Wybór plazmy 42-50" - prośba o pomoc

miaucoon

New member
ja mialem mozliwosc ogladania obok siebie pv8, pv80 i py8 i o ile pomiedzy py8 i pv80 roznica jest niewielka, o tyle pomiedzy pv8 i pv80 jest juz przepasc, wszystko 42" na pokazowym demo
 

robiw

New member
No nie wiem już sam bo w tym MM 50pV8 bez porównania z pv80 grał super a ten 37pv8 - słabo. Może różnice są także pomiędzy tv o różnych przekątnych? Miałeś je tak samo ustawione? robiw
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

miaucoon

New member
te ktore ja ogladalem byly jak juz pisalem 42" ustawienia "fabryczne" czyli tak wszystko po polowie, tryby takie same i pokazowka, jedyne czego nie moglem sprawdzic to czy jakosc samego sygnalu jest taka sama
 

darkos1

New member
Witam, a co sądzicie o lg 42PT81? Mogę go jeszcze zamienić na Panasonica 42PV80 - ma dużo pozytywnych opini, czy warto?. Głównie interesuje mnie jakość obrazu w SD (cyfra+, cyfrowy polsat). Pozdrawiam
 

robiw

New member
ArtS007 napisał:
I tu pewnie jest pies pogrzebany.

ArtS :)
Arts, też bym tak myślał ale co ma jakość sygnału do braku kontrastu. Przy złym sygnale co najwyżej byłby śnieg i gorsze skalowanie ale nie niska jasność i kontrast - no chyba, że tak blado wypadł przy tych lcd bo jak ustawiłem mu Dynamiczny to świecił już lepiej ale i tak nie tak jak lcd... i do tego czerń była kompletnie do... Może jednak coś jest w tych parametrach ilości odcieni (gradacji) i stopie kontrastu (10000 a 15000). Szkoda, że kiki nie chce porównać i się wypowiedzieć... robiw

PS.
Nawet zacząłem przewrotnie myśleć o 46PY8 ale dostając nawet za swój 2400 to różnica prawie drugie tyle (a dałem 3400) :-( to raz a dwa, że w tej cenie to 50A656 prawie. Nie wiem czy sobie więc nie daruję choć szkoda mi bardzo tej okazji... :-(((
 

kicha22

New member
O ja teraz to mi namieszaliscie w glowie i nie wiem co wybrac :) .Mam zamiar nabyc Plasme 42 Cale Panasonica ,ale z tego co tu czytam to sie pogubilem czy lepiej brac 42PV80 czy 42PV8 ? Jedni pisza ze ten lepszy inni ze ten i mam kolowrotek w glowie. A moze jakis inny telewizor 42 calowy ale plasmowy bo bede ogladac TV z kablowki i jakies DVD czasami.
 

mexxmen30

New member
A ja mam panasa 42py8p nie wiem co oznacza te ostatnie p ale sam tv wymiata byłem w szoku jak na zwykłym cyfrowym polsacie leca niektore kanały takie jak TVN24 nie sadze zeby była koniecznosc wydawania kasy tylko poto aby miec jedno wejscie HDMI lub czytnik kart lub port usb ktory mam w kinie domowym panasonica 860 no i od wyzszych modeli rozni sie jeszcze kontrastem 20000 kontra 30000 roznica ze tak powiem niezauwazalna a i tak w sklepie nie porownacie jakosci bo nie wiecie jaki czas telewizor juz jest właczony znaczy sie jak matryca sie wygrzała ja to u siebie zauwazam jak go właczyłem na ustawieniach fabrycznych to obraz był blady teraz po około 3 tygodniach kolory sie nasyciły wiec sadze ze nawet po tych 300h wygrzewania kontrastu nie bede ruszał...........
 

