Wybór LCD???

maxx1982

New member
Witam,
jakis czas temu korzystajac z tego forum szukałem odpowiedzi jaki TV wybrac. Z przyjemnoscia moge powiedziec ze nie zawiodłem sie na poradach...
jako ze poszukuje kolejnego TV (zblizaja sie swieta wiec ma to byc prezent) chcialbym znowu zapytac o kilka rzeczy:
wiec tak zastanawiam sie nad LCD 32 cale Panasonica TX 32 LX 85 lub TX 32 LZD 85.. wiem ze roznica w nich jest w fullHD i zastanawia mnie tylko czy to cos daje przy 32 calach? Jezeli tak to co??
Myslalem tez na sony 32 w4000 i chcialbym zapytac jak Waszym zdaniem ma sie on do tych modeli Panasonica???
Dodam ze sygnal z kablowki.
Bede wdzieczny za pomoc i rzeczowe informacje!!!
Pozdrawiam!
 

skylla1

Member
Bez reklam
a po co warunki?

mateo2121 napisał:
Podaj dokladne warunki...
W tym wypadku po co, że tak spytam?
Skoro sygnał SD, full HD niepotrzebny na pewno i wobec róznicy w cenie > 500 zł zostaje 32LX85 i tyle. 100Hz Panasonica na pewno bardziej się przyda przy oglądaniu tv niż full HD pozoatałych.
Jeśli masz świra na punkcie czerni możesz rozważyć Sony w4000, który ma ją ponoć lepszą, ale czy za to warto płacić ponad 600 zł (1/4 ceny) rezygnując z naprawdę dobrego w Panasonicu systemu 100Hz i kątów matrycy IPS? Wątpię bardzo....
 

maxx1982

New member
dzieki za szybka odpowiedz...
a powiedzcie mi jeszcze czy FullHd przy odbiorze z kablowki wplywa jakos na poprawe obrazu??
I czy miedzy TX 32 LX 85 a pozostalymi modelami oprocz FullHD sa jakies istotne roznice???
 

skylla1

Member
Bez reklam
maxx1982 napisał:
czy FullHd przy odbiorze z kablowki wplywa jakos na poprawe obrazu??
Nie wpływa wcale. Co więcej o ile chodzi o tv to nawet na sygnale HD nie zauwazysz róznicy. Tylko praca w trybie monitora komputerowego da naprawę widoczną różnicę.
 

maxx1982

New member
A powiedzcie mi jak to jest z wielkoscia TV.. czy 32 cale ogladane z 1 -1,5 m nie bedzie meczylo oczu?? Czy przypadkiem nie bedzie tak ze trzeba mocno gonic za obrazem wzrokiem??? I czy ewentualnie doradzilibyscie jakis rozsadny TV w mniejszym rozmiarze??
Przepraszam za te wszystkie prostackie pytania no ale podobno kto pyta nie bladzi :p
Pozdrawiam... i jeszcze raz dziekuje za pomoc!!!
 

miki25

New member
jaki lcd

Witam.Mam pytanie jaki lcd polecacie.Tyle tego jest teraz ja zastanawiałem się nad samsung 756 lub 786 , philips 9603 no i sony w4500 ale trochę się obawiam ze względu na ten clouding . Rozmiar lcd to 46' , sygnał platforma n-ka.Czekam na wasze typy.Dzięki.:rolleyes:
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Z podanych to Sony W4500 tylko problem z tym cloudingiem:/ ale dla niezbyt wyczulonego oka jest on praktycznie niewidoczny...w drugiej kolejnosci samsung 786 na Ledach...pozostałe sobie daruj...
 

miki25

New member
mateo2121 napisał:
Z podanych to Sony W4500 tylko problem z tym cloudingiem:/ ale dla niezbyt wyczulonego oka jest on praktycznie niewidoczny...w drugiej kolejnosci samsung 786 na Ledach...pozostałe sobie daruj...


Dzięki za odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
powinieneś przy tej odległości jednak sięgać po szybsze proscesory i lepszą obróbkę / dokładniejszą / - czyli model LZD.
 

maxx1982

New member
dzieki za pdopowiedz...
a moze polecicie jakies inne modele z "szybszym procesorem i lepsza obróbka" ? Czy wg Was LZD bedzie optymalnym wyborem?
 

maxx1982

New member
Witam ponownie,
jako ze mialem wolny weekned od pracy postanowilem przejsc sie po sklepach i ogladnac pare LCD i powiem szczerze ze mam jeszcze wiekszy problem. Po pierwsze zastanawiam sie czy aby 32 cale z 1-1,5 to nie za duzo i czy nie bedzie to powodowalo ze osoba ogladajaca bedzie musiala gonic wzrokiem za obrazem ( wskelpie MM mowili ze to troche duzy ekran jak na taka odleglosc).. jak sadzicie?? A po drugie.. czy w przypadku mniejszszego TV moglibyscie poradzic jakis fajny modelik???
Pozdrawiam.
 
Do góry