musi dawać przyjemność z oglądania :)
 
Do góry