wybor suba ?

darok

New member
Jak się zgra z zestawem kolumn jamo 606, sub jbl es250 bo taki mi bardziej podchodzi niż sub jamo, czy musi to być koniecznie jamo,pytanie do Blackninja.
 

pkomp

New member
i megnat i stx mają dwa minusy - magnat dmucha jak każdy sub z przednim bassrefleksem...mnie to drażni bo mam podobny za blisko....
z kolei stx ma otwory z tyłu - żeby nie podbijał basem musi stac od ścian przynajmniej pół metra żeby pokazał klasę
jak nie masz miejsca i chciałbyć przystawić bliżej to tylko obudowa zamknieta albo magnat....

warto by miał glośnik minimum 25cm - mniejsze nie potrafia ładnie niskiego basu przenieść(ktory i tak zadudni w małym pokoju ale jednak lepiej zabrzmi)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
650 to sub zamknięty więc lepiej powinien wypaść w muzyce, ES250PW to tytan eksplozji więc do kina będzie lepszy.
 

klemens007

New member
Witam.A co moglibyście zaproponować do mojego zestawu? Czy koniecznie musi być do kompletu DALI. Najchętniej przeznaczył bym max 1500 pln.
 

Krys202

New member
Jbl es250 pw

Witam. Ja kupiłem ES250 PW i jestem bardzo zadowolony :) nie ma co ukrywać szybki i precyzyjny to on za bardzo nie jest :p Tyle że do muzyki instrumentalnej itp subwofer jest zbędny a nawet jak esa dobrze zgrasz z frontami i skalibrujesz to potrafi całkiem nieźle zagrać. Porównywałem go z B&W ASW610 bardzo muzykalny subek ale do małego pomieszczenia. W dużym się gubi. Ja mam prawie 30mk wczoraj oglądałem avatara i naprawdę imponuje swoimi możliwościami, potrafi zaruszać powietrzem w pokoju ! Do filmów i gier jest naprawdę REWELACYJNY. Co do muzyki to jak mówię kilka godzin spędzonych na ustawieniu i kalibracje potrafi wydobyć z tego suba całkiem muzyczny bas. U mnie gra na 1/2 mocy i około 75 HZ odcięcie, więcej nie trzeba podkręcać a ma jeszcze duży zapas. w muzyce trzeba go skręcić bardziej bo lubi bardzo przeciągać bas. W HH dance i muzyce elektronicznej jest to atutem a w roku muzyce instrumentalnej potrafi zepsuć cały efekt, tyle że wtedy można śmiało wyłączyć suba bo jest zbędny.
Kolejny duży plus i bardzo miłe zaskoczenie to jakość bezprzewodowego sygnału. Jest on taki sam jak puszczony kablem nie ma żadnych zakłócen czy opóźnień. Mam w domu wi fi i nie ma żadnych przeszkód. Słyszalem opinie że jbl łapie zakłócenia właśnie z wi fi czy telefonu komórkowego. BZDURA !! Kolejny przykład ze dużo osób pisze o czymś z czym nigdy nie miała do czynienia ale cóż ... Bylem nastawiony ze sygnał puszcze kablem, teraz chodzi bezprzewodowo i nie ma z tym najmniejszych problemów. Odległos suba od nadajnika to jakieś 7 - 8 metrów i ma na przeszkodzie kwiatek oraz sofe.
A też coś czytałem że nie schodzi nisko ;] no nic tylko trzeba posłuchac suba a nie mało wiarygodnych komentarzy.

Za cenę którą dostałem od blacknija na pewno nic lepszego bym nie kupił. Odsłuchiwałem kilka subów i ewidentnie cena/jakość wygrywa es250 pw. Oczywiście można kupić mały muzykalny sub ale wtedy to jest rozwiązanie tylko do muzyki bo w kinie czy grze zamknięta obudowa nie da tyle radości.

Moim zdaniem mając 1500 zł warto odsłuchać ES250. Na pewno nie jest to sub dla osób które na pierwszym planie stawiają szybki zwarty krótki bas, ale dla kogoś kto chce mieć mocny wyeksponowany i sejsmiczny bassior jest idealny :) A jak się człowiek trochę nanosi i naustawia to nawet z muzyką sobie niekiepsko poradzi :) W niektórych gatunkach muzyki sprawdzi się idealnie a w innych będzie przeszkadzać no ale nie można mieć idealnego suba do 2 tys zł.
 

Krys202

New member
Mówisz ze się kupuje a nie słyszałeś jak gra ? Hym . . . wygląda solidnie szkoda że nie ma go gdzie posłuchać ;/
 

klemens007

New member
Nie mogę się jakoś natknąć na jakieś wyprzedaże Dali.Może dałbyś jakiś namiar.Jakoś nie moga sie natknąć na opinie o tych subach.A jeśli nie dali to co moglibyście jeszcze zaproponować.
 
Do góry