Wybór projektora do 1.gier, 2.filmów, 3.tv.

wesyr

Member
Cześć,

od jakiegoś czasu czytam sobie ten dział by zebrać trochę informacji na temat projektora, i jak zdążyłem zauważyć każdy potrzebuje do czegoś innego i ciężko znaleźć ten idealny dla siebie, więc proszę was forumowicze o pomoc.

Planuje kupić projektor - ale nie wiem jaki ;)

Projektor byłby używany do (według kolejności):

1. Gier (konsola)
2. Filmy (Prawdopodobnie przez PC, ale opcja DLNA niewykluczona, lub dysk pod USB)
3. TV - dekoder nc+

Długość pokoju w którym planuje zmontować to cudo to około 5m, obraz najlepiej 1080p, i ostatnio trochę czytałem na temat short throw'ów (np. BenQ W1080ST), okno znajduje się po prawej strony ale są zamontowane zewnętrzne rolety. Kwota jaką myślę by przeznaczyć to ~3000zł.

Z góry dziękuję za pomoc :)
 

Michał8404

New member
Witam
Projektor Optoma Gt760 3D - projektor specjalnie zaprojektowany dla graczy Ps3/xbox bluray. Poczytaj sobie to następca gt750 a poprzednik miał rewelacyjne opinię.
 

Alkor

New member
Bez reklam
@wesyr

Po co ci BenQ W1080ST, jeśli masz pokój długości 5 m? Chyba że planujesz/musisz zawiesić go bardzo blisko ekranu - powiedzmy 2 m od ekranu szerokości 250 cm.

W innym wypadku dobrze sprawdzi się tańszy W1070 (~3100 zł + okulary 3D w potrzebnej ilości), który można zainstalować w zakresie 2.8-3.7 m od ekranu 110".
BenQ W1070 w swojej cenie zapewni co najmniej dobry obraz 1080p ze źródeł HD, również 3D 1080p z odtwarzacza Blu-ray. Dzięki niskiemu Input Lag (~24 ms) dobrze nadaje się do gier. Jako ciekawostkę dodam, że droższe projektory mają ten parametr zwykle... dużo większy, ze względu na bardziej zaawansowaną obróbkę wideo.
Inne rzutniki z niskim Input Lag w okolicach 3000-3500 zł to Optoma HD131X, HD25.
Za projektor 3D 1080p LCD (bez zagrożenia efektem tęczy) trzeba zapłacić, niestety ponad 4300 zł - Epson TW5910.

Pozdrawiam.
 

wesyr

Member
Dzięki bardzo za szybkie odpowiedzi :)

zaraz zabieram się za wyszukiwanie informacji na temat tych projektorów.

Co do BenQ W1080ST, tylko o nim czytałem ;) A dlatego wspomniałem o ST, bo jeszcze nie zdecydowałem jak i gdzie podwiesić projektor - pokój jest przed generalnym remontem, więc muszę to jakoś dobrze rozplanować by rynienka z kablami nie była aż tak bardzo widoczna :)
 
Do góry