Wybor sprzetu

wujas

New member
Witam wszystkich i prosilbym o pomoc w doborze sprzetu. Zamierzam kupic (budrzet 7000 7500 zl) :
- amplituner kina domowego
- kolumny
- odtwarzacz cd

W przyszlosci zamierzam dokupic dvd ale w tej chwili jest to nieistotne
Pomieszczenie ok 30m2 salon polaczony z kuchnia. Slucham rocka i metalu. Sprzet z przeznaczeniem na sluchanie muzyki w wiekszej czesci jak i ogladania filmow badz koncertow.
Czytalem rozne informacje o sprzetach i jak i ch opiniach i biore pod uwage:
Denon 1908, Harman 247, Pioneer 1017 i Cambridge Audio Azur 540 R v.3. Kolumny: Paradigmy Monitor 7v5, Jbl, Dali . Odtwarzacze cd : Cabmridge Audio 640, Pioneer Pd-D6 J.
Na razie nic jeszcze nie odsluchiwalem ale mam taki zamiar. Prosilbym bym o opinie na temat takiego zestawu co sadzicie i tym wyborze lub moze macie jakies inne propozycje . Za wszystkie uwagi bedzie wdzieczny. Pozdrawiam.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Ta półka amplitunerów jest bardziej do kina niż do muzyki (może poza CA ale on nadaje się raczej do lżejszej muzyki niż Twoja). Jeżeli nie zamierzasz podłączyć wzmacniacza stereo do pre-out amplitunera, różnica brzmienia odtwarzaczy cd i dvd na tych amplitunerach będzie niezauważalna. Czy warto zatem kupować cd skoro nastawiasz się na kino? Dla komfortu słuchania ostrego rocka warto zainwestować w "wyższego" harmana, np. serii 4xx.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do takiego pomieszczenia śmiało możesz zakupić:
JBL Studio L890
AVR445
HD970

Reszta później jak się przyda.
 

wujas

New member
Skoro mowicie ze te amplitunery raczej do muzy sie nie nadaja moze wiec cos z amplitunerow do 3 tys?. co sadzicie o Denonie 2308 lub Harmanie 347 badz jakis inny? A moze jakis Marantz. MAcie jakies propozycje amplitunerow ktore dobrze graja z ta muzyka jak i jakies kolumny i cd??

Pablo 1964 i don111 przeczytalem ze do muzyki takiej jak moja rock i metal polecacie Harmon 247 cos jeszcze? z jakimi kolumnani i jakim cd?? Pomieszzcenie salon polaczony z kuchnia 30m2.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pablo1964

New member
Bez reklam
Tak jak pisałem, do muzyki polecam Harmana od serii 4xx wzwyż. Seria 2xx to dla mnie jeszcze zbyt daleko idący kompromis. Trzeba koniecznie posłuchać przed zakupem. Niestety, sprzęt KD odtwarza muzykę tylko "przy okazji" i to słychać. U Harmana, Marantza czy CA mniej niż u innych ale jednak. Co do kolumn - ja mam JBL serii E i nie narzekam. Seria ES czy studio L powinna brzmieć jeszcze lepiej. Ale musisz sam się o tym "nausznie" przekonać.
 

wujas

New member
A jak ma sie sprawa z Pioneerem 1017 na tle innych amplitunerow w tej klasie? Ktos mi go polece w tym przedziale amplitunerow. Jak sie sprawuje w muzyce rockowej i metalowej i jakie ewentualnie kolumny polecacie do tego sprzetu?
 

scenik

New member
Bose

Tylko i wyłącznie kino firmy BOSE, właśnie za 7000 zł. Jest super, miejsca zajmuje nie wiele, a zawsze możesz dokanać kalibracji co do wnętrz gdzie masz podłączone.
 

wujas

New member
A jak w kinie domowym sprawdza sie H/K? Chodzi mi o polaczenie dobrej jakosci muzyki stereo i kina domowego. Wiemze jest nie nielatwe ale chcilabym kupic cos co byloby dobrym kompromisem. Mysle o H/K 247 347 lub 445? Ktory bylby lepszy. A moze jezeli juz to poczekac na nowe 255 lub 355??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HK 445 gra znakomicie i w kinie domowym radzi sobie doskonale.
To jest poezja dźwięku szczególnie z kolumnami JBL ES.
Odsłuchy były w różnych miejscach.
 

wiekusz

New member
Polecam Pioneer 1017, wg. mojej opinii w konie domowym radzi sobie doskonale. Mam go już trochę i w miarę upływu czasu jestem coraz bardziej zadowolony
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z pewnością jest bardzo dobry - do póki nie usłyszy sie Harmana . Gdzie muzyka płynie do serca jakby każdą częścia ciała. Stajesz się lekki i jakby ważniejszy. Czujesz że wreszcie pokonałeś barierę . Że chętniej niż do tej pory starasz się obcować z muzyką. Że jest nie tylko wypełniaczem ale dopełnieniem.
 
Do góry