Wybór suba

pkomp

New member
wogóle lepiej zamknięty sub - kontrola basu jak to ujął mat74 znacznie lepsza no i grają pasmem bez podbic jak to robi bassrefleks - a niech podbicie bassrefleksu pokryje się z zakresem wzbudzania fali pomieszczenia i mamy masakrę a nie bas
mam jbl sc178 i tam sub z bassrefleksem nie ma możliwości regulacji odcięcia po podłączeniu przez cinch - i to jest masakra bo nie mogę zdjąc wyższego basu (ampli odcina dopiero od 80Hz a potrzebowałbym raczej okolice 60-65)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dokladnie....
brak mozliwosci regulacji odciecia pasma na subie to mowiac krotko k...el i nie wyobrazam sobie mozliwosci ,ze czegos takiego przy subie mialbym nie miec...
a eliminacja podbic to dluga i meczaca robota....
 

kazanek

Member
pisalem o tym we wczesniejszym poscie ze do muzy sub zamkniety ... ale autor watku nie okreslil czy sub ma byc przede wszystkim do muzyki czy moze do kina a muzyka to dodatek ktorego jakosc chce poprawic... skoro wrzucil yamahe z bassreflexem przyjalem ze jednak kino

W stereo mam basu aż nad to :eek:k: ( dedykowany zestaw ), natomiast pisząc o muzyce miałem na myśli koncerty :wink:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
do muzyki sub musi byc przede wszystkim szybki.obojetnie czy bedzie to rock,techno czy muzyka symfoniczna, musi poprostu nadazac.nawet jesli odbywa sie to pewnym kosztem "je...cia" , scian zaraz kruszyc nie trzeba, tymbardziej jesli ma sie sasiadow....
idac na pewien kompromis osobiscie wybralem mozna powiedziec "hybryde" , ale moglby byc troszenke szybszy. probowalem jednak (w swoim pokoju ,ze swoimi ,dobrze znanymi materialami ) typowo muzyczny i byl dla mnie troche za "suchy".
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
problem nie maly, nie kazdemu to samopasuje.
zaczalbym od wyboru konstrukcji (swojego wybralbym ponownie- ale to ja).
moze nalezaloby zaczac od odsluchania dwoch roznych konstrukcji w wybranym przedziale cenowym, marka na razie bez znaczenia.
 

kazanek

Member
Ok , przekonaliście mnie żeby uderzyć w zamkniętą konstrukcję . Wiem ,że to większa kasa ale może zainteresować się JAMO D6 ? Ewentualnie podsuniecie jakieś inne propozycje ?
 

pkomp

New member
większa czy nie - raczej skupiłbym się na subwooferach studyjnych - są w podobnej cenie(a czasem i tańsze) a jest pewność że zagra naprawdę z jajem w stosunku do tych kinowych grzmotów
pomijając juz połączenia symetryczne maja pełen zakres regulacji - tylko odrazu mówię - żaden tannoy seri TS - to syf jakich mało
 

BD

Member
Bez reklam
Ok , przekonaliście mnie żeby uderzyć w zamkniętą konstrukcję . Wiem ,że to większa kasa ale może zainteresować się JAMO D6 ? Ewentualnie podsuniecie jakieś inne propozycje ?


noo to kazanek udezyles w zamknieta konstrukcje ale chyba zapomniales ze ten jbl es250 dalej jest od dolu otwarty ;d;d;d
pozdr.....
 

pkomp

New member
ja swojego czasu dorwałem na wyprzedaży EMU PS12 - 950 pln z przesyłką(z ponad 2k) - świetny potworek....
warto czekać na wyprzedaże świąteczne:)
 

emdzej30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,

brakuje mi do zestawu suba więc zastanawiam się nad takowymi:
- Jamo 200
- Yamaha YST-SW012
Szukam nie dużego bo niestety mieszkam w bloku. Co do ampli to mam Onkyo i QQ5000.
Przeznaczenie to zdecydowanie kino, trochę muzyki.
 

marecki6

New member
Bez reklam
z tej dwojki raczej jamo jednak jezeli kasa nie jest bardzo ograniczona to polecam sub250 albo jeszcze troche dolozyc i wziasc jbl es150 bo moc to jedna kwestia ale jakosc emitowanego basu to inna sprawa ... nawet w bloku (ja tez w takowym mieszkam)
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Poza tym ta Yamaha jest subwooferem przeznaczonym głównie pod Piano Crafta i wysterowanie jej polega tylko na podgłośnieniu, lub przyciszeniu, a w tym Jamo z tego co pamiętam masz jeszcze możliwość regulacji częstotliwości odcięcia i fazy.
 
Do góry