Wybór optymalnego TV LCD 32 cale

gad7

New member
Nic nie zapomnialem tylko z kumplem tak testowalismy az sie razem procentowo przetestowalismy i dopiero dzis wrazeni. U W A G A JEST TO TEST PRZEPROWADZONY PRZEZEMNIE JAKO LAIKA I PROSZE ZE MNA NIE POLEMIZOWAC. Mialem juz przez kilka dni samsunga m61b oraz docieram plazme 37pa50 siostrze wiec wiem czego oczekiwac od sprzetu. podszedlem do tego tak ma to byc 70% tv reszta dvd. Na poczatek desing kiepski sam kolor obudowy jakis taki dziwny no i ten glosnik doczepiony u dolu ekranu, moim skromnym zdaniem straszna pomylka wyglada jakby przyczepiony na sile. Ale to rzecz gustu i z tym nie ma co dyskutowac. Jak testowalismy: Kablami euro - paskudnymi za 15 zeta z m/m, oraz chyba prolink zlotymi plaskimi euro za jakas 100, oraz component zwyklymi za 10zl i ze zlotymi koncowkami, W pokoju od polnocy ciemnawym i w poludniowym jasnym oraz w nocy przy zgaszonym swietle i zapalonym. Podlaczylismy do cyfry+, kablowki, zestawu dvd harmana i zwyklej manty. No i laptopa sonego. Na poczatek Jasnosc panela tv z cyfry+ jeszcze w dzien w nasloneczniony pokoju ok i w tym polnocnym no do przyjecia ale w nocy czy to przy zapalonym lub zgaszonym swietle tragedia za ciemno trzeba panel podkrecac. Inna sprawa KABLE, LUDZIE JAK SIE KUPUJE SPRZET ZA KILKA TYS TO WYDAJCIE CHOC STOWKE NA DOBRE KABLE TAKIE ZA 15 ZETA TO MOZNA ELE WSADZIC DO PIIIIIIIIII.......................UPY KOSZA. Naprawde widac roznice w kablach przy dobrych mniejsze straty na sygnale moim zdaniem jakies 15%. Wogule cyfra ok sa oczywiscie programy o slabej jakosci np tv1 2 3 i tutaj nici zalosny obraz jakis za mgla w kazdym razie rozmyty. tu nawet kable nie pomogly. Podlaczylismy go do kablowki dlugosc kabla jakies 7-8 metrow KONCOWKI JAKIES STARAWE bo kumpel nie mial kablowki wiec mucielismy do sasiada ciagnac przez okno bo sasiadka w samych gatkach i to jakas 20 a sasiad okolo 50 wiec istnialo prawdopodobienstwo pozostania u sasiada z tym tv. No i tu tragedia niby panel deklarowany do sygnalu pal ale to nic tragedia, jeszcze sygnal tvn i niemieckich, animal czy discovery ok ale reszta koszmar lekko mglisty i niewyrazny moj 6 letni philips przed wykonaniem pada lepiej pokazywal. Jesli chodzi o dvd harman wiadomo tu nic sie przyczepic nie mozna, rewelka czysto soczyscie piekne kontury, nawet przy gorszych kablach. Manta bardzo dobrze przy leprzych kablach choc do tych slabych nie mam zastrzezen nawet po euro. Sasiad fajnie go reklamowal iz odtwarza wszystko nawet plyty chodnikowe tylko do srodka trudno wepchac. Po kompie tylko spodziewalem sie dobrych rzeczy i tak bylo filmy chodza swietnie a do gier nie mam jakichkolwiek zastrzezen czysto wyraznie bez smug.
NA KONIEC MOJE OSOBISTE PRZEMYSLENIA po przetestowaniu samsunga i sharpa stwierdzilem iz lcd jako tv owszem ale jeszcze nie teraz zbyt ciemne jak dla mnie panele i brak dokladnego odwzorowania drugiego planu jako tv no chyba ze sygnal hd z satki, tutaj wygrywa plazma. lcd do gier i dvd to tak. Po zabawach 2 tygodniowych z plazma stwierdzam iz z sygnalem z kablowki lepej sobie radzi i jasnosc panelu rewelacja.
 

