Wybór pomiędzy Samsung 40es6100 a 40ES5500

Puniek

New member
Witam!
Stoję przed wyborem TV ponieważ mój Thomson po 10 latach spalił się.
Rozważam te 2 modele wymienione wyżej. Na wstępie chciałbym powiedzieć, ze ani ja ani moja rodzina nie jesteśmy entuzjastami 3D. Ja sam jestem okularnikiem więc jakoś nie zachwyca mnie zakładanie okularów na okulary bo żeby widzieć obraz musiałbym usiąść 1,5m od TV na dywanie bo kanapa jest 2x dalej a tam widzę już nieostro i niekomfortowo. No więc ustaliliśmy, ze nie chodzi mi o 3D. Najważniejszą jest jakośc obrazu.
Otóż 6100 ma CMR 200Hz (czyli matryca jest 100Hz i ma zwielokrotniane do 200Hz)... natomiast model 5500 ma CMR 100Hz (matryca 50Hz i ma zwielokrotnianie do 100Hz). Nie wiem czy te 200Hz w modelu 6100 jest tylko przy 3D a przy 2D jest 100 tak jak w modelu 5500 czy cały czas jest 200Hz.
Proszę o konkretną, praktyczną radę osób które maja doświadczenie, czy oglądając obraz 2D HD na jednym i drugim modelu będzie jakaś różnica? A może z innego powodu będą różnice w jakości obrazu pomiędzy tymi modelami?
Chodzi mi o realną różnicę bo nie jestem wariatem tabel i szpanu przed znajomymi a nie chciałbym wydawać niepotrzebnie pieniędzy.
Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie rady i sugestie.

Pozdrawiam,
Piotr
 
Ostatnia edycja:

nalepek

New member
Generalnie, to powiem Ci, że sama matryca w 6100 jest lepsza niż w 5500, po prostu lepiej świeci ten TV, więc nawet przy zwykłym obrazie będzie ładniejszy :)
 

kuba78

New member
Jest duża różnica między tymi modelami, ja bym jeszcze dodał 6800, tam to masz w zasadzie wszystko, łącznie z możliwością rozbudowy telewizora jakby w przyszłości zaszły istotne zmiany np. DVB-T2.

Telewizory | SAMSUNG
 

dex1

New member
Jeżeli nie zależy Ci na 3D to nie warto dopłacać do 6100. Oglądając obraz 2D nie zobaczysz róznicy. Jedynie do konsoli matryca z wiekszym odświezaniem bedzie lepszym wyborem.
PS.
Jeżeli masz kanape 3m od tv to proponuje 46ES5500, będzie niewiele drozszy od 40 calowego 6100 a po krótkim czasie docenisz większy ekran.
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Telewizory 3D mają szybsze matryce. Dlatego obraz w ruchu na nich wygląda lepiej. Z tego, co mi wiadomo to Samsungi serii 5500 mają niestety dość wolne matryce. Według mnie lepszy wybór to będzie seria 6, nawet jeśli nigdy nie będziesz oglądać 3D. Zresztą 3D lubią tylko ci, co go nie mają...
 

Puniek

New member
Jeżeli nie zależy Ci na 3D to nie warto dopłacać do 6100. Oglądając obraz 2D nie zobaczysz róznicy. Jedynie do konsoli matryca z wiekszym odświezaniem bedzie lepszym wyborem.
PS.
Jeżeli masz kanape 3m od tv to proponuje 46ES5500, będzie niewiele drozszy od 40 calowego 6100 a po krótkim czasie docenisz większy ekran.
Niestety ale 46" nie doceni moja żona i musiałbym spać na pudle o TV w piwnicy ;)

Pozdrawiam
 

Puniek

New member
Zaczynam się skłaniać do 6100... na wyższe modele np 6800 nie mam budżetu a i tu jest ból bo kosztuje on 2400 co w mojej sytuacji jest ponad stan :(
Mam pytanie odnośnie nagrywania, jak to jest.. czy ta funkcja jest w nich dostępna czy nie? Mi na infolinii Samsunga mówili, że wystarczy zwykły dysk/pendrive ale gdzieś tu pisałem, ze w modelu 5500 funkcja ta była niedostępna/zablokowana...?
 

Puniek

New member
Czytałem na tym forum i znalazłem kilka wpisów, ze w tym modelu występuje dużo bardziej efekt podświetlonych krawędzi niż w serii 5000. Niby oba w/w modele mają podświetlanie krawędziowe więc teoretycznie powinny być pod tym względem identyczne, jednak znalazłem takie wpisy jak w poście nr 365 w wątku "Samsung UE40ES6100 " - no więc jak to jest z tymi krawędziami w modelu 6100?
Poza krawędziami to jeszcze jedno pytanie: jak z ogólnym poziomem czerni w tym modelu?

Pozdrawiam
 

Puniek

New member
Witam!
Mam dodatkowe pytanie dotyczące dostępu do internetu. Słyszałem gdzieś, że internet działa gdy łącze internetowe ma przepustowość minimum 10Mb/s. Nie wiem czy dotyczyło to przeglądania stron czy oglądania filmów np na Youtube czy czegoś innego... ani tego czy ta informacja jest wiarygodna.
Pytam się ponieważ posiadam Neostradę 6Mb/s i byłoby bardzo niedobrze zobaczyć na ekranie info, że funkcje internetowe nie działają z tego powodu.
Uprzejmie proszę o informację na ten temat.

Pozdrawiam,
Piotr
 
Do góry