Wybór najlepszego rozwiązania

1engineer

New member
Cześć

Chciałbym Was się poradzić. Chcę kupić do Panasonica TX55VT50 amplituner i dwie kolumny podłogowe które ładnie grałyby po podłączeniu wszystkiego. Czysty dźwięk, dobry bas. Nie jestem audiofilem ale lubię dobre brzmienie. Kompletnie nie znam się na systemach audio, dużo czytałem na forum ale ciężko podjąć decyzję na podstawie kilku postów. Czy można podłączyć wszystko tak by oglądając jakiś kanał HD (UPC) cieszyć się dobrą jakością dźwięku? Mam duży dysk multimedialny z wyjściem hdmi i też chciałbym go podłączyć pod cały system. Co chodzi o kolumny to już się wstępnie orientowałem i znalazłem Roth Oli 40, JBL ES80. Może coś lepszego polecicie w podobnej cenie? Jaki amplituner do tego wybrać? Jak to będzie ze sobą pracowało? Nie miałem wcześniej styczności z takim urządzeniem ale po zakupie tv postanowiłem rozszerzyć trochę domową rozrywkę. Chcę przeznaczyć na amplituner max do 2 tys zł. Polecicie coś ciekawego? Nie wiem na co się zdecydować, w sklepach wszyscy radzą co innego. Prosiłbym o porady. Pozdr
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak duży pokój? Ja mam Oli40 jestem bardzo zadowolony. Kolumny są dynamiczne, dużym plusem jest mocny bas, wysokie tony są łagodne i nie męczą. U mnie to gra z Denonem i do 2k masz avr2113 lub nowy X2000. A planujesz rozbudowę do 5.0/5.1?
 

1engineer

New member
Pokój ok 30mkw. Nie wiem czy te Roth Oli 40 nie będą za duże, wiem że też są 30-stki. Co do amplitunera to dużo czytałem i Denon wydaje się rozsądnym wyjściem. Kolejne pytanie to jak dobrać taki ampli do kolumn (impedancja). Nie chce niczego tracić na jakości, wiem że dobry ampli kosztuje ale jak mówiłem nie jestem audiofilem. Nie planuję rozbudowy do 5.0/5.1 chce kupić tylko dwa głośniki ale zastanawiam się co z basem, jak to będzie grało. Niby taka prosta rzecz a trudno na coś się zdecydować. Z tv nie miałem żadnego problemu hehe.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na 30m2 Oli40 nie będą za duże. Ja mam na 19m2. 30m2 to na Oli40 taki max. Jak będziesz miał za mało basu to możesz w przyszłości dokupić suba. Jak nie planujesz rozbudowy to możesz też kupić amplituner/wzmacniacz stereo? Np. HK3490 czy Onkyo 8050 mają wejścia cyfrowe i analogowe. Tylko niestety nie ma HDMI.
 

1engineer

New member
Dzisiaj dużo urządzeń można podłączyć przez hdmi więc nie kupiłbym czegoś bez takiego wejścia/wyjścia. No właśnie nie ma hdmi, chciałbym amplituner podłączyć pod tv bo głośniki w mojej plazmie są mizerne. Stąd moje pytania. Chyba zdecyduję się na te OLI.

Ale co chodzi o amplituner do dalej jestem w punkcie wyjścia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tylko pytanie po co HDMI skoro i tak bedzie stereo? HDMI jest potrzebne wtedy gdy odtwarzasz np. Blue Ray z najnowszymi formatami audio. W innym przypadku do dwoch kolumn RCA wystarczy, ale i muza ze wzmaka stereo bedzie lepiej brzmiala niz z amplitunera, znacznie lepiej.

Tv też wyprowadzisz przez RCA lub jack słuchawkowy do wzmaka stereo i po sprawie.

Oli 40 w sam raz do 30m, bał bym się, ze za małe ;)
 

1engineer

New member
No to teraz już zupełnie nie wiem co wybrać. Amplituner czy wzmacniacz. Nie zależy mi na dzień dzisiejszy na podłączeniu odtwarzacza BR, chce podłączyć tv, generalnie ma to służyć do filmów tak w 60%, reszta to muzyka. Poszedłbym do jakiegoś studia posłuchał jak to wszystko pracuje ale nie mam takiej możliwości.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No to jak tez nie rozumiem ;)
Jesli wiekszosc filmow to efekty przestrzenne czyli amplituner, ale jesli tylk tv to raczej nie oplaca sie isc w ampli.

Jesli wiekszosc muzyki to wzmak stereo. Dodatkowo jesli dobre kolumny i wzmak to moze nie bedzie przestrzeni jak 5.1 ale dzwiek wypelni caly pokoj.

Nie wiem co bym zrobil na Twoim miejscu, bo jestes tak pomiedzy. Niby tylko filmy, ale tylko 2.0.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie kwestia na czym najbardziej człowiekowi zależy i co się lubi bardziej... a cos wybrać trzeba...
 
Do góry