tezet47

New member
dzięki gad7

Przepraszam za ponaglanie. Ale to testowanie widzę było super, zwłaszcza procenty (chyba stąd ta mgiełka na ekranie) no i sąsiadka. Widzę, że nie bardzo polecasz tego GD7E.
 

gad7

New member
Trudno naprawde cos komus polecac to duza odpowiedzialnosc. Wiesz mi i do tego samsunga m61 mozna sie przyczepic. Jedno jest pewne, lcd maja jednak jak sam sie przekonalem na wlasnej skorze zbyt mala jasnosc owszem fajne ale plazma pzry 4000 do 10000 jest nie do pobicia. Wierz mi przez 15 miesiecy chodzilem, czytalem, ogladalem, na koniec kupilem samsunga plazme odrzucilem odrazu nawet jej nie bralem pod uwage. Ale jak kupilem siorze plazme to ,,kopara mi opadla" i zdanie zmienilem w ciagu minuty tylko ja sobie kupie 37pv500. Nikt nie mowi o tym iz tv lcd nie zabardzo sobie radza w odtwarzaniu obrazu drugo planowego. A dotego nasze kablowki i zwykle anteny nie nadaja sie do lcd.
 

gad7

New member
Inna sprawa iz kablowki moze i sie nadaja TYLKO ZEBY TEN SYGNAL BYL LEPSZEJ JAKOSCI CIEKAWE ZA CO JA CO MIESIAC PLACE HHHHHHE. A co do sasiadki oooooooooo bardzo bardzo faj..... intel.......... nie rozwinieta tak rozwinieta nia dorodna o tak.
 

gad7

New member
Szczerze dla mnie osobiscie pominolem go tak i jak sharpa ze wzgledu na cene. Za co az tyle. Po zatym jak kilka sprzetow philipsa padlo mi bez najmniejszego powodu to ja omijam ta marke.
 

davemaster

New member
W sumie to tylko sprzęt, zawsze może się popsuć... ja po przeczytaniu większości postów współforumowiczów mam stwierdzam, że żadna marka nie jest bez wad... Byłem jeszcze niedawno napalony na Sharpa, ale poczytałem forum HDTV, opinie o Sharp Service - i już mi przeszło... Myślałem o Sony - i znowu, że kiedyś Sony to było coś, a teraz chłam lipa i w ogóle. O Philipsie na razie nie czytałem za wiele, ale po lekturze pewnie też się zniechęcę...
Teraz myślę także o tym Panasie 37pv500, ale boję się o obraz z plazmy przy pokoju z dwoma oknami...
HELP
 

gad7

New member
Powiem ci tak: chodzilem za lcd 15 miesiecy i kupilem go a teraz docieram plazme siostrze a nie zmienam latwo zdania to ja zmienilem na korzysc plazmy w ciagu 1 minuty. Mam pokoj 27 metrowy ale tak ustawiony iz do ekranu mam 3 metry i dla mnie rewelka pewnie 42 bylby tez ok ale jak masz mniej niz 3 to tylko 37. I wierz mi stoi przy oknie wielkosci 3,5 na 2,5 okno balkonowe w dzien sloneczny nie zauwarzylem niczego niepokojacego za to w nocy swieci ekstra kolory idealne drugi plan widoczny w szczegolach. Jak tylko dotre sam jade po 37pv500.
 

davemaster

New member
Nie wiem, czy niesłuszne, właśnie dlatego pytam... Ja na ten przykład mam czajnik Philipsa, z którego nie da się nalać wody do szklanki, żeby połowa tej wody nie znalazła się na stole czy podłodze ;-) Ale moi rodzice mają TV Philipsa już z 8 lat i odpukać nic się nie działo.
 

