Wybór plazmy 46''-50''

flm

New member
Witam i o poradę pytam. Moje warunki to:
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? - 5x4
jaki sygnał ? - cyfra+
jaka odległość od ekranu ? - 3-4 m
jakie urządzenia do podłączenia? - ps3,kino domowe później może xbox , czasami jakieś dvd do odtwarzania
jaka klasa cenowa? do 7.5k
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? 50/50
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? rolety w oknach, okno od południa
ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
Jaki masz ulubiony program? tvn24, c+sport
jaki masz telewizor? crt Sony Wega 29
Ma stać czy wisieć? trudno powiedzieć, chyba będzie stał
Co Cię wkurza w telewizorach ? 3 lata temu kupiłem crt, a już trzaeba wymieniać na coś nowego :)) prawie jak pc.

1)Brać LCD czy plazmę.
2)th 50py80 to dobry wybór? czy może nie ma sensu płacić za te dodatkowe 4'' i wziąść 46py8.

Dodam, że tv ma styknąć na ok 5-6 lat.
Doradzicie? z góry dzięki.
 

Voy

New member
Skoro mozesz wydac nawet 7,5k to zainteresuj sie lepiej PZ, zamiast PY. Masz extra tuner DVB-T. Za PZ800 bedziesz musial wydac wiecej, wg mnie 50PZ80 albo LG 50PG7000 (LG troche mniej kosztuje).
 

Jectiv

New member
Masz extra tuner DVB-T, który do niczego nie będzie ci potrzebny bo oglądasz programy z wejścia HDMI.

Polecam 50".
Osobiście mam 42" PY80, oglądam z 3m, jednak przy programach HD chętnie przysuwam się na 2m.
 

Voy

New member
Przez co by nie ogladal, skoro roznica w cenie jest minimalna (momentami nawet na korzysc PZ) to chyba lepiej zeby TV mial DVB-T niz zeby go nie mial, prawda?
 

kukuku2

New member
Może i lepiej z tym tunerem tylko co na nim oglądać, a i problem może być w sytuacji konieczności skorzystania z gwarancji.
 

flm

New member
Qrcze, ten model tzn 50py80 nigdzie nie jest dostępny i nie wiadomo czy będzie :( Chyba pozostanie wziąść 46py80, a o pioneerze w tej cenie za te cale można pomażyć.
 

Foxxx24

New member
Ja polecam Ci zdecydowanie modele 50PY80/800 bo nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz,a tuner DVB-T do niczego Ci się nie przyda bo po pierwsze jest MPEG-2 ,a po drugie nie wiadomo za ile i czy wogóle u nas będzie cyfrowa tv naziemna bo już się pojawiła informacja,że wisi to na włosku.:)

Koło połowy stycznia mają byc nowe dostawy.:)


Pozdrawiam
 

martin72

New member
ja wybrałem PZ a konkretnie TH-50PZ800E

modele sprzedawane na zachodzie a także u naszych południowych sąsiadów (Czechy i Słowacja) to modele PZ i PX są faktycznie lepiej wyposażone poprzez tuner DVB-T, ale z tego co już wiem, seria PZ800 posiada wbudowany tuner DVB-T obsługujący zarówneo MPEG2 jak i MPEG4, serie PZ80 czy PZ85 mają wyłącznie DVB-T obsługujące MPEG2. A kiedy DVB-T ruszy tak naprawdę w pełni w Polsce... to już inna sprawa
 
Do góry