Wybór subwoofera

szaman154

Member
Witam wszystkich.
Bardzo Was proszę o jakieś sugestie ,odnośnie wyboru subwoofera do mojego zestawu:Amplituner Denon AVR-1713 , głośniki: Wharfedale Obsidian 600 HCP.
Na subwoofer mogę przeznaczyć ok 1000zł, bardzo proszę o jakieś propozycje ponieważ ja nie mam zielonego pojęcia czym się kierować w wyborze, myślałem o
Diamond 10 MX ale tylko dlatego , że to ta sama firma i czy to ma być pasywny czy aktywny.
Dziękuję i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
sub :
-musi być aktywny
-nie musi być tej samej firmy

będziesz go używał do :
-muzyki ?
-kina ?

jak duży masz pokój ?

JBL E 150P ponoć daje niezłego kopa ( nie wiem nie słuchałem ) i zmieścisz się w budżecie

nie zapomnij zapyta Blackninja o dobrą cenę
 

mors111

Active member
Bez reklam
to na taki metraż jak podałeś ten co zaproponowałeś sub jak i ja zaproponowałem będzie aż nadto , ale jak już kiedyś niejeden pisał "mocy nigdy za wiele" i w takim pokoju wstawiają JBL E250 i nadal twierdzą , ze to min.

ja jestem innego zdania , ale wszystko zależy od akustyki pokoju
posłuchaj tego do kompletu , i sam oceń czy bas ci odpowiada i czy jest jego wystarczająca ilość ( jak dla mnie 2x )

sam mam mniejszego suba ( głośnik 20cm ) w pokoju 30m2 ( 2x takim jak masz ) + 10m2 wnęka i na bas nie narzekam podczas seansów filmowych , ale to też dlatego może , ze mam drewnianą podłogę , po której bas bardzo się roznosi w kinie dając bardzo dobry efekt , do stereo suba nie używam
 
Do góry