gad7

New member
No a ja mialem tv phlipsa 26 cali i po 6 latach cos w nim trach i nie ma obrazu wylaczyl sie dokumentnie. Znajome od naprawy tv mowi naprawie ale dluzej jak pol roku nie pochodzi pozatym trzeba wymienic 12 czesci bo w philipsie mowi jak leci to kilka pokolei. Oddal mi stare w miedzy czasie tez zajrzalem do srodka a tam co made in libya , marooco i takie tam inne afryki i chiny tylko kineskop france a i tam podobnoz produkowany. Ale to nic niedawno kupilem kino domowe tak zwana przejsciowke bo i tak za pare miesiecy mialo wyladowac u rodzicow a ja nastawilem sie na cos z wyzszej polki a pozatym dzieciak marudzil ze bajek nie ma na czym ogladac i kupilem zestaw philipsa za 2500 tys. i co tylko ro gwarancji a po 1,5 myk i nie dziala do kumpla a tu co laser do wymiany i jakis tam pomniejsze czesci. Dalszych opowiesci dosyc a i dosyc z philipsem.
 

lukas

New member
A może LCD 32 + tuner Sat

Co prawda już kupilem Fujitsu Siemens Myrica V32-1 , ale teraz muszę dokupić Humaxa PR-hd 1000 HDTV , a przecież moglem kupić ,,wszystko w kupie,, tzn.Humax LDE-32TPVR . Na stronie www.guenstiger.de jest taki za 1.498,-Euro to wychodzi obecnie ok.5.800 zl.
 

ANDREW

New member
hahaha a to dobre myslalem, ze tylko ja mam jakies uprzedzenia do philipsa. Od wielu wielu lat moj kontakt z ta firma to ogromna porazka. tv, radia ,czajniki, suszarki a nawet ich wspaniale zarowki gdy maja dzialac w mojej obecnosci to im nie wychodzi :)
jak gdzies widze cos philipsa to wiem, ze jest juz popsute
 

raul

New member
gad7 napisał:
Jak tylko dotre sam jade po 37pv500.

Witam

Nosze sie wlasnie z zakupem tv i moj wybor jest albo plazmy albo lcd. Wszedzie ludzie pisza na temat mozliwosci wypalania plazm itd w zwiazku z tym oczywiscie pojawiaja sie watpliwosci czy kupic plazme no i jaka zeby uniknac tego wypalania Piszesz ze od 2 tyg docierasz plazme W zwiazku z tym mam do ciebie pytanie jak sie to docieranie plazmy odbywa i jaki dlugo trwa takie docieranie ????
 

gad7

New member
Powiem ci tak chwala sobie ludzie pioniery jak i samsungi ale tylko te najnowsze modele, z lg i starsze samsungi to podobnorz ludziska juz po ustawieniach fabrycznych placza bo menu ustawien sie wypala. O panasach nikt jeszcze zlego slowa tutaj nie napisal no i chwala sobie jvc z tym przesownym pixelem. Ja kupilem panasa i nic nie wiedze albo ja slepy albo niedowidzacy. Nawet bylem sobie w sklepie dla idiotow m/m i tam pytam goscia ile maja juz tego panasa a on ze jakies 5 miesiecy i normalnie sobie go katuja nawet caly dzien na jednym programie i wcale go nie docierali. I ogladalem go z prawej lewej i nic po wylaczeniu i na jasnym tle i tez nic az przyszlo dwoch ochroniazy i do konca w sklepie mnie pilnowali, pewnie zebym go pod kurtka nie wyniosl hehehe. Co do dotarcia to przez 100 godz ( niektorzy mowia o 150 a nawet 200 godz) trzeba zjechac do okolo 30%-40% mozliwosci panela w kolorach kontrascie i jasnosci itp po tym czasie ustawic jak tobie najkepiej pasuje. A wszystko to po to aby zwiekszyc zywotnosc panela.
 
Do góry