Kejk2

New member
No i po wielu tygodniach czytania, szukania, oglądania w marketach, analiz i ciągłych dylematów, stałem się posiadaczem modelu 42PV80. Kupiłem w sklepie internetowym z własnym odbiorem. Cena może nie najniższa (2599), ale za to naprawdę świetny sklep z własnym salonem i miejscem odsłuchowym. Obsługa marzenie, nie mówiąc o tym, że z dostępnością tv+amplituner+kolumny nie było żadnego problemu. Po prostu wszystko było na miejscu i każdy element mogłem sobie dokładnie sprawdzić organoleptycznie. Wszystko było dziewicze. Plazma - zero włączania, pięknie lśniąca nowością. :) Po kilku godzinach zabawy (podłączony dekoder nki) stwierdzam, że to był najlepszy wybór. Piękny obrazek i przy moim dystansie na pewno nic więcej przy full hdd bym nie zyskał, a zaoszczędzone pieniądze wolałem władować w część audio mojego małego kina. :) Ciekawie wygląda sprawa jakości kanałów. Bywa, że niektóre materiały z kanałów SD są lepsze od niektórych HD, aż miałem wątpliwości co jest co. Pięknie prezentują się darmowe kanały HD z Astry. Oczywiście też zależy od materiału. Co do wielkości - bałem się, że będzie za duży. Nic z tego. Żona twierdzi, że miodzio, dla mnie mógłby być nawet większy. :) Od jutra zabieram się za dalsze testy, zabawy i nasycanie się radosnym watch tv. :)
Ma mnie odwiedzić szwagier z PS3 - zwolennik czystego full HD. Zobaczymy jak sobie PV80 radzi na gierkach.

Dzięki wszystkim za pomoc! Teraz sam mogę plecić Panasonica PV80. :grin:

pozdrawiam
Kejk
 

Kejk2

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego poprzednika. ArtS :)

O właśnie! O docieraniu już się naczytałem. Teraz poszukam materiałów o kalibracji. Dzięki! :)

pozdrawiam
Kejk
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

timonek

Member
Bez reklam
Kejk2 napisał:
No i po wielu tygodniach czytania, szukania, oglądania w marketach, analiz i ciągłych dylematów, stałem się posiadaczem modelu 42PV80. Kupiłem w sklepie internetowym z własnym odbiorem. Cena może nie najniższa (2599), ale za to naprawdę świetny sklep z własnym salonem i miejscem odsłuchowym. Obsługa marzenie, nie mówiąc o tym, że z dostępnością tv+amplituner+kolumny nie było żadnego problemu. Po prostu wszystko było na miejscu i każdy element mogłem sobie dokładnie sprawdzić organoleptycznie. Wszystko było dziewicze. Plazma - zero włączania, pięknie lśniąca nowością. :) Po kilku godzinach zabawy (podłączony dekoder nki) stwierdzam, że to był najlepszy wybór. Piękny obrazek i przy moim dystansie na pewno nic więcej przy full hdd bym nie zyskał, a zaoszczędzone pieniądze wolałem władować w część audio mojego małego kina. :) Ciekawie wygląda sprawa jakości kanałów. Bywa, że niektóre materiały z kanałów SD są lepsze od niektórych HD, aż miałem wątpliwości co jest co. Pięknie prezentują się darmowe kanały HD z Astry. Oczywiście też zależy od materiału. Co do wielkości - bałem się, że będzie za duży. Nic z tego. Żona twierdzi, że miodzio, dla mnie mógłby być nawet większy. :) Od jutra zabieram się za dalsze testy, zabawy i nasycanie się radosnym watch tv. :)
Ma mnie odwiedzić szwagier z PS3 - zwolennik czystego full HD. Zobaczymy jak sobie PV80 radzi na gierkach.

Dzięki wszystkim za pomoc! Teraz sam mogę plecić Panasonica PV80. :grin:

pozdrawiam
Kejk

Witaj moglbys mi napisac jaki to jest ten sklep ktory tak chwalisz i kupowales w nim .
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Za takie pieniądze to wolałbym sobie porównać w domowym zaciszu płacąć KiKiemu za prezentację jeszcze z innymi ekranami.
TV przywieziony do domciu w odpowiednich warunkach, można go męczyć cale 3 godziny u siebie w domu.

Pozdrawiam,
 
Do góry