wybór Sony350 czy Pionek 51fd

dembol

New member
witam na dniach kupuje blu-ray ,prosze o opinie mam do wyboru sony350 albo 51fd oczywiscie pionek o raz drozszy teraz warunki
nei interesuja mnie zadne divx ,jpg,i tym podobne chce ogladac w jak najlepszej jakosci filmy z jak najlepszym brzmieniem HD
oczywiscie dzwiek bedzie szedł na yamahe rxv3800 takze tylko bitstream przez hdmi !

prosze o odpowiedz kto porownywal te klocki
ktorego wziasc zakup na pare latek
 

dembol

New member
dzieki za zainteresowanie .:)
ok pierwszy kolega stawia na bdp s350 :) troche zastanawia mnie opinia twoja JEST LEPIEJ WYKONANY pod jakim wzgledem ?
budowy zewnetrznej napewno nie ,głowny soc to nec a pionek to poczciwa sigma o necu nic nie wiem
ale ok dziekuje za pierwsza opinie
 

Ares78

New member
Tego pioniera nie widziałem, nie korzystałem więc na jego temat się nie wypowiadam. Jeśli chodzi o s350 wygląd fajny, czasy ładowania nie są dużo dłuższe niż w przypadku odtwarzaczy dvd, obraz żyleta pod tym względem po aktualizacji softu identyczny jak s550.
 

lbk

New member
wujo1 napisał:
bierz 350 jest moim zdaniem lepsza pod względem ceny wykonania i zaspokaja wymagających :D
No to szeroko pojechałeś z tym wykonaniem :eek:
Ja wybrałem wybitnie plastikowe s350, ale zaważyła cena. Bądź co bądź prawie 3x mniej. W jakosci obrazu pewnie roznice są pomijalne, dekoderów nie potrzebuje a za dwa lata i tak będzie kwalifikował się do wymiany.
 

dembol

New member
najbardziej zalezy mi na jakosci audio ! musi byc poprostu prawdziwe hd bez kompresji nie po to wydalem prawie 5 tys na ampli zeby transportowac mu teraz marnej jakosci brzmienie
tak ze odtwarzacz bedzie tylko transportem ale nie chcialbym zeby dzwiek byl degradowany wiadomo to cyfrowy przesyl no ale moze w tym lub w tym jest lepiej nie wiem sam takze czekam na jakies jeszcze opinie moze posiadaczy podobnego zestawienia
rxv3800/1800 z kodekami hd i tych dwoch odtwarzaczy
 

z3

New member
Bez reklam
Z tymi czasami ładowania to trochę przesada, Sony jest jak na razie najwolniejszy z markowej stawki.

Kolego wujo1 jak masz zaśmiecać forum to w ogóle nie pisz. I nie jest to zabawne tylko żenujące.
 

dembol

New member
hehe wujo dokładnie:)szkoda miejsca na żarty bo ten post mysle ze wielu ludzi trapi ten problem porownawczy 51fd a Sony350 i nie tylko w polsce wiem ze bedzie hd ale nie chcialbym aby bylo jakosci zwyklego dd :) troszke na sprzecie sie znam i pare latek w tym siedze :) ale puki co bluray dla mnie nowosc i nie chce kupic poprostu dziadostwa
a wiem na wielu przykladach ze to co drozsze nie zawsze lepsze i dlatego pytam co mi wiecej zaoferuje brzmieniowo 51fd anizeli tani sony350

poprosty pytam sie tutaj bo w sklepie tego nie sprawdze a wiem ze sa tu posiadacze tych playerkow
jedyna ciekawostke ktora moge dodac to ze ojciec ma podlaczonego 51fd pod dsp-ax1 oczywiscie koncetrykiem takze hd niema a dts tylko core raz podlaczylem ta 51fd pod mojego ampli i dzwiek bardoz czysy i szczegolowy oraz dynamiczny np w dts hd master ale ten player kosztuje 2 tys a sony 800 zl :)) i teraz jesli po bitstream sony mi rowniez zaoferuje taki fajny jakosciow dzwiek to za ten 1000 zl wole kupic sobie filmów bluray:)
 

Ares78

New member
s350 w moim mniemaniu była skierowana od początku dla ludzi mających już swój przyzwoity ampli. Jeśli ktoś nie ma to zostają odtwarzacze typu s550...
Z3- długość ładowania mnie zadowala (aczkolwiek jest dłuższa niż przy odtwarzaczy DVD), zresztą jak często zmienia płyty?
 
Ostatnia edycja:

dembol

New member
widze ze jednoznacznej konretnej opini chyba tu niedostane pewnie rzadko kto porownywal dzwiekowo 51fd a s350
 

Ares78

New member
dembol napisał:
widze ze jednoznacznej konretnej opini chyba tu niedostane pewnie rzadko kto porownywal dzwiekowo 51fd a s350

Niestety nie posiadam takiego sprzętu więc nie mam możliwości tym bardziej, że żaden ze mnie specjalista od dźwięku ;) Domyślam się, że jest to dla Ciebie jedno z najważniejszych kryteriów, popytaj się znajomych może ktoś ma s350 do pożyczenia jeden dzień...
 

dembol

New member
dobra panowie dzisiaj bylem w media markt i kupilem s350 i 2 filmy miedzy innymi witajcie w dzungli na bd
powiem tak w polaczeniu z moja yamaha rxv 3800
obraz żyleta a dzwięk powala na kolana !! pozdrawiam i szczerze polecam
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Mysłę że nie zauważył byś różnicy w obrazie czy dzwieku.To że się cieszysz to wina twojej yamahy a obraz na bd zalezy od jakości filmu .
 

dembol

New member
dokladnie i tak tez bylo z dvd niektore filmy audio i video super a nei ktore kaszana i tak tez napewnoe bedzie z bluray puki ci jest fajnie pozdrawiam
 
Do góry