Wybor suba

Zielin99

New member
Witam

Mam zamiar kupic sobie suba do mojego zestawu: Onkyo505 Quadral500.
Uzywam glownie do ogladania filmow.
Cena za jaka chcialbym kupic to okolo 300.
Moje propozycje:
Jamo 200
Jamo E-5SUB.5
Jamo PJ-SW6000
Celestion S8

Co o nich sadzicie, a moze cos innego polecicie?

Z gory dziekuje za podpowiedzi.
 

emte

New member
Którego suba polecicie do Jamo S 606 HCS i ampli ONKYO TX-SR 705:
- sub Jamo 250 lub 300 (jeszcze nie wiem)
- sub Magnat`a (300 W)
 

PrezeSik

New member
Powiem co nieco o Jamo Sub 200, dlaczego? Bo gra u mnie od 2-3 miesięcy w zestawie z Jamo S416. Zestaw jak widać budżetowy ale na taki było mnie stać a i wymagań nie mam wielkich.

U mnie zasila go Yamaha RX-V359.
Czasem słucham radia, a po SPDIF podłączony jest komputer - oglądam filmy w DD oraz DTS. Z komputera odtwarzam także muzykę. Wkrótce planuję także podłączyć pod niego TV.

Jest to mój pierwszy sub, stąd raczej trudno o jakąkolwiek krytykę ale kupiłem go dlatego, iż kierowałem się innymi opiniami na forum audio. Jak to gra? Myślę, że "się wyrabia" a więc jest to dość dynamiczny sprzęt (np. podczas grania muzyki), potrafi nieźle tupnąć podczas filmu. Ma wbudowany wzmacniacz, regulowaną odcinkę częstotliwości oraz przesunięcie fazy.
Jeśli macie pod sobą niedobrych sąsiadów to pewnie da im się we znaki ten subik (głośnik skierowany w dół).

Nie oszukujmy się, jeśli nie mamy więcej pieniędzy niż te 500zł czy większych wymagań to ten sprzęt naprawdę zagra, ale chyba można się spodziewać pewnej różnicy pomiędzy tym a Jamo Sub 550 czy nawet 650 ;) Jestem jak najbardziej zadowolony.
 

armi

New member
Bez reklam
Zielin99 - jamo sub200

Emte - jamo sub300 - jest tu na forum mój wątek na temat wyboru suba - wybór dość jednogłośnie padł na jamo sub300 - i tego też kupię
 
Do góry