Wybor subwoofer'a - film/muzyka 60%-40%

adamusss

New member
Witam,

Noszę się z zamiarem kupna subwoofera. Wykorzystanie jak w tytule watka czyli film 60%, muzyka 40%. Cena maksymalna około 1300zł. Sub wspomagany bedzie przez klipsch f1 oraz onkyo 608 w pokoju 15-20 metrow kwadratowych.
Po analizie forum wybor zawezilem do czterech pozycji:
1. Klipsch Synergy Sub-10
2. JBL E150P
3. Yamaha YST-SW 315
4. Klipsch Synergy Ksw 10 - *ten odpowiada mi najbardziej, ze wzgledu na najnizsza cene oraz na marke - sync z frontami*

Pytanie czy warto patrzec na np magnat 301a (lub 201a), jamo 200/201 itp glosniki strefy ekonomiczniejszej ;)

Co warto brac pod uwage, czego sie wystrzegac, moze jakies tansze propozycje (<1000zł) ? ;)

z gory bardzo dziekuje za pomoc
Adam
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
Tak jak mówi Kiki REL T5 jest faworytem i do muzy i filmów, JBL do filmów jak najbardziej ale do słuchania muzyki kompletnie się nie nadaje bardziej Klipsch.
 

adamusss

New member
hm, juz bylem nakrecony na tego jbl'a ;) to teraz juz sam nie wiem ;) rel i velodyne pewnie super, ale jednak grubo ponad budzet (chyba ze velodyne spadnie do poziomu okolo 1300-1400zł - a takie ceny jeszcze nie dawno osiagal wg skapca)

*damian820927* - który klipsch? :)

czyli narazie (pomijam rel i velodyne ;))
JBL: -1
 

damian820927

New member
Bez reklam
nawet ten Klipsch Synergy Sub-10 jest lepszy do muzyki bo JBL sobie a muzyka sobie to nie sub do muzy.

adamusss REL T5 masz już za około 1900zł a Velodyne Impact 10za około 1700zł więc jak masz 1400zł to poczekaj do nowego roku dozbieraj i kup coś z czego będziesz zadowolony.
 

Krzysztof Jerzy

New member
szkoda ze suby XTZ sa tak slabo popularne w Polsce bo zjadaja wszystkie wspomniane tutaj'
ja testowalem klipsh,rel nawet bezprzewodowe jbl,jamo mission`y zaden niedal rady mojemu XTZ 10` mam salon ponad 40 mkw.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
nawet ten Klipsch Synergy Sub-10 jest lepszy do muzyki bo JBL sobie a muzyka sobie to nie sub do muzy.

adamusss REL T5 masz już za około 1900zł a Velodyne Impact 10za około 1700zł więc jak masz 1400zł to poczekaj do nowego roku dozbieraj i kup coś z czego będziesz zadowolony.

Dokladnie tak jak kolega pisze....
Lolek
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
podepnę się pod temat. Jestem na etapie poszukiwania i wymiany zestawu głośników. Mam dwa typy monitor audio bx lub paradigm monitor s7. Pozostaje subwoofer. Mocno zainteresowały mnie te dwie firmy rel oraz velodyne.
Jak bezpośrednie porównanie tych firm a w szczególności modeli t5 vs cht-8q vs eq-max8, jak się sprawują w muzie a jak w kinie?? T5 obudowa zamknięta czyli teoretycznie lepsza kontrola w muzyce natomiast velodyne system kalibracji i korektor, co lepsze??
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja osobiscie sluchalem rela serie R i velodyna cht 10 i serie spl 1000 ultra ale zarowno rel i i osttani model velodyna to inna szkola i inne pieniadze wiec nie bede sie rozpisywal. odnosnie cht to trzeba sie spieszyc bo jzu jest nastepca i niedlugo ich nie bedzie wiec tez nie wiem czy nie lepiej kupic cos z nowej serii . W muzyce cht dawal sobie rade mi sie podobalo oczywiscie biorac pod uwage cene bo prawdziwa kontrole to juz mozna doswiadczyc przy spl velodyne ..... w kinie niestety nie mialem okazji slyszec ale ci co mieli okazje sluchac to mowia ze spoko . Do Poznania do sklepu koris zadzwon tam duzo jest odsluchow na velodyne a rela mieli wczesniej ale zrezygnoweali na rzecz velodyna podobno lepiej sie sprzedawal a cenowo byl porownywalany. kalibracja tez w sumie pomocna nawet jesli nie jest to jakas wymyslna ale napewno daje cos na odsluch takiego subaw pomieszczeniu.
lolek
 
Do góry