[Wybór plazmy] Dylemat - większy HD Ready, czy mniejszy Full HD?

guit

New member
Witajcie,
przewertowałem wzdłuż i wszerz forum hdtv.com.pl i w dalszym ciągu nie wiem co kupić.
TV będzie wisiał na ścianie o wymiarach 2,7x6m, salon stosunkowo duży (ok. 40m2). Pokój jest mało nasłoneczniony. Sygnał z Cyfra+ (ale nie HD - w najbliższej przyszłości nie przewiduję ;) ), czasem dodatkowo konsola, DVD.
Odległość od TV ok. 4-5m (niekoniecznie PRZED TV, może być trochę "z boku").

Po zebraniu informacji i kalkulacji na co mogę sobie pozwolić wychodzi mi:
1. Panasonic P42S10ES (niecałe 2600zł) lub
2. LG 50PQ3000 (2900zł).

Co radzicie? Bo głowa już pęka.
Widziałem oba modele w MM i powiem szczerze, że korzystniej wypadł obraz LG - być może na Panasonicu był sygnał SD.

Pozdrawiam,
Zbyszek
 
Ostatnia edycja:

guit

New member
Właśnie.
Za LG przemawia wielkość matrycy i USB (mała rzecz a cieszy :)).
Ale zostaje kwestia HD Ready.
Panasonic - podobno lepsza jakość obrazu - ale jak pisałem obrazu w HD raczej mało będę oglądał (jeśli już to DIVX).
Stąd moja zagwostka ;)

Pozdrawiam,
Zbyszek
 

Trane

New member
guit napisał:
Właśnie.
Za LG przemawia wielkość matrycy i USB (mała rzecz a cieszy :)).
Ale zostaje kwestia HD Ready.
Panasonic - podobno lepsza jakość obrazu - ale jak pisałem obrazu w HD raczej mało będę oglądał (jeśli już to DIVX).
Stąd moja zagwostka ;)

Pozdrawiam,
Zbyszek

Jeśli Divx SD - to na 50PQ3000 obejrzysz je sobie bezpośrednio z USB, po małej zmianie w menu serwisowym.
No i odległość - 4-5 metrów - to wg mnie (i nie tylko) za daleko na 42" telewizor, 50" będzie OK.
 

guit

New member
Cześć,
prawdopodobnie czasem zdarzy się jakiś film w HD, ale czy to zaważy jakoś strasznie na jakości odtwarzanego obrazu?

Pozdrawiam,
Zbyszek
 

rilicek

New member
guit napisał:
Cześć,
prawdopodobnie czasem zdarzy się jakiś film w HD, ale czy to zaważy jakoś strasznie na jakości odtwarzanego obrazu?
Odkąd obejrzałem kilka filmów w HD (720p) i parę programów HD, divx’y mi już nie "smakują".
 

guit

New member
cukiernik napisał:
Ja proponuje 50PX10Y. Sam mam 42 i jest super.

Tak - tylko małe "ale" - dysponuję kwotą max. 3 tys. :(

rilicek napisał:
Odkąd obejrzałem kilka filmów w HD (720p) i parę programów HD, divx’y mi już nie "smakują".

Zdecydowanie nie chodzi o mi o "smakowanie" obrazu DivX ;)

W ogóle raczej rzadko oglądam TV - najczęściej kanały popularno-naukowe (Discovery, National Geographic) lub filmowe (ale nie najnowsze "hamerykańskie" kino akcji).

Pozdrawiam,
Zbyszek
 

setunia

New member
Bez reklam
W tych warunkach, czyli odległość od TV 4-5m kupno 42" FullHD, Jest zupełnie bez sensu bo rozdzielczości tej nie zobaczysz z takiej odległości.
Poleciłem koledze w podobnych warunkach 50" Ready i nie gniewa się na mnie, a wręcz jest mi za to bardzo wdzięczny.
 

guit

New member
setunia napisał:
W tych warunkach, czyli odległość od TV 4-5m kupno 42" FullHD, Jest zupełnie bez sensu bo rozdzielczości tej nie zobaczysz z takiej odległości.
Poleciłem koledze w podobnych warunkach 50" Ready i nie gniewa się na mnie, a wręcz jest mi za to bardzo wdzięczny.

Dzięki ;)
więc decyduję się na 50" HD Ready LG.

Pozdrawiam,
Zbyszek
 
Do góry