Wybór LCD do 42 cali, albo wariatkowo

rizzon

New member
Witam wszystkich forumowiczów.

Jeśli macie wolną chwilę i ochotę to byłbym wdzięczny za Wasze zdanie. Sam już mam taki mętlik w głowie, ze nie wiem co myśleć :)

Krótko i klarownie:
- 3-4 metry od telewizora,
- raczej LCD niż plazma (nie lubię refleksów na ekranie),
- analogowa kablówka, Blu-ray z laptopa (HDMI), Xbox 360 po componencie (taże jako DVD, HD DVD i DivX).

Zależy mi przede wszystkim na dobrej jakości SD, DivX i obsłudze gier. Blu-ray w Full HD i tak rzuci mnie na kolana :)


Jakiś czas temu Kiki (którego nie można przestać chwalić za podejście i wiedzę - dzięki jeszcze raz) polecił mi modele:
JVC 42 V 80,
Toshiba 42 Z 3030,
Sharp 42 XL2.


Od tego czasu doszedłem do wniosku, że w zasadzie w moim przypadku nie ma sensu wydawać majątku. Skłaniam sie więc ku najtańszej na liście Toshibie.

Do listy dopisałem sobie sam jeszcze Sony 40w4000 i 40w4500 głównie dlatego, że są względnie tanie, a Sony ma aktualnie promocję na wydłużoną gwarancję. Z testu W4000 autorstwa Kikiego martwi mnie 50Hz i słabe SD, ale sporym argumentem jest tu cena (od 3300 zł).


Mam już dość tego całego mętliku. Chcę po prostu wreszcie coś kupić i zacząć się tym cieszyć. Nie musi to być sprzęt najlepszej jakości, ale po prostu taki, który pozwoli mi się bawić obrazem w 1080p i nie denerwować zbyt słabym SD/DivX.


Jeśli ktoś ma ochotę i np myśli o zupełnie innych modelach, to jestem otwarty na wszelkie rady osób mądrzejszych ode mnie :)



Z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie,
Rizzon.
 

Kondrah

New member
Miałem ten sam dylemat. Wybrałem 42Z3030 i jestem bardzo zadowolony. Jedyny minus to kąty, ale kupiłem wieszak z możliwością regulacji na boki i po problemie:)
 

rizzon

New member
Rzeczywiście Toshiba wydaje się ciekawym połączeniem możliwości i ceny.
A jak u Ciebie radzi sobie ze słabym sygnałem SD i odwrotnie, dobrym sygnałem HD?

Musze poczytać jeszcze testy i dowiedzieć się co oznaczją np te magiczne końcóweczki w nazwie "DG" :)


Ktoś ma inne sugestie w podobnej cenie?




EDIT

Przeglądając recenzje na hdtvtest.co.uk moją uwagę przykuły jeszcze:
Samsung LE40A656 - z powodu dobrej akceptacji sygnału SD i ceny,
oraz Sony KDL40V4000 - ze względu na cenę i niezłą obsługę gier.

Co o nich sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy takich warunkach - zmieniła się też oferta.
Przy tekiej odległości wilekość 40" zagra rewelacyjnie nawet 40 W 4000.
Jedynym problemem jest to że możesz zwiększyć również przekątną obrazu telewizora do 42" sięgając po modele które również mieszczą się w klasie cenowej:
42 Toshiba X 3000
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976
42 JVC R 90
www.jvc.pl
42" Sharp B 55
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=32130
===========
42 JVC P80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360

A odległość powoduje że wszelkie braki skalowania i tak nie będą widoczne dla oka.
 

rizzon

New member
Kiki dzięki za sugestie.

Mam jeszcze tylko dwa pytania i już zabieram się za wybieranie konkretnego modelu.

1 - czy Twoja rada co do modeli 42" jest bardziej nakierowana na większą przekątną czy jakość?

Bardziej niż na przekątnej zależy mi na jakości obrazu. Pokój mogę zawsze przemeblować, fotel przysunąć by zbliżyć się do ekranu, ale samej matrycy nie zmienię.


2 - na co mam zwracać uwagę w nazewnictwie konkretnych modeli?

Pytam bo np Toshiba X3030 jest w tylu wariacjach, że nie wiem już na co patrzeć. 42X3030D, 42X3030PG, 42X3030DG...

Podobnie JVC R90BU od 2850 zł, lub samo R90 od 3100 zł.

Co oznaczają te wszystkie końcówki D, DG, PG, BU, BK itd.?



Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam,
Szymon.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Końcówki oznaczają różne rynki w Europie a co za tym idzie również inną gwarancję.
Spokojnie przekątna 42" dla Ciebie :D
Jeśli masz wątpliwości co do jakości oferty - poproś o prezentację w domu.
 

rizzon

New member
W taim razie moje ostatnie pytanie jest oczywiste - które oznaczenie odpowiada praktycznie za Polską gwarancję? P?



Kiki dziękuje (po raz kolejny :) za pomoc.

Mam nadzieję, że teraz już nic nie stanie mi na przeszkodzie i wejdę w erę wysokiej rozdzielczości wreszcie z odpowiednią przekątną.


Pozdrawiam.
 
Do góry