Wybór pomiędzy dwoma modelami.

king77

New member
Witam

Proszę o pomoc w wyborze tv.
Po długich poszukiwaniach byłem już w 100% nastawiony na Panasonica 50VT30, aż do wczoraj kiedy u znajomego zobaczyłem w akcji Sharpa 52LE830. Wiem,że teoretycznie Sharp powinien przegrać w tej konkurencji, ale wiem co widziałem. Wcześniej nie brałem pod uwagę LCD, a teraz trochę zgłupiałem.

1. Odległość od ekranu: niecałe 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój południowy, okna od południa, na tej samej ścianie co tv, średnio nasłoneczniony (mam obecnie plazmę Panasonica i słońce nie przeszkadza).
3. Jak duży jest pokój: 3.5x5m
4. Preferowana technologia:plazma lub LCD LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: Plazma Panasonic 42PV80P
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: film, przyrodnicze,
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: od 12 do 24
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez światła, lub delikane oświetlenie
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: to zależy
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: ok 50"
12. Preferowana marka: Panasonic chociaż teraz zgłupiałem
13. Czego nie lubisz w telewizorach: brak
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder kablówka (hdmi), DVD (scart), PS3 (hdmi)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% TV, 25% film, 25% gry.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost.
17. Czy ważne jest wifi: może być ale niekoniecznie.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: czemu nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie zależy mi
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: czasem tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: raczej tak
22. Ma mieć 3D: fajna sprawa jednak nie decydująca o wyborze
23. Ma mieć slot na karty SD: obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI dekoder kablówka, SCART DVD, HDMI PS3, czasami komputer po sieci ale bez znaczenia czy po kablu, czy wifi.
26. Jaki masz sygnał: Sygnał dobry, dekoder HD PVR firmy ADB
27. Ile programów HD: 10
28. Ma stać czy wisieć: raczej stać
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: obojętne
31.Na czym najbardziej Ci zależy: na jakości obrazu
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: do 12h
33.Ile osób ogląda: 2
34.Jaka klasa cenowa? do 6500 zł.
 

king77

New member
Wiem, że 52LE830 nie zapewni mi pewnie o wiele więcej poza większą o 2 cale matrycą, natomiat bardzo mile zaskoczyło mnie skalowanie programów SD, które pomimo dużego ekranu wyglądały całkiem przyzwoicie (chyba najlepsze SD na LCD jakie widziałem). Materiał HD też rewelacja, nawet przy ciemnych scenach nie przeszkadzało krawędziowe podświetlenie. Nie wiem tylko jak z szybkością matrycy przy grach. Poza tym wsystko na 5+.

Ciekawy jestem na co wy byście postawili stojąc przed takim wyborem?
 

don111

Banned
szybkość matrycy w grach będzie dużo gorsza niż w Panasonic ale to chyba zrozumiałe (systemy ruchu wyłączone w LCD z uwagi na input lag), reszta będzie porównywalna tylko trzeba mieć na uwadze że systemy ruchu w LCD zwykle dobrze sprawują się np w sporcie, przyrodzie i programach "na żywo" a jeśli się na czymś wykładają to są to zwykle filmy, często wyglądają zbyt sztucznie - jest efekt tzw teatrzyku, nienaturalnie wyglądającego ruchu (jakby materiał był kręcony z kamery ręcznej), każda marka ma swój własny system ruchu i ten efekt jest ale się nieco różni od siebie (jest mniej lub bardziej upierdliwy)
inna sprawa to pory oglądania i oświetlenie w pokoju, w dzień Sharp może być bardziej komfortowy ale w zaciemnieniu Panasonic pokaże lepszą czerń i bardziej plastyczy obraz
 

king77

New member
Oglądam, sprawdzam i jeszcze raz oglądam i nie wiem już jaką przekątną wybrać? Co byście wzięli przy powyższych założeniach 50VT30 czy 55VT30?
 

king77

New member
I jeszce jedna bardzo ważna sprawa :) Jak wygląda SD z takiej odległości przy tak dużej matrycy? Co prawda SD oglądam raczej rzadko, ale M jak miłość to dla mojej żony pozycja obowiązkowa :)
 

king77

New member
Dzięki uprzejmości panów z małego sklepu audio-video z mojej okolicy miałem możliwość przetestowania w domu SHARPA LC-52LE830E i PANASONICA TX-55VT30. Pomimo miłego zaskoczenia SHARPEM wygral PANASONIC lepszą jak dla mnie czernią, głębią kolorów, plastycznością obrazu i brakiem spadku jakości obrazu pod kątem, który w zaciemnionym pomieszczeniu występuje w SHARPIE.
Teraz bawię się ustawnieniami, bo nie dokońca jestem jeszcze zadowolony.
Z góry dziękuję za sugestie dot. ustawienia obrazu od dłużej użytkujących posiadaczy panasa
 
Do góry